Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
recenzje
Overwatch 2

Overwatch 2

Sequel strzelanki Blizzarda jest już dostępny, ale jak wypada jako kontynuacja jednej z najlepszych gier ostatniej dekady?

HQ

Od czego zacząć? To może być naprawdę najbardziej skonfliktowany, jaki kiedykolwiek byłem, jeśli chodzi o recenzję gry. Z jednej strony Overwatch 2 to topowa strzelanka, która wyróżnia się pod wieloma względami, a z drugiej strony podobnie było z Overwatch, co nasuwa pytanie, czy naprawdę można to nazwać sequelem? To jest problem, z którym się tutaj borykam, ponieważ chcę wam powiedzieć, że Overwatch 2 jest fantastyczne i to pod wieloma względami, ale z drugiej strony, jeśli graliście w oryginał, tak naprawdę nie zauważycie dużej różnicy. Jestem w impasie. Rozumiem, że ponieważ Overwatch jest wysoce konkurencyjną grą wieloosobową, Blizzard Entertainment nie chciałby zbytnio zmieniać formuły, ale jednocześnie ten tytuł jest w przygotowaniu od lat, a główne różnice wynikają z wysiłków monetyzacji i kilku dodatkowych dodatków do zawartości tu i tam. To naprawdę dziwaczna sytuacja.

HQ

Na początku roku nie bałem się rozerwać tego tytułu na nowy. Brak nowej zawartości w pierwszej becie i ograniczone wysiłki komunikacyjne ze strony Blizzarda sprawiły, że naprawdę martwiłem się tym, czym staje się ta gra. Ale potem ogłoszono, że Overwatch 2 będzie free-to-play i będzie miał sezonowy harmonogram aktualizacji, który przyniesie niezwykle częste partie zawartości - czy to postacie, czy mapy - i znowu byłem podekscytowany. Teraz jesteśmy na początku, a najnowsze osiągnięcia pojawiły się w postaci wysiłków monetyzacyjnych i tego, jak nowe postacie będą oferowane, i chociaż to potarło niektórych ludzi w niewłaściwy sposób, jest to zasadniczo ten sam sposób, w jaki postacie są wydawane w wielu innych tytułach związanych z bohaterami, na przykład Apex Legends . Ta gra wydaje się być bardzo precyzyjnie ważonym zestawem wag, ponieważ niektóre decyzje podejmowane przez Blizzarda są świetne, a niektóre nie, i z tego powodu nie jestem ani przytłaczająco zachwycony tym wydaniem, ale nie jestem również rozczarowany tym, co jest w ofercie - czuję się dziwnie bezstronny.

Jeśli już, to nie jest to świetne miejsce dla Overwatch 2, aby zacząć, ponieważ oryginalna gra była genialna w momencie premiery. Przyznaję, że z czasem ucierpiał, ale zaczęło się na ogromnym haju i jeśli rozumiem, jak działają gry i modele serwisowe na żywo oraz sposób, w jaki Blizzard zamierza obsługiwać Overwatch 2, tym razem jesteśmy na dobrej drodze do odwrotnej sytuacji. Średnia gra w dniu premiery, która rozkwitnie w sobie w nadchodzących latach.

To jest reklama:
Overwatch 2Overwatch 2
Overwatch 2Overwatch 2

Ale znowu, tutaj pojawiają się problemy. Overwatch 2, choć nie stanowi większego ulepszenia w Overwatch, nadal jest fantastyczną strzelanką. Jest bardziej płynny niż kiedykolwiek, wygląda oszałamiająco, ma postacie, które wydają się mniej opresyjne i bardziej zręczne, a to wszystko na szczycie lepszej gamy trybów gry, które nie są skażone przez tortury 2CP, ale są wzmocnione przez większe wysiłki międzyplatformowe, które teraz obejmują progresję krzyżową i zapisy. Wszystkie te rzeczy są naprawdę świetne, ale nie definiują sequeli. Tego właśnie teraz brakuje tej grze. Starsi gracze powrócą do świata Overwatch i znajdą kilka zmian. Z pewnością będzie to bawić przez jakiś czas, ale nadal jest to podstawowe doświadczenie Overwatch zamaskowane za projektem rozgrywki 5 na 5. Blizzard skupia się na stronie PvE jako główny sequel-dodatek, ale jako zapalony i długoletni gracz Overwatch, który śledzi tę grę i franczyzę od lat i był częścią wielu trybów PvE, mogę śmiało powiedzieć, że nie jest to to, czego pragnę lub po. W rzeczywistości trudno mi przewidzieć, jaka będzie przyszłość Overwatch 2 w jakikolwiek sposób.

