Polski
Gamereactor
wiadomości

Masahiro Sakurai żegna się ze swoim kanałem na YouTube

To jedno z najlepszych źródeł wiedzy o tworzeniu gier, jakie widzieliśmy.

HQ

Po udanej premierze Super Smash Bros. Ultimate (do dziś jednego z najlepiej sprzedających się tytułów na Nintendo Switch), legendarny twórca serii Masahiro Sakurai ogłosił, że zrobi sobie długą przerwę od aktywnego tworzenia gier, prawie jak emeryturę. Wielu z nas obawiało się, że to koniec, ale pojawił się ponownie wkrótce po ogłoszeniu uruchomienia swojego kanału na YouTube, Masahiro Sakurai on Creating Games, gdzie dzielił się anegdotami i kursami mistrzowskimi (nie możemy ich zdefiniować w żaden inny sposób) na temat tworzenia gier, zwłaszcza w oparciu o swoje doświadczenia z Super Smash Bros.

Od momentu otwarcia w 2022 roku Masahiro Sakurai jest źródłem wiedzy zarówno dla profesjonalistów z branży, jak i fanów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak powstają ich ulubione gry, a obecnie ma ponad pół miliona obserwujących na platformie wideo. W ten weekend Sakurai ogłosił na X, że nagrał ostatni film na kanał i że nie będzie więcej treści.

Dobrą rzeczą jest to, że oznacza to, że jego aktywny powrót do tworzenia gier będzie w pełnym wymiarze godzin, więc nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co ma w zanadrzu na Nintendo Switch 2.

Czy regularnie śledziłeś kanał Sakurai-sama?

Masahiro Sakurai żegna się ze swoim kanałem na YouTube


Wczytywanie następnej zawartości