Polski
Gamereactor
recenzje
Galacticare

Galacticare

Zarządzaj szpitalem wśród gwiazd w tym głupim symulatorze zarządzania.

HQ

Tak naprawdę od dłuższego czasu nie było żadnej większej nowej iteracji formuły symulacji zarządzania. Od dziesięcioleci lubimy gry takie jak Zoo Tycoon i The Sims, a ostatnio jeszcze bardziej urozmaiciliśmy grę nowymi rywalami, takimi jak seria Two Point. W kwietniu tego roku Brightrock Games wprowadza własną wersję formatu w postaci Galacticare, gry, w którą będziesz mógł zagrać sam w nadchodzących dniach, co zostało niedawno potwierdzone.

HQ

Na pierwszy rzut oka Galacticare można by uznać za kolejny rozdział serii Two Point, bardziej zwariowaną kontynuację wspaniałego Two Point Hospital. Ale to byłoby błędne, to jest w dużej mierze osobny byt i można to poczuć i zobaczyć w dojrzalszym brzmieniu i nieco mniej wyrafinowanych systemach. Nie zmienia to jednak faktu, że na pierwszy rzut oka podobieństwa są bardzo zauważalne.

Ideą Galacticare jest zasadniczo zbudowanie funkcjonującego szpitala w kosmosie. Musisz zbudować zakład pracy z pomieszczeniami przeznaczonymi na praktyki naukowe, które w przyszłości staną się powszechne, aby leczyć nie tylko ludzi, ale także całą masę obcych stworzeń. Musisz zaprojektować szpital, który nie tylko funkcjonuje i spełnia wszystkie potrzeby pacjentów, ale musisz upewnić się, że ma odpowiednie udogodnienia i jest urządzony tak, aby nie czuł się jak mauzoleum, a wszystko to przy jednoczesnym zarządzaniu i radzeniu sobie z ograniczonymi funduszami, zagrożeniami i epidemiami oraz wieloma innymi czynnikami i zdarzeniami, które nie tylko spowolnią, ale potencjalnie mogą całkowicie utrudnić postępy.

To jest reklama:

Jest to ta sama formuła, którą widzieliśmy wielokrotnie używaną i szczerze mówiąc, nie ma zbyt wielu rzeczy, które można wskazać, które działają przeciwko niej. Format jest łatwy i łatwy do opanowania, zabawny i zaprojektowany w taki sposób, aby było wyzwanie, ale nie było frustrujące. Jasne, nie robi to wiele, aby cię zaskoczyć lub sprawić, że pomyślisz, że jest tu coś, czego nie widziałeś niezliczoną ilość razy wcześniej, ale ponieważ Galacticare ma tak wiele uroku, nigdy nie wymaga, aby tak było.

GalacticareGalacticare
GalacticareGalacticare

Podobnie jak seria Two Point, Galacticare ma doskonały humorystyczny ton, który doskonale współgra ze stylem gry. Są głupie i głupie dialogi, które naprawdę wydają się dobrze skonstruowane i są wygłaszane z klasą dzięki utalentowanej obsadzie głosowej. Łącząc to ze świetnymi animacjami i absurdalnymi i przesadzonymi założeniami dla każdego z poziomów fabularnych (jak budowanie szpitala na kosmicznym festiwalu muzycznym o nazwie Burning Moon...), całość emanuje cudowną ilością uroku.

To jest reklama:

Ale to nie tylko słońce i tęcza. Tylko tyle razy możesz obserwować, jak kosmita o wyglądzie małpy zostaje ponownie odkostniony lub człowiek jest leczony na pasożyty kosmiczne, zanim zaczniesz kwestionować swój ostateczny cel. W tym miejscu Galacticare zaczyna się chwiać, gdy gra walczy o to, aby naprawdę wyjść poza swoje najbardziej podstawowe zasady. Zakładając, że nie jesteś okropnym planistą i jesteś w stanie kompetentnie rozmieścić pokoje i udogodnienia, przekonasz się, że szpital w zasadzie działa sam, generuje nieprzyzwoite sumy pieniędzy i stale rośnie jego ocena, zanim ostatecznie osiągnie maksymalną liczbę pięciu gwiazdek. Galacticare nie jest grą, która ma w swojej nazwie jakieś znaczące wyzwanie i chociaż jest to całkiem relaksująca i łatwa do zabawy gra, jest to również gra, która wydaje się nieco zbyt bezobsługowa, gdzie zbyt duży nacisk położono na dekorację, a nie na funkcjonalność.

Głębia jest bez wątpienia problemem w tej grze, ponieważ chociaż różne poziomy wprowadzają kilka dodatkowych wyzwań, z którymi trzeba się zmierzyć, takich jak uderzenia meteorytów lub wyścigi z rywalizującymi szpitalami, formuła nigdy nie jest tak naprawdę rozszerzona ani kwestionowana. Tam, gdzie gra taka jak Two Point zamiast tego rzucałaby wyzwanie graczowi, prosząc go o niewiarygodną precyzję w swoich projektach ze względu na ograniczoną przestrzeń i wiele różnych zadań do wykonania, aby osiągnąć najwyższe oceny, Galacticare jest znacznie bardziej wyrozumiały, a bardzo mało uwagi wydaje się skupiać na tych obszarach.

Galacticare
GalacticareGalacticareGalacticare

Ale rzecz w tym, że Galacticare jest zabawne i z tego powodu można wybaczyć jego poważny brak wyzwania. To, co jest trudniejsze do wybaczenia, to niechlujna i przytłaczająca prezentacja, która może stać się koszmarem, aby mieć oko na nią. Większość poziomów Galacticare jest malutka, a mimo to wypełniona wieloma sprzecznymi rzeczami, a to oznacza, że ekran jest często przepełniony kolorami i chaosem, których prawie nie da się śledzić. Może to być trochę problem z tym stylem gry, ale kiedy dodasz HUD i interfejs użytkownika, które wymagają nieco więcej dopracowania, aby były intuicyjne i płynne do tego równania, czasami może to stać się trochę uciążliwe.

Nadal jednak podobał mi się czas spędzony z Galacticare. To jedna z tych gier, w których godziny mogą lecieć, a Ty nawet tego nie zauważysz. W tej grze jest wiele blasku, uroku i potencjału, dlatego trochę frustrujące jest to, że prezentacja nieco ją powstrzymuje. Jeśli lubisz gry Two Point i ogólnie tytuły symulacyjne zarządzania, bez wątpienia będziesz się dobrze bawić z Galacticare, ale nie oczekuj doświadczenia o takim samym stopniu wyrafinowania, jak niektórzy inni tytani w tej przestrzeni.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Zabawa bez wysiłku. Zabawny i uroczy ton. Łatwy do odebrania i grania. Świetne animacje. Błyskotliwe dialogi.
-
Prezentacja jest momentami nieco przytłaczająca. Niektóre problemy z wydajnością.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Galacticare Score

Galacticare

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Zarządzaj szpitalem wśród gwiazd w tym głupim symulatorze zarządzania.Wczytywanie następnej zawartości