Gamereactor



  •   Polski

zaloguj się
Gamereactor
Sport

Real Madryt wydala kibica, który złożył nazistowski salut na Bernabéu

Real Madryt zidentyfikował kibica, który tuż przed meczem z Benfiką wykonał nazistowski salut.

HQ

Rewanż meczu Real Madryt kontra Benfica odbył się w większości bez incydentów. Madryt wygrał 2-1, zdobywając gole Tchouaméniego i Viníciusa, zapewniając globalne zwycięstwo 3-1 i dociera do 1/8 finału Ligi Mistrzów, zostawiając za sobą problemy z porażki 2-4 miesiąc wcześniej. Bez Prestianniego na boisku i Mourinho na ławce rezerwowych nie doszło do dalszych konfliktów, a los piłkarza Benfiki, który rzekomo nazwał Viníciusa "małpą", leży w rękach Organu Kontroli, Etyki i Dyscyplinarnego UEFA.

Jednak klub musiał interweniować, gdy kamery telewizyjne uchwyciły widza wykonującego nazistowski salut na trybunie animacyjnej Bernabéu, tuż przed rozpoczęciem meczu. "Real Madrid C. F. ogłasza, że pilnie zwrócił się do Komisji Dyscyplinarnej klubu o natychmiastowe wszczęcie procedury wydalenia członka, który został uchwycony przez kamery telewizyjne podczas salutowania nazistowskim w rejonie, gdzie znajduje się Animation Stand", poinformował klub. Członek został wydalony przez ochronę stadionu.

"Real Madryt potępia tego typu gesty i wyrazy twarzy, które podżegają do przemocy i nienawiści w sporcie i społeczeństwie", dodali.

Real Madryt wydala kibica, który złożył nazistowski salut na Bernabéu
Raffaele Conti 88 / ShutterStock


Wczytywanie następnej zawartości