HQ
To jest reklama:

Jednak to nic nie zmienia, jeśli chodzi o tę recenzję, ponieważ strona PvE nie znaczy absolutnie nic, ponieważ nie ma ich tutaj. W tej chwili Overwatch 2 jest nadal wyłącznie wieloosobową grą online. Czy jest lepszy od oryginalnego Overwatcha? Tak, ale to wszystko marginalne ulepszenia w wielkim schemacie rzeczy w tej chwili, i to jest problem z grami serwisowymi na żywo. Za rok lub dwa moje opinie prawdopodobnie będą się diametralnie różnić, ale w obecnej sytuacji nie mogę powiedzieć, że Overwatch 2 jest zbawcą serii Overwatch, ponieważ trzy nowe postacie, kilka nowych map, świeży tryb gry i szereg zmian w jakości życia to wszystko, co można było zrobić w ciągu stagnacji, odkąd rozwój zasadniczo zatrzymał się w oryginalnej grze.

Nie ma lepszego sposobu na opisanie Overwatch 2 niż po prostu nienatchniony. Blizzard miał już świetną formułę z oryginałem i zamiast wstrząsać rzeczami i dokonywać kreatywnie odważnych wyborów, dostaliśmy sequel, który naprawdę powinien być uważany za aktualizację 2.0, a nie następcę. Przynajmniej teraz tak jest.

Nie zrozumcie mnie źle, Junker Queen i Kiriko to jedne z najbardziej autentycznie zabawnych postaci, jakie kiedykolwiek grałem, a szereg dodatkowych map sprawia, że niektóre ze starszych wyglądają szczerze nudno. A przyszłość wygląda niesamowicie jasno z bezgranicznym wsparciem zaplanowanym i mnóstwem rzeczy, na które czekamy, ale ponieważ jesteśmy teraz w teraźniejszości, dziś nie mogę powiedzieć, że ta gra zachwyciła mnie nawet marginalnie tak bardzo, jak świeży i nowy Overwatch w dniu premiery lata temu.

Overwatch 2
Overwatch 2Overwatch 2Overwatch 2

Czy powinieneś zagrać w Overwatch 2? Absolutnie. Może się to wydawać sprzeczne, ale niezależnie od tego, czy jesteś fanem serii, czy fanem lub strzelanek, czy zwykle odsuwasz się od nich, powinieneś wybrać tę grę i przetestować ją, ponieważ jeśli chodzi o tytuły free-to-play, jest to jedna z najlepszych - ponieważ jest to niezaprzeczalnie w większości ta sama gra co Overwatch. Ale nazywanie Overwatch 2 sequelem i kolejnym etapem serii jest grubą przesadą i nie ma co do tego wątpliwości. I to jest problem, który nęka tę grę w sposób, który jest dość często spotykany w świecie gier. Jeśli cokolwiek, moje najlepsze porównanie do tego, gdzie Overwatch 2 jest teraz, byłoby z grami sportowymi, takimi jak FIFA, ponieważ chociaż nowe instalacje tych tytułów są nadal najlepsze w swoich dziedzinach, są one również niezwykle podobne, jeśli nie takie same, do swoich poprzedników. Dlatego nie mogę wam jeszcze powiedzieć, że jest to znacząca poprawa w świecie Overwatch. Być może w przyszłości, ale w tej chwili Overwatch 2 jest lepiej opisany jako zbyt bezpieczny zakład, aby być oszałamiającą kontynuacją.

06 Gamereactor Polska
6 / 10
+
Wygląda genialnie. Nadal gra niesamowicie dobrze. Cross-progression i cross-save to mile widziane dodatki.
-
Nie wydaje się sequelem. Brakuje cech definiujących.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Overwatch 2Score

Overwatch 2

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Sequel strzelanki Blizzarda jest już dostępny, ale jak wypada jako kontynuacja jednej z najlepszych gier ostatniej dekady?Wczytywanie następnej zawartości