Polski
Gamereactor
recenzje
Pikmin 4

Pikmin 4

Fani czekali na to ponad dekadę i wydaje się, że Nintendo spełniło ich wysokie oczekiwania.

HQ

Jak stwierdziłem w mojej zapowiedzi Pikmin 4, przez długi czas nie byłem fanem Pikmina. Nie miałem złej woli wobec serii, ale z jakiegoś powodu nie mogłem się w nią dostać. W czwartej grze w końcu zobaczyłem światło i postanowiłem poświęcić tym dziwnym małym kosmitom uwagę, na jaką zasługują.

Pikmin 4 zaczyna się od nas, którzy utknęliśmy na obcej planecie. Tworzymy własnego bohatera i wyruszamy z naszym dziwnym, dwunożnym szczeniakiem Oatchi u boku. Oczywiście z czasem wkrótce dołączają do nas tytułowi Pikminowie, którzy z radością pomagają nam w poszukiwaniu rozbitków uwięzionych na tej planecie i naprawieniu naszego statku do tego stopnia, że możemy go opuścić.

Pikmin 4

Aby uciec, musimy najpierw zbadać otaczający nas świat, nurkując głęboko w obszary, które gra rozdaje i zbierając skarby, aby zasilić nasz statek, rozbitków, którzy potrzebują ratunku, i cebuli, aby zwiększyć naszą pojemność Pikmin. Obszary Pikmin 4 są wizualnie oszałamiające i znacznie różnią się od siebie, co sprawiało, że wracałem raz po raz, nawet po zdobyciu niezbędnych zasobów z danej lokalizacji. Zapraszają miejsca, nawet jeśli są wypełnione dziwnymi, podobnymi do robaków potworami, i sprawiają, że chcesz przekopać się przez każdy zakamarek w nadziei na uzyskanie tego 100% znacznika ukończenia.

To jest reklama:

Nie możesz jednak po prostu biegać po tych obszarach w nieskończoność, ponieważ zanim zrobi się ciemno każdego dnia, będziesz musiał wrócić na swój statek. Nawet jeśli odblokujesz Nocne Ekspedycje, nie pozwolą ci one na odkrywanie i zbieranie więcej skarbów, więc musisz jak najlepiej wykorzystać swoje dni. Znalazłem czas, który możesz każdego dnia, aby być hojnym, ale polecam upewnić się, że wiesz, co zamierzasz zrobić, kiedy wyruszasz na eksplorację, ponieważ w przeciwnym razie możesz łatwo spędzić dzień robiąc prawie nic. Planowanie i efektywne zbieranie skarbów to coś, co Pikmin 4 zaleca, szczególnie w minigrach Dandori Battle i Dandori Race. Tutaj twoja skuteczność jest wystawiana na próbę, a umiejętności, które zdobędziesz z tych minigier, możesz następnie wykorzystać w szerszym świecie. Poza tymi scenariuszami nigdy nie jesteś testowany pod kątem tego, jak dobrze zdobędziesz skarb lub zmusisz swoich sługusów do zbudowania mostu, ale aby jak najlepiej wykorzystać eksplorację, warto wziąć te umiejętności na pokład.

Pikmin 4

Jak zapewne wiesz, oprócz dziennych rajdów w dziwne zaświaty, dostajesz także nocne ekspedycje w Pikmin 4. Uważam, że nazwa jest trochę myląca, ponieważ tak naprawdę wszystkie te Nocne Ekspedycje sprowadzają się do gry typu tower defense, w której ty i nowy Glow Pikmin musicie powstrzymać stworzenia przed atakiem na Luminknoll. Surowce wytwarzane przez Luminknoll są ważne dla kampanii, a Nocne Ekspedycje oferują zabawną zmianę tempa w stosunku do głównej gry, ale uważam za nieco irytujące, że możesz eksplorować w ciągu dnia lub zrobić nocną ekspedycję. Wydaje się dziwne, że nie mogę po prostu przetoczyć się prosto do jednej z nocnych misji po obejrzeniu obszaru w ciągu dnia.

Pikmin 4
To jest reklama:

To są nasze podstawowe elementy rozgrywki Pikmin 4 i pomimo kilku drobnych krytycznych uwag, które mam do sposobu, w jaki działa timing, muszę powiedzieć, że jest to gra, która jest niezwykle trudna do odłożenia. Zawsze jest jeszcze jedna rzecz, którą możesz złapać, jeden dodatkowy tunel do zbadania i jeszcze jeden dzień do spędzenia. Rzadko wydaje się, że jest to slog, a dużą częścią tego jest historia, a zwłaszcza postacie w niej zawarte. Pikmin 4 może nie przyciąga nas do kin jak dwie inne premiery na 21 lipca, ale jego główna obsada jest całkowicie zabawna, od szalonego naukowca Russa po zawsze ostrożnego Collina. Podczas gdy ci faceci nie przeżywają z tobą przygód, w przerywnikach filmowych po długim dniu eksploracji możesz cieszyć się beztroską rozmową z nimi i możesz zdobyć zadania poboczne od innych członków Rescue Corps i rozbitków, których zbierasz po drodze. Oczywiście byłbym niedbały, aby nie wspomnieć o naszym kumplu szczeniaku Oatchi, który jest niesamowitym towarzyszem. Pomaga nieść skarby na statek, walczy z potworami i przenosi wszystkie twoje Pikmin naraz. Czego nie kochać? Jest prawdziwym hitem i czuje się naturalnie w Pikmin 4, ale nigdy nie przyćmiewa tytułowych stworzeń roślinnych. Pikmin to świetna, różnorodna grupa małych pomocników, którzy sprawiali, że uśmiechałem się za każdym razem, gdy wyskakiwali z ziemi z ćwierkającym "cześć". Niektóre są bardziej przydatne niż inne, ale każdy ma swoje własne punkty sprzedaży i będziesz musiał skorzystać z każdego typu, jeśli chcesz w pełni pokonać grę.

Pikmin 4

Może się wydawać, że dość łatwo przechodzisz przez Pikmin 4, ponieważ nawet w tunelach i nocnych ekspedycjach, gdzie stworzenia są bardziej widoczne i niebezpieczne, nie wydaje się, aby było to prawdziwe wyzwanie. Jest to jednak równoważone przez samą ilość rzeczy do zrobienia w Pikmin 4. Mogę wybaczyć brak trudności w grze, która nie ma być zbyt wymagająca, a jeszcze łatwiej jest to zrobić, gdy reszta doświadczenia jest tak urocza i pełna zadań pobocznych oraz długiej kampanii głównej. Nawet po tym, jak myślisz, że zrobiłeś już wszystko, Pikmin 4 rozbija cię nad głową kolejną potężną dawką treści, która z pewnością utrzyma cię przy życiu. Nie jest ani płytki, ani cienki, ponieważ wszystko, co jest do zrobienia, ma imponujący poziom głębi, który utrzymywał mnie na wiele godzin po napisach końcowych.

Pikmin 4

Pikmin 4 to po prostu przyjemność grania. Jego świat jest bez wysiłku uroczy, a jego podstawowa rozgrywka jest więcej niż wystarczająca, abyś mógł inwestować przez wiele godzin. Połącz to z dodatkami, takimi jak Night Expeditions, a Nintendo stworzyło kolejnego wielkiego zwycięzcę w tym, co już jest niesamowitym rokiem 2023 dla firmy. Nie mogę mówić za wieloletnich fanów serii, ale jeśli myślisz o zanurzeniu palców, mogę tylko polecić to niesamowicie zabawne doświadczenie.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
+
Świetna rozgrywka, urocze postacie, zabawa w swojej istocie, mnóstwo do zrobienia
-
Czasami trochę zbyt łatwe, Nocne Ekspedycje nie są wszystkim, czym mają być
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Pikmin 4Score

Pikmin 4

RECENZJA. Przez Alex Hopley

Fani czekali na to ponad dekadę i wydaje się, że Nintendo spełniło ich wysokie oczekiwania.Wczytywanie następnej zawartości