Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
recenzje
God of War

God of War (PC)

Po premierze na PlayStation 4 w 2018 roku uznana podróż Kratosa i Atreusa pojawiła się na PC.

HQ
HQ

God of War to jedna z flagowych serii Playstation, więc nieco zaskakujące było, że pojawi się na PC. Pomimo braku wszystkich starszych tytułów, przygoda z 2018 roku została już wydana. W roli Kratosa, boga wojny ze starożytnej Grecji, spróbujemy teraz przeprowadzić go i jego syna przez nordyckie krajobrazy. Kratos prowadzi stosunkowo normalne życie z rodziną, dopóki nie umiera jego żona. Jej ostatnim życzeniem było, aby Kratos i ich syn rozsypali jej prochy na najwyższym szczycie regionu. Nie wszystko idzie tak, jak powinno, a nordyccy bogowie ingerują w ich sprawy. Podczas tej podróży będziemy walczyć z potworami, smokami, trollami i nie tylko.

HQ

W zasadzie wszystko już powiedziano o tej przygodzie, ale warto podkreślić, że teraz jest tak samo dobra, jak w 2018 roku. Jest to w zasadzie dokładnie ta sama gra z całą dodatkową zawartością wbudowaną w tę wersję. Studio Santa Monica dokonało właściwego wyboru, aby oprawić Boga Wojny w półotwarty świat. Fabuła jest w centrum uwagi, bez naruszania gameplayu. Dialogi i szczegóły sprawiają, że Śródziemie i inne odwiedzane światy czują się żywe.

To jest reklama:

Na PC istnieje również kilka opcji do ustawienia w menu. Możesz grać z tą samą grafiką, co w oryginalnej grze na PS4 lub podnieść grafikę o kilka stopni. Wygląda bardzo dobrze, a różnice są wyraźnie widoczne. To nie jest taki sam skok, jak powiedzmy między GTA V na Xbox 360 i PC, ale jest zauważalny. W większości gra również działa dobrze, a bitwy są płynne. Moje doświadczenie nie było obarczone błędami, jednak pojawiały się problemy z optymalizacją. Z biegiem czasu płynność zaczyna spadać, a jedyną opcją, która to naprawia, jest ponowne uruchomienie komputera. Powtarzało się to na dwóch oddzielnych komputerach, a zmiany w ustawieniach nie poprawiały sytuacji. Nie mogę odpowiedzieć dokładnie, na czym polega błąd, ale mam nadzieję, że zostanie on naprawiony.

God of War

Kody recenzenckie otrzymaliśmy na kilka tygodni przed premierą, a producenci kart graficznych nie wydali jeszcze aktualizacji do tego tytułu. Ponadto deweloperzy pracują nad rozwiązywaniem kilku problemów przed lub wkrótce po premierze. Przykładem tego jest świadomość, że zmiany mapowania przycisków mogą stwarzać problemy. Pragnę podkreślić, że wymienione powyżej problemy są jedyną rzeczą, która zakłóciła doświadczenie, ale o której warto wspomnieć. Jest też wsparcie dla 4k i trudno go nie docenić. Ten świat jest absolutnie magiczny. God of War to piękna, estetyczna i fantastyczna interpretacja starożytnego nordyckiego świata bogów.

Dźwięk też jest bardzo, bardzo dobry. Menu działają świetnie na PC i są w pełni grywalne za pomocą myszy i klawiatury. Możesz również zmienić przyciski, jeśli chcesz zmienić system sterowania. Nie na tyle, co w innych konwersjach, ale znacznie więcej niż wiele innych przykładów na przestrzeni lat. Mogę jednak polecić kontroler, ponieważ gra jest w całości zaprojektowana z myślą o nim w trzeciej osobie i jest to zauważalne. Na przykład nie możesz regulować prędkości, z jaką poruszasz się za pomocą myszy i klawiatury.

To jest reklama:

Wersja na PC oferuje fantastyczną historię, która dziś porusza tak samo, jak w momencie jej premiery. Gorąco polecam zagranie w to z zastrzeżeniem problemów z wydajnością, o których wspomniałem. Niezależnie od tego, czy grałeś już wcześniej, czy jesteś zupełnie nowy w serii, nadal robi wrażenie. Ulepszenia wizualne robią wiele, a rozgrywka utrzymuje tę samą niebotyczną jakość. God of War to fantastyczny dodatek do nieoczekiwanego formatu i miejmy nadzieję, że sequel również znajdzie swoją drogę na PC. Kilka opcji w menu i kwestie techniczne powodują, że ogólne wrażenie jest nieco uszkodzone. W końcu to wciąż fantastyczna gra, która mogłaby mieć nieco lepszą konwersję.

HQ
08 Gamereactor Polska
8 / 10
+
Oszałamiająca grafika; solidna rozgrywka; możliwość dostosowania wrażeń z gry w menu ustawień.
-
Problemy z wydajnością; sterowanie myszą i klawiaturą mogłoby być lepsze.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
God of War (PC)Score

God of War (PC)

RECENZJA. Przez Patrik Severin

Po premierze na PlayStation 4 w 2018 roku uznana podróż Kratosa i Atreusa pojawiła się na PC.

0
God of War trafi na PC w styczniu

God of War trafi na PC w styczniu

WIADOMOŚĆ. Przez Eirik Hyldbakk Furu

Uncharted 4: Kres Złodzieja i Uncharted: Zaginione Dziedzictwo to nie jedyne gry z PlayStation, które dołączą do wyścigu mistrzów na początku 2022 roku.Wczytywanie następnej zawartości