Polski
Gamereactor
recenzje
NHL 24

NHL 24

Czas uderzyć w lód i pozbyć się wszystkich zębów mlecznych dla eksperta sportowego Gamereactor, Johana Vahlströma...

HQ

Każda gra sportowa wydaje się mieć jakieś fajne słowo lub frazę, aby pokazać, że faktycznie pracowali nad czymś w ciągu ostatniego roku. Madden NFL 24 miał FieldSense, NBA 2K24 oferował ProPlay, a EA Sports FC 24 chwalił się HyperMotionV. EA Sports oczywiście nie chciało, aby gracze NHL 24 czuli się pominięci, więc oto jest: Silnik wydechowy. Może nie brzmi to tak krzykliwie, jak inne gry sportowe, ale jest to świetny nowy system. Niestety, wydaje się, że jest to prawie jedyna rzecz, na którą deweloperzy mogli poświęcić swój czas od zeszłego roku, ponieważ wszystko inne jest niesamowicie podobne.

Na szczęście silnik wydechowy jest czymś, co faktycznie wpływa na mecze i sprawia, że czują się nieco inaczej niż w zeszłym roku. System jest podzielony na dwie części, Sustained Pressure i Goalie Fatigue. Ten pierwszy pozwala graczom budować presję w strefie ofensywnej poprzez trzymanie krążka, oddawanie strzałów i sprawdzanie. Gdy licznik się zapełnia, obrońcy szybko się męczą, podczas gdy zespół ofensywny otrzymuje szybsze podania, łyżwy i lepsze strzały. Daje to powód, aby grać wokół krążka, zamiast iść prosto do bramki, jak wielu robiło to w poprzednich latach. Dobrze jest męczyć przeciwników, a zmęczenie bramkarzy sprawia, że bramkarze są zmęczeni, z nowymi animacjami i ruchami, im więcej strzałów oddają. W końcu pojawi się luka lub bramkarz wypuści niebezpieczne odbicie, które w przeciwnym razie zostałoby zablokowane. W obronie jest to po prostu kwestia wydostania krążka ze strefy zagrożenia. Po wyjęciu z pudełka ciśnienie spada i po pięciu sekundach całkowicie znika. To może być dość paniczne uczucie, gdy zawodnicy naprawdę nie mogą dostać krążka, a ja czuję, jak bardzo są zmęczeni. Cały ten system jest czymś, co naprawdę lubię i wnosi zupełnie nową dynamikę do hokeja i taktyki.

NHL 24

Na tym zauważalne zmiany na lodzie właściwie się kończą. Drugą rzeczą, która wpływa na grę, jest coś, co inne gry sportowe mają od lat: możliwość przejścia do dowolnego gracza, naciskając jeden z przycisków na kontrolerze. Skierowanie podania tam, gdzie chcesz trafić, nie jest już jedyną opcją. Teraz pozostała czwórka graczy w twojej drużynie ma przypisane różne przyciski. Naciśnij X, a przejście może przejść do przodu, naciśnij A i przejdzie do lewego tyłu. Utrudnia to odczytanie, gdzie przejdzie przeciwnik. Zawodnik może patrzeć w lewo, ale uderza prosto w bramkę, gdzie czeka centra. Dobry dodatek, ale coś, co powinno być na miejscu dawno temu.

To jest reklama:
NHL 24

To wszystko. Zawsze miałem wrażenie, że seria NHL jest tą, której EA Sports poświęca najmniej czasu. Bo poza kilkoma drobnymi ulepszeniami, wszystko inne NHL 23 to 2.0. Menu wygląda dokładnie tak samo i czasami czuje się jak déjà vu. Najgorszy jest tryb kariery Be a Pro, w którym nawet sekwencja intro jest dokładnie tą, którą już widzieliśmy. Potem wciąż trzeba zacząć grać w CHL's Memorial Cup, w europejskiej Lidze Mistrzów lub prosto w NHL. Drużyny w Lidze Mistrzów są takie same jak w prawdziwej wersji, więc nie oczekuj, że będziesz mógł wybierać spośród wszystkich szwedzkich drużyn. Wszystko po tym w trybie gry jest również takie jak w zeszłym roku i szczerze mówiąc, to tylko ctrl c, ctrl v z zeszłego roku. Dotyczy to również trybu franczyzy, który jest trybem, w którym możesz przejąć drużynę. Poświęcę teraz tyle samo czasu na jego opisanie, ile EA spędziło na rozwijaniu trybu gry z zeszłego roku... Gotowy.

NHL 24

Coś, co moim zdaniem seria NHL robi lepiej niż jakakolwiek inna gra sportowa, to rozrywka online dla jednego gracza. World of Chel to miejsce, w którym możesz stworzyć własnego gracza, a następnie grać przeciwko innym, zarówno na lodowiskach na świeżym powietrzu, jak i trzech na trzech w szybkich meczach. Lub graj z grupą kolegów w EASHL z prawdziwymi meczami hokejowymi pięciu na pięciu (plus bramkarze) przeciwko innym drużynom. Ten tryb gry robi w tym roku dwa kroki naprzód, ale potem korzysta z okazji, aby zrobić jeden krok wstecz. World of Chel ma teraz crossplay na konsolach tej samej generacji, czyli Playstation 5 i Xbox Series X/S oraz Playstation 4 i Xbox One. Dotyczy to również Ultimate Team, którego nie będę szczegółowo omawiał, ponieważ jest zbyt podobny do zeszłego roku. Ale jak zwykle, zbierasz karty graczy i ulepszasz swoją drużynę fantasy, aby grać online lub offline. Drugim krokiem naprzód jest to, że finały klubowe w NHL 24 są teraz zorganizowane jako play-off do siedmiu zwycięstw o Puchar Stanleya. Vinn fyra matcher av sju och laget går vidare till nästa runda. Wygraj cztery z siedmiu meczów, a zespół awansuje do następnej rundy. Wygraj cztery rundy i podnieś trofeum. To wyeliminowało potrzebę grania mecz po meczu, aby awansować w tabeli. Niestety, nie byłem w stanie spróbować tego podczas mojego czasu z wersją przeglądową. Niestety, nie mogli zostawić wystarczająco dobrze w spokoju, ponieważ twórcy dodali przepustkę bojową do trybu gry. A kto tak naprawdę o to prosił? Istnieje zarówno wersja płatna, jak i wersja bezpłatna. Na szczęście nie ma to większego wpływu na mecze, ponieważ odblokowują się tylko kosmetyczne rzeczy. Więc nie możesz zapłacić za drogę na szczyt.

To jest reklama:
NHL 24

Jedną z rzeczy, za które chętnie bym zapłacił, jest wymiana komentatorów. Sprawiają, że moje uszy krwawią od wielu, wielu lat i tak jest w tym roku. Ale tylko połowa. Cheryl Pounde, była złota medalistka olimpijska, a obecnie zarówno w TSN, jak i
CBC zastąpiło okropnego Raya Ferraro i jest najlepszym komentatorem serii NHL od dziesięcioleci. James Cybulski niestety wciąż tam jest i nadal wykrzykuje swoje słowa zbyt entuzjastycznie.

NHL 24 to NHL 23 z niektórymi, ale zdecydowanie zbyt niewielkimi, świetnymi dodatkami. Silnik wydechowy jest mile widzianym dodatkiem, ale co robi, gdy prawie wszystko jest zeszłoroczną grą, aż do użycia tego samego intro i przerywników filmowych w trybie kariery. Seria NHL nadal jest zabawna, ale brak postępów z roku na rok jest niepokojący.

06 Gamereactor Polska
6 / 10
+
Silnik wydechowy to doskonały dodatek, który robi różnicę na lodzie, centrum online World of Chel jest nadal najbardziej zabawne w grze, połowa duetu komentatorów została zastąpiona
-
Prawie cała gra jest skopiowana i wklejona z NHL 23, połowa duetu komentatorów jest nadal nie do zniesienia, battle pass w World of Chel
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
NHL 24Score

NHL 24

RECENZJA. Przez Johan Vahlström

Czas uderzyć w lód i pozbyć się wszystkich zębów mlecznych dla eksperta sportowego Gamereactor, Johana Vahlströma...Wczytywanie następnej zawartości