Polski
Gamereactor
guide
Mario Strikers: Battle League Football

Przewodnik Mario Strikers: Battle League Football - tryb galaktyczny i wieloosobowy

Zmierz się z najtrudniejszą sztuczną inteligencją i poznaj najlepsze taktyki, porady i sztuczki, aby podnieść puchary i pokonać innych graczy online lub w domu.

HQ

"Niesprawiedliwy, oszukujący, zgniły, OP, łobuz... " Z pewnością wymówisz niektóre lub wszystkie z tych przymiotników, którym towarzyszą pewne przekleństwa, kiedy po raz pierwszy zagrasz w tryb galaktyczny. Przyszedłeś z Pucharów w trybie normalnym i oczywiście skok do drugiej rundy jest tak brutalny, zwłaszcza jeśli grasz sam, że pomyślisz, że nie ma sposobu, aby go pokonać. Jeśli jednak jesteś cierpliwy i ciężko trenujesz, dotrzesz tam w ciągu kilku dni, a dobrą wiadomością jest to, że będziesz znacznie lepiej przygotowany do rywalizacji w lokalnym, online i długoterminowym trybie wieloosobowym w Strikers Club.

I być może Next Level Games posunął się trochę za daleko, wychodząc z trybu normalnego, który pozostaje spacerkiem po parku w porównaniu z procesorem galaktycznym, który wydaje się znać wszystkie twoje ruchy z wyprzedzeniem, który wykonuje doskonałe błyskawiczne przejścia i który, oczywiście, każdy strzał, który robią, wchodzi do środka. Ale już ostrzegli nas o ruchach, które można wykonać w samouczkach, prawda? I nie możesz oczekiwać, że odniesiesz sukces w Galactic Mode bez opanowania ich wszystkich. Ponadto każdy rywal w trybie galaktycznym jest demonstracją tego, co możesz zrobić, jeśli trenujesz wystarczająco ciężko.

Tak więc ten zaawansowany przewodnik po poradach i wskazówkach jest przeznaczony zarówno dla tych, którzy chcą pokonać tryb galaktyczny, jak i dla tych, którzy chcą grać jako profesjonaliści w trybie wieloosobowym, a ponieważ dotykamy również akcesoriów, służy on poprawie w całej grze.

To jest reklama:
Mario Strikers: Battle League Football

Porady i wskazówki dla Mario Strikers: Battle League Football

Bycie zbyt agresywnym pozostawia cię bezbronnym

W wielu przypadkach fajnie jest mocno naciskać i próbować ukraść piłkę, a jeśli opanujesz naładowane sprzęty (przytrzymaj Y), może to być dobra metoda, szczególnie przeciwko ludziom (w trybie galaktycznym wydaje się, że procesor wykrywa, kiedy zamierzasz wejść i unika cię). Jeśli jednak nadużywasz tej metody i nie trafisz, twoi gracze upadną na ziemię i nie będą mogli wrócić do obrony. Połącz naładowane taktyki z normalnymi atakami (czasami szturchnięcie, nawet ze strony słabej postaci, uniemożliwi strzał) i innymi technikami defensywnymi.

Grzyb jest defensywny

Kiedy dają ci grzyba, logiczne wydaje się użycie go do biegania więcej, ponieważ tego nauczył nas Mario Kart, ale turbo z piłką jest niczym w porównaniu z atakiem, który możesz zrobić bez piłki. Jeśli użyjesz Grzyba podczas obrony, będziesz mógł stanąć przed dowolnym przeciwnikiem lub uderzyć go z daleka, aby ukraść piłkę.

Użyj przycisku dostępu (B), aby ukraść

Przeciwko rywalom, którzy grają bardzo dobrze, może wydawać się bardzo trudno przechwycić piłkę za pomocą chwytów lub naładowanych ataków. Pamiętaj, że jeśli ustawisz się poprawnie (zwłaszcza jeśli jesteś czterema ludzkimi graczami w tej samej drużynie), możesz kraść niskie podania, ale szczególnie wysokie! Naciśnięcie przycisku B (lub A, jeśli jesteś po stronie przeciwnika, aby strzelać bezpośrednio). W ten sposób można również uniknąć strzałów z woleja. Oczywiście w Chain lub Trick Cups jest to trudniejsze, jeśli grasz sam, ponieważ sztuczna inteligencja nigdy nie umieści twoich postaci z przodu, a procesor sprawi, że będziesz miał zawroty głowy z doskonałymi przejściami powietrza, dopóki nie zemdlejesz. W rzeczywistości pomyślisz, że nie można bronić procesora. Apelujemy o odrobinę cierpliwości!

Chroń członka drużyny podczas Hyper Strikes

Jeśli jesteś drużyną złożoną z wielu ludzi, a kolega jest ustawiony w Hyper Strike, gdy masz Strike Orb, jednym ze sposobów na ułatwienie jest zablokowanie: stań przed nimi, a dane wejściowe przeciwników zostaną skierowane najpierw na ciebie. Wiemy, jak nam to bardzo przeszkadza, gdy próbujemy zatrzymać procesor, a dane wejściowe są źle skierowane. Wykorzystaj to na swoją korzyść.

