Polski
Gamereactor
recenzje
Pokémon Scarlet/Violet

Pokémon Scarlet and Violet: The Teal Mask DLC

Pierwsza część rozszerzenia Pokémon Scarlet and Violet jest już dostępna, ale czy pozostawia dobre wrażenie?

HQ

Pokémon Scarlet and Violet: The Teal Mask został uruchomiony w zeszłym tygodniu. Prawdopodobnie już się temu przyjrzaliście, ale jeśli czekacie, aby zobaczyć, czy kraina Kitakami jest warta waszego czasu i pieniędzy, zebraliśmy nasze przemyślenia na temat pierwszego etapu rozszerzenia Ukryty skarb Strefy Zero.

Teraz, gdy Pokémon porzucił swój poprzedni trend wydawania "nowej" gry rok po uruchomieniu nowej generacji, wraz z zawartością po grze i dodatkowymi gadżetami, będziemy musieli przyzwyczaić się do tych rozszerzeń DLC. Z DLC do Sword and Shield wszystko wyglądało dość ponuro. Zawartość i nowe Pokémony w ofercie nie wzbudziły większego zaufania, ale w The Teal Mask wszystko wygląda bardziej obiecująco.

HQ

Jak tylko zainstalujesz DLC, otrzymasz telefon od pana Jacquesa, zapraszając cię na specjalną wycieczkę. Jakie są szanse, że dzieciak, który właśnie uratował szkołę i udowodnił, że jest niepowstrzymanym mistrzem Pokémonów, zostanie wybrany na taką wycieczkę? Całkiem wysoka, podobno.

To jest reklama:

Ta wycieczka wprowadza nas w kilka nowych postaci, ale nasi koledzy prawie nie mają znaczenia. Zamiast tego The Teal Mask stara się zrzucić stary płaszcz Paldea na świeżą nową maskę festiwalową i tradycyjny strój Kitakami. Niekoniecznie jest to zła rzecz, ponieważ miło jest oderwać się od znajomego otoczenia po tylu godzinach pokonywania trzech wątków głównej historii Pokémon Scarlet/Violet. Pomimo tych prób, The Teal Mask pozostaje w swoim rdzeniu bardzo Pokémon doświadczeniem. Będziesz już wiedział, czy to dla ciebie, ale nie oczekuj niczego rewolucyjnego. Jako wieloletni fan, było to dla mnie całkowicie w porządku. Sposób na zmianę mojej drużyny, wprowadzenie mojego ulubionego Snorlaxa do drużyny i wzięcie udziału w historii, która istnieje tylko po to, aby dać ci więcej stworzeń do walki i złapania.

Pokémon Scarlet/Violet

Postacie w The Teal Mask są świetną zabawą, zwłaszcza rodzeństwo z Blueberry Academy Carmine i Kieran. Po tylu rywalach, którzy są tylko przyjaciółmi, którzy nie mają nic przeciwko przegrywaniu z tobą w kółko, miło jest mieć kogoś, kto naprawdę gardzi tobą od samego początku w postaci Carmine. Z czasem zaczynasz ją lubić, ale to sprawia, że miła zmiana tempa. Historia Ogrepon i festiwalu Kitakami jest przewidywalna, ale jeśli spodziewasz się prestiżowego dramatu od gry Pokémon w tym momencie, najlepiej zacznij szukać gdzie indziej. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dość krótka przygoda, ale biorąc pod uwagę, że to tylko pierwszy etap podróży, która będzie kontynuowana zimą, nie ma w tym nic złego.

Oprócz fabuły jest też cały region Kitakami do zbadania. Nie jest ogromny, ale był większy, niż się spodziewałem, pełen nowych i wielu znanych Pokémonów do złapania. Z ponad 1000 stworów, które zostały już stworzone, nie mam nic przeciwko temu, że nie dostaniemy kolejnych 50-100 w tym DLC. Mniej znaczy więcej, zwłaszcza gdy masz tylko 6 miejsc do wypełnienia w drużynie. Podobnie jak w przypadku podstawowej gry, eksploracja pozostaje świetną zabawą w The Teal Mask. Przynajmniej wtedy, gdy to zadziała. Kiedy gra w piłkę, może się wydawać, że jest to przygoda Pokémon, którą zawsze chciałeś, ale kiedy zaczynają się błędy i liczba klatek na sekundę spada, przypominasz sobie, że nawet prawie rok po wydaniu ta gra nadal nie jest dopracowana.

To jest reklama:
Pokémon Scarlet/Violet

Kolejną kwestią, która powstrzymuje mnie przed rzucaniem kwiatów u stóp tego DLC, jest trudność. Pokémon to seria gier, która zawsze zmagała się z trudnościami. Dzięki wielkim zmianom jakości życia, takim jak EXP Share i od obsługi młodszej publiczności, gry stały się łatwiejsze, co jest w porządku, ale w niektórych momentach jest to tak proste, że mogę całkowicie wyłączyć. Wiele bitew z losowymi trenerami w The Teal Mask cierpi z tego powodu, ponieważ nawet jeśli ich Pokémony są na wysokim poziomie, ponieważ nie są rozwinięte, nadal można je łatwo zniszczyć.

Ogólnie rzecz biorąc, to DLC jest tym, które robi dobre kroki naprzód i sprawia, że jestem podekscytowany tym, co nadejdzie. To więcej Pokémonów, czyli wszystko, czego większość fanów serii będzie chciała. Ale nadal zmaga się z tymi samymi problemami, co gra podstawowa, co uniemożliwia jej osiągnięcie wyższego wyniku.

Pokémon Scarlet/Violet
07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Zabawna historia, ciekawy obszar do odkrycia, więcej Pokémonów
-
Problematyczna wydajność utrzymuje się, wciąż bardzo prosta do przejścia
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości