Polski
Gamereactor
recenzje
Paw Patrol World

Paw Patrol World

Ryder, Marshall, Chase, Skye, Skye, Rubble, Zuma i wszyscy inni powracają na nową misję w "mojej pierwszej grze z otwartym światem".

HQ

Jeśli masz dzieci, siostrzenice, siostrzeńców lub regularny kontakt z małymi dziećmi, PAW Patrol jest Ci prawdopodobnie znany. Pstrokata załoga psich bohaterów z Adventure Bay wystąpiła już w innych odsłonach swoich przygód w przeszłości, a 2023 Outright Games i 3D Clouds powracają do animowanych postaci, aby dać najmłodszym graczom w domu nową misję i kilka godzin zabawy.

Trudno przegapić mocne i słabe strony takiej gry we wczesnych etapach przygody. Paw Patrol World prezentuje się jako przyjazna gra przygodowa z otwartym światem z ośmioma postaciami, przedmiotami kolekcjonerskimi, zadaniami pobocznymi i odrobiną platformówki. Paw Patrol ma zamiar świętować Paw Patrol Day z mieszkańcami miasta i ich burmistrzem, kiedy sterowiec złego Mayor Humdinger i jego Kitten Catastrophe Crew wyruszają, by zrujnować imprezę. Od tego momentu Ryder, Marshall, Skye, Chase, Rubble, Rocky, Everest i Zuma będą musieli podróżować po całym Adventure Bay, sprzątając bałagan i pomagając wszystkim w potrzebie, pieszo lub swoimi fenomenalnymi pojazdami.

Paw Patrol WorldPaw Patrol WorldPaw Patrol World

Oczywiście wiele uwagi poświęca się temu, jak informacje są prezentowane graczowi i jak reagują kontrolki. Narrator Ryder mówi nam w jednoznaczny sposób, jaki jest nasz następny cel na każdym kroku, którego szczeniaka lub pojazdu użyć w każdej sytuacji i jak przejść przez historię. W krótkim menu możemy uzyskać dostęp do opcji, a jako osobiste ostrzeżenie muszę nalegać na aktywację ręcznej kamery, ponieważ w przeciwnym razie widok postaci jest zablokowany i może być bardzo denerwujący w przypadku niektórych skoków lub ruchu z pojazdami. W przeciwnym razie, zarówno pieszo, jak i za kierownicą, wszystkie szczenięta i środki transportu poruszają się dokładnie w ten sam sposób i z dokładnie tą samą prędkością.

To jest reklama:

I chociaż każda akcja jest prowadzona i nigdy nie tracimy z oczu kolejnej głównej misji ani jej pośrednich etapów, warto od czasu do czasu zboczyć z kursu, aby zebrać kilka bibelotów i odwiedzić niektóre ze znanych lokacji z serialu animowanego, ponieważ zazwyczaj będzie jakiś sekret lub kolekcjonerstwo, które możemy zdobyć. Istnieją również małe zadania poboczne pomagające mieszkańcom, gdzie będziemy musieli wykorzystać jednego lub więcej szczeniąt i ich zdolności do ich ukończenia. Zazwyczaj opierają się one na używaniu przycisku akcji pieszo lub za pomocą specjalnego pojazdu. Nie ma szans na pomyłkę, ponieważ gra uniemożliwia wypróbowanie czegokolwiek innego niż poprawna opcja. To trochę przesada, bo mimo że gra jest przeznaczona dla małych dzieci, myślę, że eksperymentowanie lub kojarzenie pomysłów może sprawić, że gra będzie bardziej konstruktywna i edukacyjna, a nie lista zadań i przejażdżek do odhaczenia.

Paw Patrol WorldPaw Patrol WorldPaw Patrol World

Tak jak myślę, że mogło być trochę bardziej zaawansowane od strony technicznej. Co prawda grałem w większość gry w trybie przenośnym na Nintendo Switch, ale kiedy przestawiłem maszynę w tryb pulpitu, rozdzielczość służyła jedynie do pokazania raczej słabych szczegółów graficznych. Paw Patrol World wygląda czasami jak gra mobilna lub tabletowa i wydaje się, że większość budżetu została przeznaczona na licencjonowanie IP, a niewiele na rozwój jako taki.

Niemniej jednak gra działa. Moja najmłodsza córka lubiła widzieć i słyszeć głosy swoich ulubionych postaci na ekranie (gra jest w pełni zlokalizowana w każdym regionie z głosami aktorów) i chociaż jest zbyt młoda, aby grać, zrozumiała, że mogę swobodnie poruszać się po scenie lub że jedna postać jest dobra w jednej sytuacji, a inna nie. Tak więc Paw Patrol World spełnia swój ostateczny cel: zabawiać najmłodszych. A dzięki przyjaznemu i wesołemu podejściu może zapewnić kilka godzin zabawy w domu, dzieląc się "swoją pierwszą grą z otwartym światem", zanim później przejdzie do innych serii.

To jest reklama:
Paw Patrol WorldPaw Patrol WorldPaw Patrol World
07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Dobra propozycja na "mój pierwszy otwarty świat". Proste sterowanie i dobrze poprowadzona narracja.
-
Wygląda to trochę słabo od strony technicznej. Kamera czasami zawodzi. Dialog jest nużący i nie można go przyspieszyć.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Paw Patrol WorldScore

Paw Patrol World

RECENZJA. Przez Alberto Garrido

Ryder, Marshall, Chase, Skye, Skye, Rubble, Zuma i wszyscy inni powracają na nową misję w "mojej pierwszej grze z otwartym światem".Wczytywanie następnej zawartości