Polski
Gamereactor
recenzje
Minecraft Legends

Minecraft Legends

Blokowy świat rozszerza się wraz z nowym rodzajem doświadczenia, ale czy oddaje blask oryginalnej gry?

HQ

Minecraft wszedł na rynek spin-offów na dobre wraz z dungeon crawlerem, Minecraft Dungeons, trzy lata temu. Rok wcześniej była oczywiście Minecraft Earth, gra AR, która zamknęła swoje podwoje po niecałych dwóch latach. Teraz czas na kolejną próbę ze strategią akcji o nazwie Minecraft Legends.

Tym razem jest to wściekły tłum, zwany świniami, który chce przejąć Overworld, wioskę po wiosce. Nasz bohater zostaje zatem przyprowadzony na świat, aby pokonać te złe potwory i przywrócić spokój, spokój i spokój na ziemi. Sama historia może nie jest najbardziej wciągająca, ale nie o to chodzi, biorąc pod uwagę serię gier, do której należy. Zamiast tego historia ma pomóc wprowadzić system walki, budowanie i tak dalej. Największym problemem z grą jest jednak to, że ani walka, ani budynek nie są szczególnie dobre ani interesujące.

Minecraft Legends
Świnie atakują!

Jeśli jesteś przyzwyczajony do tego, że możesz tworzyć cokolwiek chcesz w Minecrafcie, będziesz rozczarowany, gdy okaże się, że w Minecraft Legends nie ma tak dużego wyboru. Będziesz musiał budować, aby chronić różne wioski przed inwazją, i możesz użyć ścian, wież strzelających strzałami i innych, aby to zrobić. Mogło to być wspaniałe doświadczenie budowania bazy, w którym budujesz własne zamki lub coś takiego, ale po prostu nie ma wystarczających opcji, aby to zrobić. Nowe wieże obronne i konstrukcje mogą zostać odblokowane, ale nigdy tak naprawdę nie pomagają one w tworzeniu prawdziwej bazy.

To jest reklama:

Aby pomóc w bitwach, możesz użyć kilku golemów. Przywołujesz je, umieszczając tak zwane spawnery i używając różnych zasobów, aby je "zbudować". Różne rodzaje golemów mają różne siły, takie jak brukowane golemy wyrządzające wiele szkód budynkom i drewniane golemy strzelające strzałami z daleka. Po uratowaniu ich wiosek możesz także odradzać się Creepers, zombie i szkielety, aby pomóc w walce. Jak mówią, wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.

Budowanie wszystkiego i rekrutowanie małych kumpli wymaga zasobów, co oczywiście jest dużą częścią oryginalnego Minecrafta. Ale zamiast kopać i hakować rzeczy samemu, pomocnicy są umieszczani w miejscu, w którym zasoby są dostępne w tej grze, co pozwala zbierać drewno tam, gdzie są drzewa, zbierać kamień tam, gdzie jest kamień i tak dalej. Początkowo dostępne są tylko te dwa zasoby do zebrania, ale z biegiem czasu rzeczy takie jak węgiel i Redstone są również odblokowywane. To, wprowadzone w życie, sprawia, że czujemy się bardziej tak, jakbyśmy mówili grze, jak powinna być rozgrywana, a nie sami w nią graliśmy.

Minecraft Legends
Duże bazy wroga są jedną z głównych atrakcji gry.

Jest to również odczuwalne w bitwach. Ma to być strategiczna gra akcji, ale strategia jest bardzo ograniczona. Każda bitwa przypomina bardziej rzucanie kostką i liczenie na najlepsze, zamiast bycia prawdziwym generałem wojennym, który może całkowicie przejąć bitwy. Istnieją dwa rodzaje bitew: wspomniana obrona wioski i atak na bazy prosiąt. Atakowanie jest zdecydowanie przyjemniejsze niż obrona, zwłaszcza, że większe bazy mają ochotę zaatakować coś z The Lord of the Rings lub Game of Thrones. Najpierw musisz przebić się przez bramę, podczas gdy strzały padają w dół i wściekłe świnie szarżują na ciebie, a następnie musisz zniszczyć jak najwięcej budynków w drodze do ostatecznego celu, którym jest portal, z którego wychodzą. Zniszcz go, a baza zostanie podbita.