Mario Strikers: Battle League FootballMario Strikers: Battle League Football

Uważaj na niewyważenie "statystyk" z akcesoriami

Tak, to jest to, co wszyscy początkowo myśleliśmy: jeśli postać ma dużą szybkość i mało siły lub strzału, może fajnie jest zmniejszyć to, czego jej brakuje jeszcze bardziej i zwiększyć swoje wyższe statystyki. Jeśli jednak pozostawisz skrzydłowych bez przyzwoitej statystyki strzałów, na przykład, zbytnio ograniczysz swoje opcje zdobywania bramek, a ponieważ na najwyższym poziomie trudności mają cię osaczonego na pozycji napastnika, będziesz musiał zarezerwować kilka strzałów i technik dla tych skrzydłowych. Pracy zespołowej! Wow.

Przytrzymaj unik

Przeciwko procesorowi w trybie galaktycznym praktycznie niemożliwe będzie zmierzenie się z (R) we wczesnych pucharach. Trochę oszukują i robią uniki, gdy masz zamiar się z nimi zmierzyć, ale powinieneś także zachować swój unik. Na przykład, przeciwko zaawansowanemu procesorowi, spójrz, kiedy ładują sprzęt strzałkami, zrób to samo, co procesor robi z tobą: czekaj, unikaj i skorzystaj z dodanego turbo. Nawiasem mówiąc, nie zawsze musisz unikać do przodu lub na bok. Zauważ, że procesor jest uzależniony od unikania wstecz: zrób to innym ludziom.

Anulowanie jest mądre

Podobnie jak uniki, anulowanie różnych naładowanych ruchów może dobrze działać przeciwko przeciwnikowi. Przeciwko ludziom bardzo przydatne jest anulowanie strzałów, ponieważ przyjdą one ze wszystkim, aby cię zatrzymać i pozostawić w bardzo dobrej pozycji, ale pamiętaj, aby anulować również naładowane uderzenia (naciśnij B, gdy nacisnąłeś Y), aby czas, kiedy zrobić to skutecznie; Więc zawsze będziesz przygotowany.

Bieganie nie jest dla

W ciągu pierwszych kilku dni z Mario Strikers: Battle League Football być może zapomniałeś, że możesz biegać za pomocą przycisku ZR, ponieważ różni się on nieco od innych gier piłkarskich. Tutaj rzucasz piłkę do przodu i musisz dobrze mierzyć odległości, ale przy tak wielu przyciskach i możliwych akcjach, nie zaniedbuj tego, zwłaszcza gdy gonią cię po flance. Używaj również podania przez (L+B), gdy kolega z drużyny jest sparowany z obroną, ale ma trochę miejsca przed sobą.

Dobrze wybierz kolory

Może się to wydawać głupie lub kwestia gustu, ale twój sprzęt może ci bardzo pomóc na boisku, jeśli chodzi o rozróżnianie postaci, ponieważ rozgrywka jest dość zagmatwana i chaotyczna, a niejednokrotnie stracisz z oczu piłkę lub kto niesie ją wśród tak wielu przedmiotów, wybuchy, efekty i postacie. Na przykład żółć Zaklęć kontrastuje bardzo dobrze, a jeśli wybierzesz Nawiedzony dwór z listy stadionów, jest jeszcze lepiej z myślą o fioletowym tle.

Spróbuj ponownie kilka razy, wydając monety

Może to trochę zranić twoją dumę, ale jeśli nie uda ci się w trybie galaktycznym, nie zaszkodzi spróbować ponownie kilka razy, płacąc monety. W tym momencie, począwszy od trybu normalnego, o ile nie wydałeś wszystkich swoich środków na akcesoria, będziesz miał do dyspozycji kilka tysięcy monet, a rewanż kosztuje tylko sto. Z radością zapłacisz im, gdy zostaniesz "okradziony" po raz kolejny i będziesz chciał ponownie zmierzyć się z tymi oszustami, a także odzyskasz swoją inwestycję, gdy tylko podniesiesz ten Puchar.

To jest reklama:
Mario Strikers: Battle League Football

Ustawienie 4 ludzkich graczy zmienia wszystko

Jeśli masz możliwość, tak jak w przeszłości, zebrania czterech kolegów na kanapie, doświadczenie zmieni się całkowicie. W ten sposób każdy gracz przyjmie postać i rolę na polu gry, pozwalając kolegom z drużyny stworzyć przestrzeń, umieszczając się przed rywalem, aby ukraść piłkę, ekranować, a nawet ustawić strategiczne podania do kolegów z drużyny i wszelkiego rodzaju strategie Tiki-taka jako jednostka. W rzeczywistości zalecamy przejście z czterech do dwóch, ponieważ trzech graczy to bardzo niewygodna postać, z jedyną postacią procesora luźną i powodującą, że wszyscy cały czas zmieniają strategię, podczas gdy przy dwóch jest to bardziej kontrolowane.

