Polski
Gamereactor
guide
Pikmin 4

Pikmin 4 Przewodnik po byciu najlepszym harcerzem w Korpusie Ratunkowym

Przewodnik po strategii, który pomoże Ci w pełni wykorzystać wszystkie ulepszenia systemu gry i pokonać nowe wyzwania dzięki zwinności i filozofii Dandori.

HQ

Trylogia ostatniego wielkiego pomysłu Shigeru Miyamoto została zakończona dziesięć lat temu czymś, co było wisienką na torcie serii. Dlatego byliśmy bardzo mile zaskoczeni, widząc, że Pikmin 4 jest jeszcze lepszy niż jego poprzednicy.

Piękniejsze, pełniejsze, bardziej zróżnicowane, bardziej zabawne? Twoje przygody odkrywania małych naturalnych działek, a nawet ludzkich wnętrz na Ziemi ze spersonalizowanym astronautą są jednym z najprzyjemniejszych i najbardziej relaksujących doświadczeń lata, ale to nie znaczy, że są bułką z masłem.

Jeśli chcesz być najlepszym zwiadowcą w Rescue Squad, aby znaleźć Olimara i ukończyć grę w 100% (ostrzegamy, że po pierwszym zakończeniu i kredytach jest dużo dodatkowej zawartości), musisz nie tylko wdrożyć najlepsze strategie przy użyciu mantry Dandori, ale także musisz zrozumieć wszystkie nowe funkcje, które Pikmin 4 wprowadza do serii: nowe sterowanie, używanie Oatchi, skróty i wiele więcej.

Sam Miyamoto-san zdefiniował ten termin w następujący sposób: Dandori:

To jest reklama:

"Nazywamy to po japońsku "Dandori": strategiczne planowanie, rozmieszczanie i dowodzenie pikminem.

I tak to wyjaśniają w grze:

"Dandori to proces planowania rzeczy z wyprzedzeniem i wydajnej pracy nad realizacją planów."

PRZEWODNIK: Najlepsze porady i wskazówki Dandori dla Pikmin 4

Czy założyłeś już kask i oczyściłeś gwizdek ze ślinotoku? Do dzieła!

Nie zawieszaj się na nowej cebuli: jest więcej sposobów na zdobycie nowych Pikminów.

"Gdzie jest cebula lodowatych Pikminów?" "Jak zdobyć niebieską cebulę?" "Gdzie są białe i fioletowe Pikminy?"

To jest reklama:

Jest bardzo, bardzo prawdopodobne, że zadasz sobie te trzy pytania w trakcie gry, ale nie martw się, ponieważ gra oferuje kilka odpowiedzi.

Na przykład pierwsza niebieska cebula, na którą się natkniesz, wygląda jak jajko na Sun-Speckled Terrace, ale ponieważ nie możesz zabrać ze sobą Oatchi z powodu pewnych przeszkód na drodze, możesz nie mieć 20 niebieskich Pikminów, aby przetransportować ją do głównej cebuli w celu połączenia.

Właściwie, w późniejszym obszarze (w Serene Shores, w tym obszarze prawie pokrytym wodą) jest druga niebieska cebula, która jest bardziej w zasięgu ręki (są też dwie żółte cebule, na przykład, jeśli przegapisz pierwszą), ale jeśli chcesz ją wziąć na słoneczny taras, możesz dostać więcej niebieskich Pikminów bez cebuli w jaskiniach. Zawsze są dodatkowe opcje w tunelach dla Pikmin, jeśli brakuje ci cebuli. Jest to sztuczka dla tych rodzajów Pikminów, dla których nie masz jeszcze cebuli (zwykle niebieskich i lodowatych). Prawdopodobnie dostaniesz je tylko w jaskiniach, dopóki nie zobaczysz pierwszego zakończenia. , takie jak biały (trucizna), skrzydlaty (latający), fioletowy (siła 10) lub kamienisty (skała).

Pikmin 4

W poszczególnych obszarach są dwa lub trzy miejsca, w których można naprawdę, naprawdę użyć wielu lodowych Pikminów do zamrożenia dużych basenów wody, albo do przenoszenia rzeczy z Oatchi i nie-niebieskimi Pikminami po lodowej powierzchni, albo do łatwego zabicia grupy wrogów wodnych. W każdym razie zastosuj się do powyższych rad i zdobądź dobrą populację lodowych pikminów w jaskiniach, ponieważ dopiero w obszarze Hero's Hideaway (oczywiście w zamrażarce) będziesz mógł zdobyć Icy Onion i w ten sposób być w stanie wygenerować wiele lodowych Pikminów, pochłaniając płatki kwiatów i poległych wrogów.

Ogólnie rzecz biorąc: skorzystaj z okazji, aby zwerbować wszystkie dzikie Pikminy z jaskiń, użyj każdego kiełkującego kwiatu, aby zamienić bardziej powszechne Pikminy w rzadsze typy i nie zawieszaj się na zdobyciu "następnej cebuli" za pierwszym razem.

Po obejrzeniu napisów końcowych znajdziesz brakującą cebulę w dodatkowych obszarach. Mianowicie:

Czarną cebulę dla kamiennych Pikminów można znaleźć na Ognisku Olbrzyma, pierwszym poziomie po uratowaniu Olimara i poszukiwaniu Luisa po pierwszym zakończeniu i napisach końcowych.

Za każdym razem, gdy zobaczysz flarlic, weź go!

Tego rodzaju blada cebula nazywana jest flarlicami. W przeciwieństwie do kolorowej cebuli, nie pozwalają one kiełkować nowych rodzajów Pikmin, ale zwiększają całkowitą pojemność cebuli o 10, nie do przechowywania, które jest nieskończone, ale do zaopatrzenia. Innymi słowy, są niezwykle ważne, ponieważ zwiększają maksymalną liczbę Pikminów, które można wyjąć z cebuli i nosić ze sobą, maksymalnie do 100.

A co się stanie, gdy osiągniesz 100? Cóż, podobnie jak cebula, jest więcej flarlics niż potrzebujesz, aby dać ci swobodę w kolejności postępów w grze. Po zwiększeniu do 100 pikminów, kilka następnych flarlic, które wchłoniesz, spowoduje, że cebula wytworzy nektar, który zakwitnie twoje Pikmins (lub wyleczy Oatchi), a także czerwony nektar, aby stworzyć pikantny spray.

Oatchi może samodzielnie nosić Pikminsa

Jeśli grasz z Oatchi tylko przez krótki czas i nauczysz się komendy "Alternate Pikmin/Oatchi", możesz pomyśleć, że Pikmins zawsze pozostaną z twoją postacią i że Oatchi może działać tylko sam. Nic bardziej mylnego: Oatchi ma swój własny gwizdek (cóż, wydaje się, że szczeka) i może nosić Pikmina na plecach, aby je rzucić, a także, z ulepszeniem, wyrwać je z ziemi. Aby ułatwić dzielenie się Pikminami między Oatchi i twoją postacią w zadaniach, które muszą wykonywać równolegle, zalecamy skorzystanie z następującego punktu...

Zapamiętaj zaawansowane elementy sterujące punktową i linią formularza

Jeśli przytrzymasz Y i przesuniesz lewy drążek w górę, będziesz mógł Scatter Pikmins, aby oddzielić je według koloru. Ponieważ maksymalna ilość rzeczy, jaką możesz przewieźć, to trzy różne typy, wyposażony kolor pozostanie z Tobą, a pozostałe dwa utworzą zgrabne grupy po lewej i prawej stronie. Jest to świetne do wykonywania zadania pieszo z określonym typem, aby uniknąć niebezpieczeństwa (np. Jeśli chcesz wejść do wody bez pływania z Oatchi) i aby pies mógł zabrać ze sobą kilka określonych Pikminów.

Z drugiej strony, Form line jest również bardzo przydatny: gdy już zdobędziesz trąbkę treningową Russ's R&D objects, przytrzymaj ZL i przesuń prawy drążek, aby przesunąć cały pluton Pikminów. Myśleliście, że to polecenie zostało usunięte z gry?! Oczywiście jest to niezbędne do wchłaniania nektaru lub unikania niektórych wrogów i zagrożeń.

Pikmin 4Pikmin 4

Znacznie popraw szarżę Oatchiego i rozszerz jego pasek zdrowia

Aby przetrwać w niektórych jaskiniach, będziesz musiał kupić od Russa gadżety konkretne przedmioty, takie jak latarka główna (aby lepiej widzieć w ciemności) lub różne żywioły odporne na ogień, zimno, elektryczność lub truciznę, zarówno dla Oatchi, jak i twojej postaci. Ale jeśli nie potrzebujesz tych gadżetów tylko do następnego celu, nie kupuj ich dla siebie na początku i zamiast tego skup się na ulepszaniu Oatchi.

Możesz dać surowce samemu Russowi, aby przedłużyć pasek zdrowia dwunożnego psa, i sugerujemy, abyś zrobił to tak szybko, jak to możliwe, ponieważ będzie on bardziej narażony na ukąszenia i dziobania wroga niż twoja postać, a nie chcesz, aby zemdlał. Ponadto, gdy zdobędziesz punkty XP dla Oatchi, ratując więcej rozbitków, porozmawiaj z kapitanem Shepherdem i wybierz "Trening", aby zainwestować ich w różne umiejętności. Zalecamy rozpoczęcie treningu od ulepszenia siły Oatchi (aby nie potrzebować tak wielu Pikminów niosących przedmioty) i, co najważniejsze, szarży, która jest świetnym posunięciem, które pozwala wyeliminować mniejszych wrogów, a następnie uderzyć dużych i sprawić, by wszyscy Pikminowie zeskoczyli z jego pleców, aby zaatakować. Co za uczta!

Stamtąd będziesz musiał poprawić ugryzienie, gdy zaczniesz zostawiać Ochin w spokoju, chroniąc strefy lub Lumiknolls i w zależności od kolejności eksploracji różnych miejsc, możesz być zainteresowany przyspieszeniem pływania lub tempa, w jakim podciąga posadzony Pikmin.

Najpierw wyczyść mapę i odblokuj punkty, aby przenieść bazę

Nie ma sensu zajdywać zbyt daleko w Eksploracji Stref, jeśli nie zostawisz wszystkich możliwych ścieżek z powrotem do bazy z dala od wrogów. Jest to ważne, ponieważ może ci się wydawać, że Pikminy wrócą tą samą drogą, którą przyszedłeś, ale mogą, w zależności od ich rodzaju, zdecydować się na skrót lub inną ścieżkę, a po drodze prawdopodobnie zostaną zaatakowani przez wrogów, których nie wyeliminowałeś. Najlepiej jest towarzyszyć im kilka pierwszych razy do Beagle lub Cebuli, gdy niosą pierwsze skarby i zdobycz, abyś mógł je wezwać, jeśli pojawi się niebezpieczeństwo.

Nie trzeba dodawać, że będą znacznie bardziej narażone, gdy pójdą samotnie tam iz powrotem do bazy, aby wziąć surowce i zamienić je w glinę, aby przywieźć i zbudować.

Jest to również bardzo wygodne, jeśli masz wystarczająco dużo odpowiedniego rodzaju Pikminów, aby wyczyścić obszary, w których możesz przenieść bazę. Jest to świetna nowa funkcja tej gry, a zmiana jest praktycznie natychmiastowa, zarówno w głównych obszarach, jak iw jaskiniach, i pozwala na wiele więcej opcji strategicznych. Ponadto wszystkie Pikminy, które były w bazie, podróżują z nim natychmiast, podczas gdy te, które były w drodze, natychmiast zmienią miejsce docelowe. Ale jak powiedzieliśmy: bądź ostrożny, jeśli najpierw nie wyczyściłeś mapy błędów.

Pikmin 4Pikmin 4

Porozmawiaj ze wszystkimi postaciami w obozie i podejmij zadania, aby zdobyć surowce.

Kiedy właśnie uratujesz rozbitka, pojawi się on w twojej bazie. Kapitan Shepherd mówi ci, że twoja misja nie kończy się, gdy ich uratujesz: trzeba ich przyjąć i wysłuchać, i właśnie tego nie powinieneś przeoczyć. Kiedy po raz pierwszy porozmawiasz z NPC, nawet jeśli ma ikonę podziwu, po prostu przedstawi się i podziękuje za twoją pracę. Będziesz musiał porozmawiać z nimi ponownie, aby zmusić ich do wykonania zadań, a oni prawdopodobnie nagrodzą cię cennymi surowcami, gdy wykonasz ich zadania.

Dostosowywanie szybkich akcji

Szybkie akcje to skróty umożliwiające korzystanie z umiejętności lub przedmiotów bez konieczności wyszukiwania ich w odpowiednim menu. Są niezwykle przydatne i intuicyjne w niektórych stresujących sytuacjach, dlatego zalecamy przejście do menu pauzy ("-"), a następnie do "Szybkich akcji".

Mamy na przykład antenę wywoławczą Loose przypisaną do naciskania lewego drążka (oczywiście po odblokowaniu i zdobyciu tego przedmiotu badawczo-rozwojowego od Russa), ponieważ jest to jedna z czynności, które wykonasz najczęściej w swojej grze: przywołanie na swoją pozycję wszystkich Pikminów, które pozostały na cebuli bez zadania, po prostu leżąc i włócząc się wokół.

Istnieją inne przydatne, takie jak Super Spicy Spray, który daje ci wsparcie przeciwko trudniejszym bossom lub wolniejszym zadaniom, a także antena Base Call, która w ostatnich chwilach dnia może wysłać rozproszone Pikminy do cebuli lub może się przydać, gdy przesuniesz bazę na poziomie.

Oczywiście nie trzeba dodawać, że planiści będą chcieli mieć pod ręką Drone scout, świetną nową funkcję, aby uzyskać widok z lotu ptaka przed obliczeniem trasy w nowym scenariuszu. Po prostu uważaj na ukrytych wrogów, albo dlatego, że są pochowani, albo dlatego, że wtapiają się w otoczenie.

Rodzaje Pikminów w każdej strefie i liczba akcji ratunkowych, skarbów i cebuli

Zaczęliśmy ten przewodnik od zalecenia, abyś nie miał obsesji na punkcie zdobycia następnej cebuli, prawda? Cóż, jeśli chcesz wiedzieć, jakie Pikminy można znaleźć na każdej mapie i w ich jaskiniach, a także co musisz zebrać, aby zrobić 100% stref i ostatecznie grę, spójrz na tę listę. Pamiętaj przy okazji, że flarliki, które zbierasz, są liczone jako cebula.

Słoneczny taras


 • Rodzime pikminy: czerwone, żółte, lodowate

 • Ratunki: 7

 • Skarby: 34

 • Cebula: 4

Kwitnąca Arkadia


 • Rodzime pikminy: czerwony, żółty, niebieski, lodowaty, kamienisty

 • Ratunki: 9

 • Skarby: 60

 • Cebula: 3

Spokojne brzegi


 • Rdzenne pikminy: czerwony, niebieski, lodowaty, skrzydlaty, fioletowy, biały

 • Ratunki: 10

 • Skarby: 86 (Sprawdź pod ziemią lub użyj wskaźnika skarbów, aby znaleźć wiele z nich)

 • Cebula: 3

Kryjówka bohatera


 • Rodzime pikminy: lodowate, kamieniste, fioletowe, białe

 • Ratunki: 6

 • Skarby: 86

 • Cebula: 3

Ognisko Olbrzyma


 • Rdzenne pikminy: czerwone, kamieniste, skrzydlate, fioletowe, białe

 • Ratunki: 8

 • Skarby: 55

 • Cebula: 3

Pierwotny gąszcz


 • Rdzenne pikminy: czerwony, żółty, niebieski, lodowaty, uskrzydlony, fioletowy, fioletowy, biały

 • Ratunki: 8

 • Skarby: 589

 • Cebula: 3

Powiązane teksty

0
Pikmin 4Score

Pikmin 4

RECENZJA. Przez Alex Hopley

Fani czekali na to ponad dekadę i wydaje się, że Nintendo spełniło ich wysokie oczekiwania.Wczytywanie następnej zawartości