To jest reklama:

Niestety, nasz własny bohater nie może wiele zrobić w walce. Postać ma miecz, ale jest skuteczny tylko przeciwko podstawowym świniom, a przeciwko silniejszym wersjom wymaga zbyt wielu trafień, aby atakowanie ich było warte zachodu. Jeśli chcesz zebrać wszystkie swoje golemy i przyjaciół, musisz użyć prawdopodobnie najgłupszej mechaniki gry, ponieważ możesz zmusić ich do podążania za tobą tylko wtedy, gdy są w pobliżu. A ponieważ po zaatakowaniu budynku po prostu tam stoją - być może po to, by podziwiać ich osiągnięcie - trzeba biegać jak szaleniec, szukając ich, aby szczekać na nich kolejne rozkazy. Gra skorzystałaby na akcji, w której możesz przywołać wszystkich naraz, bez względu na to, gdzie się znajdują.

Jest to szczególnie denerwujące, gdy bitwa toczy się na wzgórzu, a twoje wojska odpadają, ponieważ musisz zeskoczyć na dół, zebrać je, a następnie biec z powrotem do góry, za każdym razem, gdy spadną. Możliwe jest przywołanie wszystkich na spawnerze, ale nie można ich umieścić w obszarze wokół baz, co oznacza, że musisz uciec z bitwy, aby zebrać gang. Ponadto twoje oddziały spadają jak muchy, a ty będziesz biegać z powrotem do tego samego spawnera, aby stworzyć nowe. Aha, a jeśli zabraknie ci określonego zasobu, będziesz musiał całkowicie odejść i wrócić później, aby kontynuować oblężenie.

Minecraft Legends
Jednak podstawowa konstrukcja to nie wszystko, czym powinna być.

Główną atrakcją Minecraft Legends jest oprawa wizualna i świat gry. Przerywniki filmowe, które pojawiają się w regularnych odstępach czasu, są zarówno zabawne, jak i pięknie stworzone, a grafika jest tak podobna do Minecrafta, jak byśmy się spodziewali. Świat gry jest również zróżnicowany pustynami, dżunglami, bagnami i nie tylko, a także własnymi wioskami dla Creepers, zombie i szkieletów. To, wraz z głównie doskonałymi możliwościami kooperacji, oznacza, że gra nie jest tak zła, jak mogłoby się wydawać.

W kampanię można grać z maksymalnie trzema innymi graczami online, gdzie wszystkie zasoby są współdzielone, ale każdy może robić, co chce. Dzięki temu jeden gracz może skupić się na budowaniu bazy, inny na zbieraniu surowców, a dwaj pozostali na bitwach. Na przykład tryb wieloosobowy to albo trzy na trzech, albo cztery na cztery, a celem jest oczywiście pokonanie przeciwników. Zaatakuj bazy świń, aby uzyskać więcej zasobów dla silniejszej obrony lub przejdź od razu do ataku, wybór należy do Ciebie. Coś, co jest bardzo zaskakujące, to fakt, że w ogóle nie ma możliwości lokalnej współpracy, funkcji, która istniała w prawie każdym aspekcie innych projektów Minecraft. Wydaje się, że to idealna gra do wspólnej gry na kanapie.

Minecraft Legends
Świat gry i środowiska są piękne.

Minecraft Legends ma wiele dobrych podstaw, ale zazwyczaj nie prowadzi ich aż do mety. Pokonanie dużych baz wroga jest niesamowicie satysfakcjonujące i zabawne, ale brak opcji budowania własnych dużych baz jest rozczarowujący. Grze przydałoby się trochę więcej rozwoju, ale widzę, że wiele osób nadal będzie się cieszyć grą. Chodzi mi o to, że możesz zdobyć Creepers jako przyjaciół. To tylko jeden z powodów, dla których warto to sprawdzić.

06 Gamereactor Polska
6 / 10
+
Nadal ma ten urok Minecrafta. Duże bazy świń są zabawne do inwazji. Świat gry jest piękny i zróżnicowany. Urocze przerywniki filmowe.
-
System walki nie jest zbyt świetny. Powtarzające się. Uciążliwe elementy sterujące.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Minecraft LegendsScore

Minecraft Legends

RECENZJA. Przez Johan Vahlström

Blokowy świat rozszerza się wraz z nowym rodzajem doświadczenia, ale czy oddaje blask oryginalnej gry?Wczytywanie następnej zawartości