Polski
Gamereactor
recenzje
Palworld

Palworld (Wczesny dostęp)

W wielkim i szerokim świecie postawiliśmy sobie za cel zebranie zasobów, zbudowanie bazy, a przede wszystkim: postaramy się złapać je wszystkie.

HQ

Gry czerpiące inspirację z rzeczy, które już znamy, nie są niczym nowym. Czasami jest to dobre, a czasami jest to coś, co wydaje się bladą kopią lub nawet bezwstydnym plagiatem. Najciekawsze rzeczy są zwykle wtedy, gdy czerpiesz inspirację z innych rzeczy i nadajesz im nowy i oryginalny charakter. Palworld to zdecydowanie wiele rzeczy, które już widzieliśmy, nie da się ukryć, że większość jego składników nie jest do końca wyjątkowa i można łatwo wymienić jego źródła inspiracji w locie. Niemniej jednak nie ma znaczenia, że Palworld jest dziwną mieszanką i nie psuje wrażeń z gry, mimo że niektóre rzeczy wydają się i wyglądają nieco zbyt podobnie do tytułów, które na nią wpłynęły. Bo jest tu też dawka czegoś wyjątkowego, nawet jeśli na początku może być trudno to znaleźć wśród tej dość dziwacznej koagulacji.

Ponieważ mamy wiele do zaoferowania i nie wszystko jest tak proste, jak mogłoby się początkowo wydawać, ale dzięki płynnemu zestawowi kroków, co należy zrobić najpierw, uczysz się wszystkiego szybko i po położeniu solidnych fundamentów, zbudowaniu pierwszych rzeczy w swoim obozie i schwytaniu pierwszych stworzeń, zwanych tutaj Pals, Zaczynasz zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy; Jest to bardzo zabawne, ale także dość powtarzalne i czasochłonne. Trzeba mieć dużą dawkę cierpliwości, tworzyć własne małe przygody, a przede wszystkim chcieć tego rodzaju doświadczeń, aby spędzić z nimi więcej czasu. Ponieważ czas jest czymś, czego Palworld wymaga od ciebie pod wieloma względami, a im więcej go dajesz, tym więcej masz zabawy i tym skuteczniejsze staje się wszystko, co gra ma do zaoferowania.

Palworld
Wszystko zaczyna się od prymitywnego mieszkania i łóżka.

Nie ma żadnej historii. Budzisz się i nadszedł czas, aby zacząć zbierać, budować i łapać. Na szczęście szybko zdajesz sobie sprawę, że większość rzeczy jest bardzo fajna i nawet jeśli coś wymaga czasu, a czasem wydaje się niezdarne i uciążliwe, wystarczy stanąć na wzgórzu i spojrzeć na ogromny świat, aby obudzić pragnienie przygody. Palworld polega w równym stopniu na zbieraniu przedmiotów, jak i na budowaniu rzeczy, co przypomina trochę bezwstydną replikę Pokémonów, ponieważ musisz łapać stworzenia za pomocą Pal Sphere. Wtedy twoi mali zebrani towarzysze mogą być wykorzystywani w walce, ale przede wszystkim mogą być używane do zarządzania obowiązkami w twoim obozie, w którym spędzasz dużo czasu. Obserwowanie, jak małe stworzenia biegają dookoła, podlewając uprawy, zbierając zasoby lub spiesząc ci z pomocą, gdy musisz coś zbudować, jest bardzo zabawne.

To jest reklama:

W świecie gry jest ponad sto różnych Pals do schwytania, a ich różne cechy pozwalają im również wnosić różne rzeczy do twojej stale powiększającej się bazy. Ponieważ po zbudowaniu małej szopy, postawieniu łóżka na miejscu i powolnym rozpoczęciu zdobywania kolejnych poziomów (co najskuteczniej robi się poprzez przechwytywanie Pals ), wystarczy spojrzeć na menu, aby zobaczyć, że jest co budować i robić. Zawsze wydaje się, że jest coś do zrobienia, mimo że sama gra ma dość wąskie ramy. Połączenie kolekcjonowania, budowania i przechwytywania to udany ruch, w którym każda nowa sesja gry pozwala spędzić czas na tym, na co masz ochotę w danym momencie.

Palworld
W regularnych odstępach czasu wychodzisz, aby złapać kumpli. Możesz także zabrać ze sobą gang do towarzystwa.

Prawie wszystko, co robisz, budujesz, zbierasz i przechwytujesz, da zarówno tobie, jak i małym stworzeniom punkty doświadczenia i uczyni je silniejszymi. Zasadniczo jest to klasyczna konfiguracja, w której wyższe poziomy dają możliwość budowania nowych rzeczy, łapania silniejszych stworzeń, bycia bardziej wydajnym we wszystkim. Kończysz w kręgu zbierania i budowania, ale jednocześnie obowiązki stają się płynniejsze i szybsze w miarę upływu czasu. Jeśli chcesz, możesz również podnieść część swojego Pals i wyjść i odkrywać świat i chociaż wydaje się dość pusty, każdy element tutaj jest nadal czymś, co przyczynia się do różnorodności. Przede wszystkim fajnie jest ciągle czuć, że z każdym zdobytym poziomem są nowe rzeczy do odblokowania i odkrycia. Mam jednak nadzieję, że z czasem świat wypełni się większą liczbą interakcji i rzeczy do odkrycia.

Palworld
Jest pięć dużych wież, a każda z nich oferuje trudną walkę z bossem.
To jest reklama:

Coś, co naprawdę doceniam, to to, że zasoby są obfite. Łatwo jest zebrać ich setki, a wraz ze wzrostem poziomu swojego obozu masz również możliwość zbudowania ich więcej. Jeśli więc znajdziesz ładne miejsce z dobrą bliskością zasobów, możesz zbudować tam nową bazę. Nie można jednak przenieść tego, co zbudowałeś, ponieważ musisz to zniszczyć (odzyskujesz wszystkie zasoby) i zbudować w nowym miejscu, co jest bardzo dziwne. Wskazówka jest więc taka, aby od samego początku starać się znaleźć dobre lokalizacje, na których można zbudować swoją bazę.

Palworld
Jest mnóstwo pięknych widoków.

Oprawa wizualna w ogóle też jest trochę nierówna, jest mnóstwo ładnych widoków, a Unreal Engine podnosi to wszystko do przyzwoitego standardu technicznego. Ale często wydaje się dość pusty, a liczba klatek na sekundę czasami nie nadąża, a także spotkałem się z wieloma wpadkami graficznymi, w których zwłaszcza rozdzielczość tekstur jest różna, a czasami staje się bardzo rozpikselowana na niektórych powierzchniach. Ponadto interfejs użytkownika z całym tekstem jest bardzo przytłaczający, gdy jesteś w swoim obozie, ponieważ cały tekst stale pojawia się i zakrywa ekran.

Palworld
Jeśli zobaczysz coś ekscytującego na horyzoncie, po prostu stwórz małą przygodę i udaj się tam.

Szkoda, że niektóre obszary są dość szczątkowe, ponieważ mimo że jest to projekt Early Access, jest pewna frustracja, zwłaszcza w twoim zachowaniu Pals ', które zakłóca wrażenia z gry. Mogą utknąć lub usterki w różnych miejscach w twojej bazie, a ponieważ twoje Pals muszą być zadbane o jedzenie i odpoczynek, będą irytujące chwile, gdy stworzenie głoduje tylko dlatego, że gdzieś utknęło. Tutaj mam nadzieję na dużo dopracowania przed nadejściem pełnej wersji. Wytwarzanie niektórych przedmiotów wymaga również określonego rodzaju Pals i czasami mogą one po prostu zniknąć i robić inne rzeczy, a następnie nie spełniać swojego zadania. Konieczność wchodzenia do menu i zmieniania go, a następnie przełączania się z powrotem jest irytującym rozpraszaczem.

Podobnie, profil dźwiękowy mógłby zostać poważnie wzmocniony, ponieważ gra tutaj wydaje się niesamowicie opustoszała. Ponieważ tak dużo czasu spędzasz na budowaniu w obozie lub odkrywaniu wielkiego świata, potrzeba znacznie więcej atmosfery w odniesieniu do dźwięku.

Palworld
Poza wszystkimi Kumplami wędrującymi po okolicy, świat jest niestety dość pusty.

W pobliżu obszaru, w którym zbudowałem swoją pierwszą bazę, wędrują gigantyczne stworzenia, które są o wiele poziomów wyżej ode mnie pod względem siły. Świadomość, że minie trochę czasu, zanim będę mógł je złapać lub wyruszyć na polowanie na nowe rodzaje stworzeń, jest jednym z najmocniejszych aspektów Palworld. Po prostu udało im się to bardzo dobrze dzięki radości odkrywania i ciekawości. Istnieje wiele miejsc, między którymi można szybko podróżować, więc po ich odblokowaniu możesz łatwo dostać się do obszaru, a także do swojej bazy, więc nawet jeśli świat jest duży, a podróże mogą być długie, łatwo jest się poruszać. Chociaż świat wydaje się dość opustoszały, wciąż jest wiele do odkrycia i zachwyconych, po prostu musisz być przygotowany, że nie jest to gra, w której towarzyszy ci jakakolwiek historia, ale głównie polowanie na nowe Pals jest tutaj w centrum.

