Polski
Gamereactor
recenzje
Madden NFL 23

Madden NFL 23

Coroczna seria futbolu amerykańskiego EA powraca, a ta odsłona jest dużym krokiem naprzód w stosunku do zeszłorocznej iteracji.

HQ

Ostatnie lata gier Madden były katastrofą. W zeszłym roku chciałem ciągle wyrzucać kontroler przez okno, ponieważ Madden NFL 22 był tak bardzo frustrujący. Było tak wiele problemów i wydawało się, że EA Sports naprawdę się tym nie przejmuje. Obawiałem się więc, że tegoroczna wersja, Madden NFL 23, która jest hołdem dla niedawno zmarłego Johna Maddena, będzie równie zła. Ale na szczęście jest to najlepsza wersja, jaką mieliśmy w serii od lat. Oczywiście nie jest idealny, ale daleki od zamieszania, które pojawiły się w ciągu ostatnich kilku lat.

To właśnie na 100-metrowym (plus strefy końcowe) pola zauważalna jest największa różnica. Całkowicie zniknęły sytuacje, w których przeciwnicy mogą dokonywać przechwytów, nawet nie patrząc na piłkę. Coś, co bardzo mnie niepokoiło w zeszłym roku, to kiedy gracze po prostu podnosili ręce, nawet nie wiedząc, że piłka nadchodzi i złapali ją. Podczas mojego czasu gry nie natknąłem się na ani jeden taki przykład. I tylko raz byłem świadkiem, jak ręce gracza przechodziły przez innego gracza, aby złapać piłkę, co zdarzało się stale w zeszłym roku. To właśnie takie rzeczy sprawiają, że gra jest przyjemniejsza, gdy frustracja znika. Jasne, wciąż istnieją niezgrabne animacje, w których piłka może odbijać się między trzema graczami, którzy nie mogą jej złapać i obsługiwać piłki jak gorący ziemniak. Na szczęście odbiorcy nie mają już mydła na rękach i w większości przypadków upuszczają piłkę, gdy są kwestionowani przez przeciwników. Kilka razy upuszczenia piłki całkowicie niezakłócono, ale zdarza się to również w rzeczywistości.

HQ

Wygląda na to, że w tym roku EA Sports postanowiło skupić się bardziej na być może nieseksownej części symulacyjnej niż na stylu zręcznościowym, który po ostatnich kilku latach był dobrym wyborem. Animacje graczy są lepsze, a obrońcy czują się mądrzejsi niż wcześniej. Jednym z największych widocznych ulepszeń na boisku jest przejście z QB. Jest teraz miernik dokładności i otrzymujesz informację zwrotną po każdym rzucie, czy był on dobrze zaplanowany, czy nie. Czuje się znacznie lepiej niż wcześniej. I właśnie tam jest w tym roku, czuje się inaczej, nawet jeśli może nie wyglądać inaczej. Grafika, która wciąż jest dobra, jest w zasadzie taka sama z kilkoma nowymi dodatkami tu i tam. Na przykład kolory są lepsze. Jak wcześniej wspomniano, obrońcy są mądrzejsi i próba znalezienia idealnego podania wydaje się wyzwaniem. Trzymaj piłkę o sekundę za długo, a worek na QB jest gwarantowany. Jedyne, na co mogę naprawdę narzekać, jeśli chodzi o mecze, to to, że niektóre animacje w prezentacji między upadkami są powtarzalne, klipy tłumu nie są świetne, a komentatorzy powtarzają rzeczy zbyt często.

To jest reklama:

Jeśli chodzi o tryby gry, niewiele się wydarzyło. Jest dokładnie to, czego oczekujesz. Ultimate Team to oczywiście wielka remis, a EA Sports robi wszystko, co w jego mocy, aby spróbować wprowadzić Cię w tryb gry. Niestety, seria Madden jest lata świetlne za FIFA, NBA 2K i MLB The Show, jeśli chodzi o ten tryb gry. To nie jest ta sama jakość, mimo że starali się wcisnąć rzeczy, aby uszczęśliwić wszystkich typów graczy. Istnieją tryby online do rywalizacji z innymi, ale także wyzwania (które mogą odblokować nowych graczy) i odpowiednik FIFA Bitew drużynowych, w których możesz grać przeciwko innym drużynom i gdzie są one kontrolowane przez komputer. Po każdym meczu otrzymujesz sumę punktów na podstawie trudności, wyników i wyników na boisku, co prowadzi do ostatecznego tygodniowego rankingu. Największą różnicą w tym roku jest nowy system sezonowy. Zamiast po prostu zdobywać punkty i awansować z 1-100 przez cały rok, w zasadzie jest kilka mini-sezonów. Istnieje zwykły poziom 1-100, na którym zdobywa się punkty za kamienie milowe i tak dalej, ale teraz jest też sezon rywalizacji, w którym punkty są zdobywane za mecze online. Wreszcie, istnieją również sezony specyficzne dla programu. Od czasu do czasu nowe programy zawierają nowe pakiety kart. Pierwszy nazywa się Headliners i ten program będzie obecny przez dwa miesiące. Przypuszczalnie coś nowego pojawi się w międzyczasie lub później. Dla wszystkich trzech programów dostajesz coś na każdym nowym poziomie. Może to być waluta, pakiety kart lub gracze.

