Polski
Gamereactor
wiadomości
Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy przełamuje 14-letni trend sprzedaży w USA

Będąc najlepiej sprzedającą się grą 2023 roku pod względem sprzedaży w dolarach.

HQ

Od czasu debiutu Hogwarts Legacy często informowaliśmy o tym, jak dobrze radzi sobie pod względem sprzedaży. Niedawno mogliśmy dodać, że pobił dziesięcioletni rekord Wielkiej Brytanii, pokonując grę piłkarską opracowaną przez EA i stając się największym tytułem roku, a teraz możemy dodać, że w Stanach Zjednoczonych pobito podobne rekordy.

Jak podaje GamesIndustry, Hogwarts Legacy pobił 14-letni rekord w Stanach Zjednoczonych, zostając nazwaną największą grą wideo roku w sensie sprzedaży w dolarach. Powodem, dla którego jest to ważne, jest to, że od 2008 roku rekord należy albo do tytułu opracowanego przez Rockstar, albo do gry Call of Duty, przy czym poprzedni rekord ten należał do innej gry, gdy Rock Band szturmem wtargnął na scenę i zdmuchnął konkurencję z wody.

Zauważono również, że całkowite wydatki USA na gry wideo wzrosły o 1% w porównaniu z 2023 r. i 2022 r., przy czym sprzedaż przekroczyła w zeszłym roku mega 57,2 miliarda dolarów, przy czym subskrypcje i dodatki również wzrosły o 1%, akcesoria wzrosły o 4%, a sprzedaż sprzętu spadła o mniej niż 1%. Zasadniczo rok 2023 był dość stabilny pod względem sprzedaży gier w USA.

Hogwarts Legacy

Powiązane teksty

0
Hogwarts LegacyScore

Hogwarts Legacy

RECENZJA. Przez Jonas Mäki

Prawie dwa lata później niż pierwotnie zamierzano, nadszedł czas, aby spróbować życia jako uczeń Hogwartu. Ale czy jest to ostateczny symulator Harry'ego Pottera?Wczytywanie następnej zawartości