Jeśli chcesz wyraźniejszego celu, istnieją duże wieże, z których wszystkie obejmują bossa, rodzaj odpowiednika siłowni znajdujących się w Pokémonach i ważne jest, aby być dobrze przygotowanym, ponieważ te walki są ograniczone czasowo, a także wymagają od ciebie i twoich asystentów wystarczająco silnego. Ponieważ nie ma nic do zaoferowania pod względem fabularnym, to trochę smutne, że jest to tak naprawdę jedyny główny cel, do którego musisz dążyć, ale każda sesja gry jest tak naprawdę tym, co z niej zrobisz. Budowanie to miejsce, w którym sam znajduję najwięcej przyjemności, a im więcej Pals spotyka się i wykonuje zadania, proces ten staje się płynniejszy. Możesz nawet posunąć się tak daleko, że w zasadzie zaprowadzisz dość okrutny reżim i pozwolisz biednym stworzeniom zapracować się na śmierć.

Palworld
Początki Casa-de-Conny.

Założeniem tej gry często było to, że jest to "Pokémon z bronią" i tak jak wszystko inne, odblokowujesz możliwość tworzenia broni palnej dla niektórych osób Pals w miarę zdobywania kolejnych poziomów. Jednak te bronie są odblokowywane w grze, a postęp w sposobie ciągłego odblokowywania nowych przedmiotów sprawia, że każda nowa sesja gry jest jeszcze przyjemniejsza, ponieważ dostajesz nowe rzeczy do zrobienia, a oglądanie uroczych małych stworzeń chodzących ze swoją bronią jest diabelnie zabawne.

Nie tylko broń może trafić w pięści małych zwierząt, ale także możesz zrobić siodło, dzięki czemu możesz latać lub przeprawiać się przez wodę z niektórymi rodzajami zwierząt. To sprawia, że odkrywanie świata jest jeszcze przyjemniejsze i wydajniejsze, podobnie jak wszystko inne; Potrzeba czasu, aby dojść do poziomu, na którym możesz to wszystko stworzyć, ale cały wysiłek, który włożysz, jest naprawdę tego wart, gdy otrzymasz nagrodę.

Palworld
Twoi kumple są bardzo pomocni i sprawiają, że budowanie jest szybsze.

Możliwość prowadzenia trybu wieloosobowego jest mile widziana i jest czymś, co ostatecznie zostanie jeszcze bardziej rozwinięte, abyś mógł mieć wielu graczy na świat. Tak jak teraz, czterech graczy może wspólnie przeżywać przygody i budować, a przy okazjach, gdy wskakiwałem z przyjaciółmi, działało to dobrze, z wyjątkiem kilku awarii i braku możliwości połączenia się ze światem przyjaciela. Pomoc, którą możesz uzyskać od znajomych, aby pokonać określonego bossa lub zbudować większy projekt, jest mile widziana, ale najfajniejszą rzeczą do zrobienia jest po prostu spędzanie czasu i rozmawianie razem podczas tworzenia. Czas leci, gdy grasz w Palword, nie wiedząc tak naprawdę, co osiągnąłeś.

Ta wersja Early Access jest obiecująca, ale oprócz tego, że jest przedsmakiem czegoś, co z pewnością zostanie zaktualizowane i rozszerzone, uważam również, że rozrywka, która jest obecnie tutaj, jest naprawdę świetna. Kilka razy uruchamiałem go i tak naprawdę nie miałem jasnego celu, a następnie spędziłem godziny na zbieraniu materiałów, budowaniu, a następnie wyruszaniu na polowanie w wielkim świecie. Równie łatwo jest nabrać ochoty na odbudowę obozu, jak i spędzić godziny na polowaniu na nowych towarzyszy. Podobnie jak gra taka jak Minecraft, w której jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia, Palworld wymaga również czerpania przyjemności z tworzenia i rozwiązywania problemów, które na początku mogą wydawać się nieco nużące, ale dobrze cię wynagrodzą. Jeśli masz takie nastawienie, czeka Cię wiele niesamowitych godzin, którymi można się tu cieszyć, i bez wątpienia o wiele więcej w przyszłości, gdy zostanie rozszerzony i ulepszony.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Wspaniały, różnorodny świat. Bardzo zabawne. Nowe przedmioty są odblokowywane w dobrym tempie. Budowanie bazy jest bardzo zabawne.
-
Płaski profil dźwiękowy. Projekt niektórych kumpli wydaje się bezwstydnymi kopiami. Kilka błędów.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Palworld (Wczesny dostęp)Score

Palworld (Wczesny dostęp)

RECENZJA. Przez Conny Andersson

W wielkim i szerokim świecie postawiliśmy sobie za cel zebranie zasobów, zbudowanie bazy, a przede wszystkim: postaramy się złapać je wszystkie.Wczytywanie następnej zawartości