Polski
Gamereactor
recenzje
Monster Energy Supercross - The Official Videogame 6

Monster Energy Supercross - The Official Videogame 6

Jest mnóstwo brudu i dudnienia silnika, ale jak nam się podoba tegoroczna odsłona Monster Supercross?

HQ

To naprawdę nie musi być coroczne wydanie. Chociaż można to powiedzieć o prawie każdej grze sportowej, problem z serią Monster Energy Supercross - The Official Videogame polega na tym, że jeśli grałeś w jedną, grałeś we wszystkie. Szósta gra z serii nie różni się zbytnio od poprzednich gier, z wyjątkiem drobnych dodatków i zaktualizowanych zespołów i zawodników supercross. Ale jednocześnie gra jest dokładnie tym, czym została zaprojektowana, kompetentnym doświadczeniem sportu, niczym więcej, niczym mniej.

Problem z Monster Energy Supercross 6 polega na tym, że nie z winy twórców są to wciąż te same miejsca z większością tych samych motocykli i jeźdźców. To licencjonowana gra, więc niewiele można z tym zrobić, ale wkrada się to poczucie déjà vu. Czy grałem w to wcześniej? I tak, jeśli grałeś w tę serię wcześniej, w zasadzie grałeś również w tę grę. To odrobina, która jest tutaj nowa, z pewnością nie jest nowym doświadczeniem w grach. Oferowany jest nam tryb jeden na jednego, w który można grać w lokalnym trybie kooperacji (jeśli macie na to ochotę, możecie również wyzwać do dwunastu graczy online w zwykłych wyścigach), gdzie rywalizujemy w tzw. wyścigu rytmicznym. To prosta linia z wieloma skokami i wzniesieniami i musisz znaleźć odpowiedni rytm w skokach. Jeśli źle wylądujesz, zostaniesz w tyle. Tryb gry, który jest zabawny przez kilka minut, ponieważ są tylko dwa różne tory do jazdy. Tryb gry, który prawdopodobnie zaoferuje najwięcej godzin gry, tryb kariery, ma również mały nowy dodatek. Oznacza to, że masz teraz swojego własnego trenera w "The King of Supercross", siedmiokrotnego mistrza Jeremy'ego McGratha. Udzieli ci kilku wskazówek w trakcie sezonu i będzie w "otwartym świecie" gry, aby rzucić ci wyzwanie.

Monster Energy Supercross - The Official Videogame 6
Coroczne doświadczenie Milestone w biegach przełajowych jest tutaj.

Ten otwarty świat nie jest tak naprawdę otwarty, ale jest to koncepcja, która istnieje już od kilku lat i zapewnia ścieżkę, w której można po prostu chodzić i robić, co chcesz. Zwykle zmieniają się z roku na rok i tym razem jest to między innymi lotnisko, arena i kamieniołom. Kolejna rzecz, która jest zabawna przez kilka minut, ponieważ te obszary na mapie nie są zbyt duże. Kolejny obszar jest inspirowany prawdziwym FanFest i jest obszarem z różnymi wyzwaniami i możliwościami szkoleniowymi. Tryb kariery jest dokładnie tym, czym był od kilku lat, gdzie zaczynamy w serii "Futures", czyli krótkiej serii, w której trzeba pokazać, na co stać, prawdopodobnie przed skautami z większych drużyn. Zaimponuj tam, a przejdziesz do mistrzostw 250SX, w których możesz wybierać spośród kilku różnych zespołów, w których możesz się ścigać. Zapewniają one również różne premie kontraktowe z dodatkowymi pieniędzmi za miejsca i nie tylko. Pieniądze można następnie wydać na różne przedmioty kosmetyczne, takie jak kaski i kombinezony. Istnieje imponująca ilość sprzętu, który można kupić od kilku różnych głównych marek. Następnym celem jest oczywiście dotarcie do mistrzostw, w których rywalizują duzi chłopcy i dziewczęta, 450SX. Możesz robić wyścig po wyścigu, jeśli masz na to ochotę, ale jeśli szukasz więcej doświadczenia, możesz wybrać kwalifikacje i dłuższe wyścigi.

To jest reklama:
Monster Energy Supercross - The Official Videogame 6
Dodano tryb kooperacji, który jest tylko długą linią prostą z dużą ilością skoków.

Pomiędzy każdym wyścigiem możesz zrobić kilka innych małych rzeczy, takich jak ulepszenie drzewa cech, aby uzyskać ciaśniejsze zakręty lub mniejsze ryzyko kontuzji. Kontuzje zdarzają się, jeśli upadniesz zbyt mocno, a po kilku wyścigach mój zawodnik miał chodzącą złamaną nogę, uraz kręgosłupa szyjnego, pęknięte żebra, posiniaczone ręce i nadwyrężone plecy. Wszystko w tym samym czasie. Kontuzje mają oczywiście wpływ na to, jak radzi sobie zawodnik biegowy, z zaburzeniami pokonywania zakrętów i nie tylko. Jak więc leczyć te rany? Trenując ciężko, zgodnie z grą. W rzeczywistości jedną z innych rzeczy, które możesz zrobić między wyścigami, jest trening, który jest zestawem wyzwań do wykonania. Im lepsze wyniki, tym większe wzmocnienie.

Monster Energy Supercross - The Official Videogame 6
"Otwarty świat" powraca, w którym możesz się zrelaksować i robić, co chcesz.

Gra ma mieć "zaktualizowaną sztuczną inteligencję i fizykę", co chyba nie jest zbyt zauważalne. Wciąż są zabawne, a czasem frustrujące kumulacje na najmniejszą rzecz, w której jeździec lata po całym świecie ze swoją fizyką szmacianej lalki. Monster Energy Supercross to jedna z tych serii, która, jak większość gier motocyklowych, jest łatwa do grania, ale trudna do opanowania. Każdy skok musi być wyważony, przy czym lewy drążek kontroluje rower, a prawy drążek kontroluje jeźdźca. Ważne jest, aby uzyskać odpowiednią wagę, w przeciwnym razie upadniesz na tyłek. To samo dotyczy zakrętów. Zbyt duży nacisk na joystick i będziesz zmierzał w kierunku, w którym nie chcesz iść. Monster Energy Supercross 6 z pewnością nie robi nic, aby zaimponować masom, ale jazda na przełajach jest dokładnie tym, czego można się spodziewać i nie ma na co narzekać.

To jest reklama:
Monster Energy Supercross - The Official Videogame 6
Monster Energy Supercross nie jest doskonałym doświadczeniem, ale wystarczająco dobrym dla fanów tego sportu.

Monster Energy Supercross - The Official Videogame 6 nie oferuje niczego, czego wcześniej nie widzieliśmy. W rzeczywistości widzieliśmy prawie wszystko w poprzednich latach. Kilka małych, raczej nieistotnych zmian nie sprawia, że gra wydaje się świeża. Jeśli grałeś w poprzednie gry z serii, nie ma prawie żadnego powodu, aby kupować tegoroczną wersję. Jeśli jednak szukasz nowej gry w tym sporcie, jest to solidne doświadczenie crossover.

06 Gamereactor Polska
6 / 10
+
Teraz pełna gra krzyżowa. Mnóstwo kosmetyków, takich jak hełmy. Dość głęboki tryb kariery.
-
Niewiele nowego. Prezentacja jest przeciętna. Grafika jest w porządku.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości