Polski
Gamereactor
wiadomości

Plotka: Następna konsola Xbox Microsoftu zostanie wydana w 2026 roku

Więcej plotek wskazujących na to, że następna generacja zacznie się wcześniej, niż wielu mogłoby sądzić.

HQ

Wydaje się, że Xbox Series S/X osiągnął szczyt i gwałtownie spada w sprzedaży, podczas gdy Microsoft jest niejasny co do swojej przyszłej strategii, a nawet Sony powiedziało niedawno, że "Wchodząc w drugą połowę cyklu konsolowego, spodziewamy się, że liczba sprzedanych nowych jednostek PS5 będzie stopniowo spadać".

Zasadniczo, po trzech i pół roku w tym pokoleniu, jesteśmy teraz w drugiej połowie cyklu. To skłania do podejrzeń, że zarówno Microsoft, jak i Sony gorączkowo pracują obecnie nad swoimi kolejnymi konsolami, ale wiele wskazuje na to, że podchodzą do tego nieco inaczej.

Ponieważ podczas gdy niezliczone plotki z dobrych źródeł mówią, że Sony pracuje nad PlayStation 5 Pro, które ma zostać wydane pod koniec tego roku lub na początku przyszłego, Microsoft w lutym zamiast tego mówił o następnej generacji, obiecując "największy skok techniczny, jaki kiedykolwiek widziałeś w generacji sprzętowej". Ale kiedy to się zacznie?

Według dużego przecieku Microsoftu z zeszłego roku, zarówno Microsoft, jak i Sony rozważały wydanie nowych konsol w 2028 roku. Ale informacje nie były do końca aktualne i od tego czasu Microsoft kupił Activision Blizzard i nie udało mu się zwiększyć sprzedaży Xbox Series S/X, a jeden przynajmniej dość renomowany insider twierdził, że słyszał, że następny Xbox pojawi się w 2026 roku. A biorąc pod uwagę, że wydaje się, że nie nadchodzi mocniejszy Xbox Series X, szanse na to, że to prawda, rosną.

A teraz do chóru dołącza niezawodny Insider Gaming, powołując się na eksploratora danych Call of Duty, który twierdzi, że otrzymał wiarygodne dowody na to, że następny Xbox zostanie uruchomiony w 2026 roku. I nie tylko to, najwyraźniej zostanie wydany razem z tegorocznym Call of Duty.

Jeśli to prawda, można podejrzewać, że na tę konkretną grę wydano dodatkowe zasoby, aby uczynić ją wyróżniającą się instalacją w serii, a wypuszczenie potężnego sprzętu w tym samym czasie, aby zaoferować absolutnie najlepszą wersję tytułu, to oczywiście ogromna sprawa (jest wielu fanów Call of Duty), a ponieważ będzie ona dołączona do Game Passa, Ludzie nie muszą nawet kupować gry, aby w nią grać.

Są to oczywiście zupełnie niesprawdzone informacje, więc potraktuj je z dużą dawką soli, ale nie wydaje się to całkowicie nierozsądną strategią, czy jak myślisz?

Plotka: Następna konsola Xbox Microsoftu zostanie wydana w 2026 roku


Wczytywanie następnej zawartości