Polski
GUIDE - ZAWARTOść SPONSOROWANA

Przewodnik po Fallout 76: Wskazówki dotyczące walki z pustkowiami Appalachów w 2022 roku

W związku z tym, że w tym roku Fallout obchodzi swoje 25-lecie, przygotowaliśmy krótki przewodnik, który pomoże nowym graczom rozpocząć przygodę z Fallout 76.

Seria Fallout obchodzi w tym roku swoje 25-lecie, a w ramach tego wysiłku Bethesda wcześniej udostępniła najnowszą część serii całkowicie za darmo przez tydzień. Mowa oczywiście o Fallout 76, który niedawno obchodził swoje czwarte urodziny, a niedawno ukazał się najnowszy dodatek, The Pitt, popremierowy dodatek, który, jak sama nazwa wskazuje, przenosi graczy do postapokaliptycznych pozostałości Pittsburgha. Podczas gdy wielu z was prawdopodobnie już eksplorowało Miasto Stali, mając za sobą wolny tydzień, bez wątpienia po Appalachach wędruje mnóstwo nowych mieszkańców Krypty, a ponieważ tak jest, stworzyliśmy ten przydatny przewodnik, jak dostosować się do pustkowia w 2022 roku.

HQ

Przede wszystkim S.P.E.C.I.A.L.-ise

To może wydawać się dziwnym punktem na początek, ale mimo to jest bardzo ważny. W Fallout 76 możesz użyć systemu atutów S.P.E.C.I.A.L., aby rozwinąć swoją postać w osobę, którą chcesz, aby była. Lubisz strzelać? Linie siły, percepcji i zwinności będą dla ciebie najlepszymi ścieżkami. Co to jest, wolisz tworzyć i budować przedmioty? Potem jest inteligencja. Chodzi o to, że system S.P.E.C.I.A.L. jest bardzo szeroki i ma wiele zalet do zdobycia. Możesz pomyśleć, że wybór zróżnicowanego wyboru, aby uczynić cię dobrze zaokrągloną osobą, jest najlepszym kierunkiem. Chociaż z pewnością możesz to zrobić, sugerujemy, aby skupić się na budowaniu swojej postaci i dodatków wokół tego, ponieważ dzięki temu staniesz się o wiele zdolniejszym ocalałym na surowym postapokaliptycznym pustkowiu.

Mów do wszystkich, których spotkasz

Pomimo tego, że jest to postapokaliptyczne pustkowie, Appalachia jest także domem dla wielu interesujących postaci i ludzi. Dobrym nawykiem jest rozmawianie z każdym, kogo możesz, ponieważ nigdy nie wiesz, jakich rad mogą udzielić lub jakie satysfakcjonujące zadania i zadania mogą dla ciebie przygotować. Porozmawiaj więc ze wszystkimi, których widzisz, czy to sprzedawcami, wędrującymi NPC, a nawet innymi graczami, jeśli wydają się przyjaźni. Po prostu nie próbuj rozmawiać z Deathclawem, ponieważ prawdopodobnie nie pójdzie ci to zbyt dobrze.

Nie bądź zbieraczem

Wiemy, jak to jest wędrować i widzieć śmieci, które mają minimalną wartość i myśleć: "Lepiej to podniosę, może się przydać w przyszłości!" Cóż, nie przejmuj się. Appalachia to bardzo duże miejsce, a ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest ugrzęźnięcie w przepełnionym inwentarzu pełnym rzeczy, których po prostu nie potrzebujesz. Więc podróżuj lekko, wytnij tłuszcz, upuść wszystko, co nie jest niezbędne lub faktycznie wartościowe, i zachowaj trochę miejsca na wypadek, gdybyś natknął się na coś naprawdę, naprawdę wyjątkowego.

Fallout 76Fallout 76

Strategicznie umieść swój CAMP

Jak już zauważyliśmy, Appalachy to duże miejsce i przejście go pieszo zajmie trochę czasu. Na szczęście możesz szybko podróżować, ale większość przypadków będzie Cię kosztować ważne czapki. Jednak sam Vault 76 i twój CAMP to dwa z niewielu wyjątków od tej reguły, i chociaż nie możesz zmienić lokalizacji pierwszego, ten drugi może być strategicznie rozmieszczony, aby podróżowanie po świecie było łatwiejsze i mniej kłopotliwe.

Śmierć jest utrapieniem, ale nie końcem

A idąc za byciem mądrym z umieszczeniem w OBOZIE, rozumiesz, że śmierć nie jest końcem dla twojego mieszkańca Krypty. Nie zrozumcie nas źle, umieranie nie jest czymś, co zalecamy, ponieważ upuścicie dużo swojego sprzętu i łupów, ale kluczową rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że nie jest to ostateczne. Odrodzisz się w jednej z kilku lokalizacji, w tym w CAMP, więc ponownie, zanim podejmiesz się wysokopoziomowej i wymagającej bazy lub zadania, pamiętaj, aby umieścić swój CAMP w pobliżu, abyś mógł łatwo się przegrupować, ponownie przygotować i wrócić z bronią w drugiej rundzie.

VATS jest twoim najlepszym przyjacielem

Możesz być strzałem w crack i nie potrzebujesz pomocy podczas korzystania z broni palnej, ale VATS (Vault-Tec Assisted Targeting System) jest nadal niezwykle ważnym narzędziem, ponieważ pomoże ci poruszać się po pustkowiach w sposób, którego nigdy nie możesz sobie wyobrazić. Niezależnie od tego, czy chodzi o wykrywanie zagrożeń, takich jak miny i pułapki, czy nawet podkreślanie słabych punktów wroga, VATS sprawi, że całe twoje życie będzie łatwiejsze i łatwiejsze w zarządzaniu, a także oczywiście ułatwi lądowanie kluczowych strzałów krytycznych, więc nie zapomnij go użyć.

Fallout 76

Ale prawdziwi przyjaciele są również ważni...

VATS może być twoim najlepszym przyjacielem dla przetrwania Appalachów, ale prawdziwi przyjaciele są również ważni. Tak, możesz doświadczyć Fallout 76 jako gracz solo, podbijając pustkowia jako wytrzymały i wytrzymały samotny wilk, ale życie jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, gdy masz sojuszników, którzy będą pilnować twoich pleców i pomagać w trudnych zadaniach, które na ciebie czekają. Zabierz więc przyjaciół, spotkaj się i porozmawiaj z ludźmi na szlakach i połącz siły, aby opanować Wirginię Zachodnią jako trupę ocalałych.

Baw się dobrze!

Podczas gdy wszystkie te wskazówki i sztuczki pomogą Ci rozpocząć podróż po Appalachach, ważne jest, aby pamiętać, aby cieszyć się czasem spędzonym na pustkowiu. Podróżuj poza utartymi ścieżkami, odkrywaj każdy zakamarek, współpracuj z przyjaciółmi, poznawaj nowych ludzi, świat jest wielkim placem zabaw, gdzie przygoda się za każdym rogiem i tylko czeka, aż ją wykorzenisz. Baw się dobrze. Baw się dobrze. I pamiętaj, aby przekazać niektóre z tych wskazówek nowym mieszkańcom Krypty, których spotkasz na otwartej drodze.

Fallout 76Fallout 76Fallout 76

Fallout 76 jest już dostępny na PC, PlayStation i konsolach Xbox, a nawet jest częścią Game Pass.

Powiązane teksty

0
Fallout 76: WastelandersScore

Fallout 76: Wastelanders

RECENZJA. Przez Kieran Harris

Nadeszła długo wyczekiwana aktualizacja Fallouta 76 - wprowadzająca zupełnie nowy wątek fabularny i postacie niezależne. I chwała jej za to!Wczytywanie następnej zawartości