Polski
Gamereactor
wiadomości
Helldivers II

Helldivers II spowodowało, że Sony całkowicie przerysowało swoją strategię wydawniczą na PC i nie będzie wymuszać dostępu do PSN ze Steam

Najszybciej rozwijające się IP na PlayStation było na skraju upadku z powodu polityki anty-player, ale wciąż jest nadzieja.

HQ

W dzisiejszych czasach nikt nie jest nieświadomy sytuacji z Helldivers II. Sony (które wydaje tytuł dla wielu graczy zarówno na PlayStation 5, jak i PC) próbowało wymusić dostęp do gry z konta PlayStation Network, zarówno na konsoli, jak i Steam. A biorąc pod uwagę, że gra osiągnęła 89% negatywnej oceny recenzji (obecnie wynosi około 75%) i niemal bezprecedensowe bombardowanie recenzjami w branży, wydawało się, że sukces Arrowhead jest już jedną nogą w otchłani.

Helldivers II

Sony to gamingowy gigant, ale podjęcie decyzji o wymuszeniu dostępu na innej platformie niż ich własna jest symptomem, że wiele osób na stanowiskach decyzyjnych w firmie nie rozumie, że PC to osobny rynek (i świat). Wykonanie było również wątpliwe, zmieniając jego podstawę prawną i otwierając poważną lukę, w której użytkownicy (niektórzy z blisko 100 godzinami gry) prosili o pełny zwrot pieniędzy, twierdząc, że "wsteczne zmiany" w umowie użytkownika. Steam nie miał innego wyjścia, jak tylko przyjąć skargi użytkowników i zwrócić pieniądze.

Helldivers II
Zdjęcie z X

Sytuacja w ciągu ostatnich 48 godzin była tak alarmująca, a sprzeciw tak zaciekły, że Sony wydało kilka godzin temu oświadczenie, w którym ogłosiło, że nie będzie wymuszać dostępu do Helldivers II na PC przez PSN. Jest to bezprecedensowe posunięcie, które pokazuje, że jeśli gracze wywrą wystarczającą presję, można wprowadzić zmiany.

"Fani Helldivers – poznaliśmy wasze opinie na temat aktualizacji połączenia kont Helldivers 2. Aktualizacja z 6 maja, która wymagałaby połączenia kont Steam i PlayStation Network dla nowych graczy i obecnych graczy od 30 maja, nie zostanie wprowadzona do przodu.

Wciąż uczymy się, co jest najlepsze dla graczy na PC, a Wasze opinie są dla nas bezcenne. Jeszcze raz dziękujemy za nieustające wsparcie dla Helldivers 2 i będziemy was informować o przyszłych planach."

Ale prawdziwy zakres tej zmiany kierunku wykracza poza Helldivers 2. Sony wciąż jest stosunkowo nowe w wydawaniu gier na PC i wydaje się, że teraz zaczyna rozumieć, jak działa rynek (gdzie nie jest już dominującą siłą) i ustanawia precedens dla swojej przyszłej strategii. Jak te decyzje wpłyną na tryb wieloosobowy w Ghost of Tsushima: Legends, który również pojawi się na PC już za kilka dni? Przekonamy się już wkrótce. Na razie najbardziej dotknięci pozostają użytkownikami na wszystkich terytoriach, na których dostęp Steam do Helldivers II został zawieszony, chociaż Sony może przywrócić zamknięcie później w ciągu dnia.

Powiązane teksty

Helldivers II Score

Helldivers II

RECENZJA. Przez Conny Andersson

Mimo że nigdy nie wstąpił do armii, los świata jest teraz w rękach Conny'ego, który od kilku dni zabija owady z zawrotną prędkością...Wczytywanie następnej zawartości