Madden NFL 23Madden NFL 23
Madden NFL 23

Tryb franczyzy powraca. A wracając, naprawdę mam na myśli powrót do przeszłości, tak jak to było w zeszłym roku. Ponieważ, podobnie jak w prawie wszystkich grach sportowych, jest to tryb gry, który dostaje absolutnie najmniej miłości. Jest nowy system skautingu i to w zasadzie tyle. Powiedziałbym, że każda inna duża gra sportowa ma lepsze tryby franczyzy niż Madden. Jeśli chodzi o tryb kariery, Face of the Franchise, EA zdecydowało się postawić na coś nieco bardziej okrojonego. Zniknęła wielka historia z mnóstwem przerywników filmowych. Zwykła narracja o młodym talencie celującym w szczyt została zastąpiona grą jako gracz (QB, RB, WR lub w obronie) z nadzieją na kolejną szansę w NFL. Możemy bezpośrednio wybrać, w której drużynie chcemy grać, ale gdzie niektóre są bardziej odpowiednie niż inne dla naszego typu gracza. Jest kilka małych przerywników filmowych, ale w dużej mierze wszystko jest zbudowane z tygodnia na tydzień, gdzie trenujemy, może rozmawiamy z kimś w organizacji, a następnie gramy w gry. To, czy jest to ulepszenie, czy nie, zależy wyłącznie od tego, co chcesz uzyskać z trybu gry. Jeśli chcesz długiego, dużego doświadczenia filmowego, jest to duży krok wstecz. Jeśli chcesz skupić się na rozgrywaniu meczów z okazjonalnymi przerwami, jest to absolutnie słuszne.

To jest reklama:

Pamiętacie The Yard? Niewielu to robi. To był tryb gry, który miał odpowiadać ulicznej piłce nożnej, pomyśl o Volcie, ale futbolu amerykańskim. Na początku myślałem, że tryb gry zniknął, ponieważ nie ma go już w menu głównym. Ale teraz jest schowany tylko w trybie kariery. Kolejny znak zmiany tonu w tegorocznej wersji.

Madden NFL 23Madden NFL 23

Ea ma tu dobrą bazę do budowania. Mieli absolutną rację, stawiając na bardziej symulacyjne doświadczenie, coś, co sam John Madden uważał, że seria powinna być. A w grze, która w dużej mierze koncentruje się na oddaniu hołdu Maddenowi, grafice i innym, miło, że seria wydaje się zmierzać we właściwym kierunku. Problem polega na tym, że taka gra wychodzi co kilka lat. Coś, na czym można budować, na czym nigdy się nie buduje. Faktem jest jednak, że jest to najlepsza gra z serii od wielu, wielu lat i że doświadczenie na boisku jest znacznie lepsze niż wcześniej. Większość trybów gry jest nadal nieco w tyle za innymi grami sportowymi, ale ogólnie jest to duży krok we właściwym kierunku. Po raz pierwszy, że tak powiem, w przyszłym roku mam nadzieję, że pójdą aż do przyłożenia.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Ogólnie dobra poprawa w stosunku do zeszłorocznej katastrofy. Świetna atmosfera na boisku. Mądrzejsi obrońcy, lepsza sztuczna inteligencja. Prawie bez błędów.
-
Brak miłości do trybu franczyzy. Powtarzalne animacje. Mniej trybów gry niż NHL czy FIFA.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Madden NFL 23Score

Madden NFL 23

RECENZJA. Przez Johan Vahlström

Coroczna seria futbolu amerykańskiego EA powraca, a ta odsłona jest dużym krokiem naprzód w stosunku do zeszłorocznej iteracji.Wczytywanie następnej zawartości