Nie myśl też tylko online: jeśli masz wiele konsol (i gier), możesz organizować turnieje wieloosobowe, łącząc je za pośrednictwem lokalnego połączenia bezprzewodowego, ponieważ dozwolone jest do 8 kontrolerów na konsolę i do 4 konsol w sieci.

Porozmawiajmy o Rosalinie

Więcej niż jeden długoletni fan dąsał się, widząc, jak Daisy spada z początkowego składu Nintendo na debiut MSBLF. Uważamy, że jest w formie i że będzie jedną z postaci DLC Mario Strikers: Battle League Football" target="_blank">pierwsza darmowa postać DLC, ale prawda jest taka, że trudno będzie jej zająć miejsce Rosaliny, ponieważ jest ona niewątpliwie objawieniem sezonu. MVP w prawie wszystkich grach, zobaczysz ją na szczycie wielu drużyn ze względu na jej zdolność do zdobywania punktów. Jej technika i atrybuty strzeleckie są tak dobre, że po kilku drobnych poprawkach akcesoriów opartych na twoim stylu gry prawdopodobnie będziesz miał najlepszą postać w grze, nowego "zabójcę" z Mario Strikers.

Wzmocniony Hyper Strike

Jeśli "potrzebujesz" kilku celów, normalną rzeczą do zrobienia jest złapanie niektórych przedmiotów podczas rozpoczynania za każdym razem. Tłum rzuca w ciebie kilkoma przedmiotami, które zwykle są muszlami i bob-ombami, ale jeśli czują się hojni, dadzą ci również gwiazdy. Jeśli złapałeś Strike Orb, najbardziej logiczną rzeczą jest to, że próbujesz wykonać Hyper Strike, gdy tylko aktywujesz Gwiazdę, ponieważ nikt nie będzie ci przeszkadzał, prawda? Cóż, wiedz tylko, że zarówno Gwiazda, jak i Grzyb dają Hyper Strike'owi "wzmocnienie" i utrudniają blokowanie.

Mario Strikers: Battle League Football

Cena za niepowodzenie Hyper Strike

Co się stanie, jeśli mi się nie uda? Nie martw się, uruchomienie go jest już dość skomplikowane. Jeśli z powodu nerwów nie przybijesz dwóch niebieskich stref (dla Unstoppable Hyper Strike), a bramkarz je zatrzyma, podczas animacji blokowania nie stój w miejscu: spróbuj ustawić swoje postacie w polu karnym, ponieważ bramkarz Boom Boom będzie oszołomiony (lub zakochany, lub z rękami na ogniu) przynajmniej na chwilę, abyś mógł uzyskać łatwą bramkę. Oczywiście, wiedząc o tym, rywalizująca drużyna będzie starała się za wszelką cenę nie pozwolić ci zająć tych pozycji, a oni cię zablokują i zaatakują. Dobrą rzeczą jest to, że każde uderzenie bez piłki będzie "faulem", a ty zbierzesz różne przedmioty jako zadośćuczynienie.

6 pucharów trybu galaktycznego  • Puchar armatni

  • Puchar łańcuchowy

  • Puchar Turbo

  • Puchar mięśni

  • Puchar Trick

  • Puchar Mistrzów

W trybie normalnym puchary są dzielone według charakterystyki i stylu drużyn CPU w oparciu o ich postacie, sposób gry i spersonalizowane akcesoria. Wszystkie są trudnymi grami w trybie galaktycznym i przy wielu okazjach wygrasz o włos ze złotym celem i nadużywasz drugiej dzierżawy życia, którą ci oferują (lub płacenia monet, aby ponownie zagrać). Pamiętaj, że jeśli dogrywka zakończy się bez złotego gola, nadszedł czas, aby zagrać kolejny mecz z tym przerażającym rywalem, aby rozwiązać remis.

Jeśli chodzi o podejście do kubków, zależy to trochę od twojego stylu. Jeśli jesteś elastyczny i masz odblokowane wiele akcesoriów, możesz na przykład ustawić duże postacie lub zmodyfikować zwykłe, aby pokonać Muscle Cup, ponieważ nigdy nie ukradniesz piłki normalnymi sprzętami. Możesz także utrzymać swój skład i cały czas wykonywać naładowane ataki, z ryzykiem, które się z tym wiąże. Irytujący Trick Cup doprowadzi cię do szaleństwa, jeśli grasz sam, ponieważ każde wysokie podanie kończy się strzałem i golem, więc będziesz musiał zwiększyć intensywność i bardzo dobrze wybrać, kogo atakujesz naładowanym atakiem, a kogo blokujesz. Twoja koncentracja musi być ekstremalnie wysoka, dopóki nie podniesiesz złota Champions Cup, ostatniego wyzwania gry.

HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości