Polski
Gamereactor
wiadomości
Kerbal Space Program 2

Raport: Take-Two Interactive zamyka Kerbal Space Program 2 i deweloperów OlliOlli

Zarówno Intercept Games, jak i Roll7 mają zostać zamknięte i stanąć w obliczu zwolnień.

HQ

Była kilkutygodniowa faza, w której wydawało się, że trend zwolnień się skończył. Potem nadszedł ten tydzień i KeokeN Interactive zwolniło swoich pracowników, a Firesprite zwolnił programistów, a teraz Take-Two Interactive zdecydował się również zamknąć programistę Kerbal Space Program 2 Intercept Games oraz OlliOlli i twórcę Rollerdrome Roll7.

Wspomniano o tym w raporcie Bloomberga, w którym zamknięcie studia jest rzekomo częścią wysiłków wydawcy mających na celu zmniejszenie globalnej siły roboczej o około 5%.

Ze względu na Intercept Games około 70 pracowników jest bez pracy, ale przyszłość Kerbal wydaje się być bezpieczna, ponieważ Private Division otrzymał zadanie przejęcia serii.

Jeśli chodzi o Roll7, informacje wydają się być nieco rzadsze, ale pojawia się to po tym, jak Take-Two przejęło niezależnego dewelopera w 2021 roku i włączyło go do tej samej wytwórni, która obecnie kontroluje Kerbal, Private Division.

Nie było jeszcze żadnego komentarza ze strony Take-Two na temat tego raportu, ale jak potwierdza powiadomienie o dostosowaniu i przekwalifikowaniu pracowników (według twórcy gry), to zdecydowanie się dzieje.

Kerbal Space Program 2

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości