Polski
Gamereactor
recenzje
Saints Row

Rząd Świętych

Spędziliśmy trochę czasu w pustynnym miasteczku Santa Ileso, w reboocie klasycznej serii akcji Volition.

HQ

Saints Row nie był zbyt dobry, moim zdaniem, od drugiej gry z serii, a ja umieram za remake Saints Row 2. Tak więc, kiedy nadszedł dzień, kiedy ogłoszono reboot Saints Row, zostałem zwolniony pomimo rozczarowań ostatnich kilku lat. Czy w końcu nadszedł czas, aby odzyskać chwałę tej serii raz na zawsze?

HQ

Gra zaczyna się od tego, że jesteś nowym pracownikiem firmy ochroniarskiej o nazwie Marshall Industries. Twój pierwszy tydzień w pracy nie idzie dobrze, ponieważ udaje ci się awansować, a następnie zostajesz zwolniony tego samego dnia. Więc co wtedy robisz? Zakładasz gang przestępczy oczywiście, aby usunąć ból porażki i porażki! Podczas prologu wolność jest ograniczona, a ty jesteś zapędzony jak bydło w drodze na rzeź i strzelasz do prawie wszystkiego, co się rusza. Tutaj również poznasz mechanikę gry. Prolog wydaje się niepotrzebnie długi, ponieważ przez cały czas po prostu siedzę i czekam na szansę, aby wyruszyć w podróż odkrywczą, rozprostować nogi i naprawdę się rozejrzeć. Kiedy w końcu nadchodzi czas, miasto Santo Ileso jest rozłożone przed nami, obiecując mnóstwo chaosu i chaosu.

Gramy jako The Boss, szczęśliwy adrenaliny, który działa pierwszy, a później myśli, a aby nam pomóc, mamy nasze trzy BFF i pomocników. Eli, nerd grupy, który zamiast walczyć pięściami, wykorzystuje swój dobrze rozwinięty mózg i działa jako strateg i planista gangu. DJ Kevin, który wydaje się być uczulony na tkaninę i ciągle chodzi na gołą klatkę piersiową i ma sześciopak, jest człowiekiem z kontaktami. I wreszcie, co nie mniej ważne, mamy Neenah, szalonego samozwańczego kierowcę grupy i tłustą małpę. Stanowią one rdzeń naszego małego gangu, gdy pracujemy dzień po dniu, aby stworzyć imperium przestępcze i wspiąć się na szczyt, i są potrzebne, ponieważ pójście w pojedynkę nie jest mądrą opcją, przynajmniej nie przeciwko innym gangom.

To jest reklama:

Mówiąc o gangach, w Santo Ileso jest ich mnóstwo. W jednym rogu ringu mamy twardy gang Los Patrones z ich muscle carami i czerwonymi kolorami. W drugim rogu ringu mamy Idoli, którzy są bandą anarchistycznych raverów, którzy lubią neonowe kolory i kije bejsbolowe. Można by pomyśleć, że te dwa wielkie gangi wystarczą, ale nie. Wreszcie, co nie mniej ważne, mamy Marshallów, którzy są dużą prywatną armią z mnóstwem zasobów i broni, aby ich wesprzeć. Dla tych z was, którzy mieli nadzieję na znajome twarze, niestety muszę was rozczarować, ponieważ ten reboot Saints Row ma zupełnie nową historię i zupełnie nową listę postaci. Oznacza to, że tym razem nie ma Johnny'ego Gata.

Zamiast tego jasne jest, że Volition chciał przyciągnąć nowe pokolenie millenialsów, tych, którzy dorastali zarówno na Fortnite, jak i Snapchacie. Wystarczy spojrzeć na wygląd postaci i sposób, w jaki menu są oferowane jako aplikacje mobilne, aby zrozumieć grupę wiekową, którą programista miał na myśli.

Saints RowSaints Row
Saints RowSaints Row
To jest reklama:

Świat gry wydaje się dość duży, całe 17 dzielnic, jeśli dobrze policzę, które są wypełnione mnóstwem, w których można zatopić zęby. Niestety widzę, że twórcy gry mogli zrobić więcej, aby miasto poczuło się bardziej żywe, ponieważ miasto Santo Ileso jest dość martwe. Kiedy przemierzasz ulice w samochodzie, nie zauważasz całości, ale kiedy ktoś taki jak ja, który uwielbia badać, zaczyna odkrywać, zauważasz, że staje się to trochę jak tło. Znalazłem tak wiele fajnych miejsc w moich wysiłkach eksploracyjnych, takich jak duże kasyno i elektrownia, ale żaden z nich nie jest dostępny do prawdziwego odkrycia. W żadnym budynku nie ma nic do roboty, z wyjątkiem sytuacji, gdy chcesz zrobić sobie tatuaż lub kupić ubrania, i uważam to za nieco trudne, że pozornie istnieje tylko około ośmiu różnych modeli postaci dla ludzi na ulicach i wrogów. To jak walka z klonami w kółko. Gangi mają coś, co wydaje się być czterema różnymi facetami, a czasami, gdy atakują w grupach, możesz walczyć z dziesięcioma dużymi typami brutalnych z wąsami, które wyglądają identycznie.

Mimo że świat gry jest nieco pozbawiony życia, nie chodzisz bezczynnie w grze. Jeśli nie zanurzysz się głęboko w głównych zadaniach, istnieje cała masa zadań pobocznych, z którymi możesz się dobrze bawić. Co powiesz na aplikację o nazwie Wanted, w której polujesz na poszukiwanych mężczyzn, tak jak na starym zachodzie, z tą małą różnicą, że nie można ich schwytać żywcem i nie ma szeryfa, który cię zatrudnił? A może oczyszczenie dzielnic z działalności gangów? Osobiście byłem strasznie rozczarowany, gdy myślałem, że usunęli misje Oszustwa ubezpieczeniowe, ale byłem szczęśliwy jak dziecko w sklepie ze słodyczami, kiedy zdałem sobie sprawę, że można go odblokować w dalszej części gry. Nie chcesz przegapić doświadczenia pracy jako manekina testu zderzeniowego ponownie po tych wszystkich latach. Istnieją również misje fotograficzne, w których musisz sfotografować słynne miejsca w grze w czymś, co nazywa się Photohunt. Żeby wymienić tylko kilka. Ale to nie jedyny raz, kiedy korzystasz z aparatu mobilnego. Aby utrzeć swoją siedzibę fajnymi rzeczami, aby wyglądała jak jaskinia gangu, używasz aparatu do robienia zdjęć wybranych rzeczy, które są ukryte w mieście i voila, są w twojej aplikacji dekoracyjnej. Co za magia! Gadżety te są widoczne po ich lekko niebieskawym blasku i dość szybko nauczyłem się, że należy podjąć polowanie na te gadżety w późniejszych godzinach dnia, kiedy są łatwiejsze do zobaczenia.

Saints RowSaints Row

Twórcy gier nieco odrzucili swój chory humor i wydaje się, że chcą stworzyć nieco bardziej dojrzałą grę, która pasuje do szerszego rynku, ale smutne jest to, że brakuje mi naprawdę rzeczy ze starych gier. Oczywiście humor wciąż jest tu i tam, ale nie jest tak wulgarny i szalony jak wcześniej, co może mówi o mnie więcej, bo za nim tęsknię. Misji jest wiele, a kilka jest naprawdę zabawnych, takich jak czas, w którym musisz pomóc komuś uciec z więzienia lub gdy musisz popełnić duży napad na pociąg. Lub nawet wtedy, gdy udasz się na wyspę i będziesz w walce na śmierć i życie przeciwko każdemu, kogo spotkasz, a broń, którą dzierżysz, jest losowa.

Grafika mogłaby być jednak lepsza, chociaż w żadnym wypadku nie jest to brzydka gra. Ale dla nowszych generacji konsol spodziewałem się czegoś więcej. Ponieważ wcześnie zacząłem grać w grę, natknąłem się na kilka błędów, niektóre drobne i jeden główny. Najgorzej było w misji, w której trzeba było zabić siły policyjne, które przeniosły się na dany obszar. Niestety ich samochody utknęły na moście i nigdy się nie pojawiły, a próba dotarcia do nich zakończyła misję, ponieważ porzuciłeś sam obszar. Było to bardzo frustrujące, ponieważ było w głównym zadaniu i sprawiło, że wyrwałem włosy z czystej frustracji. Mniejsze błędy, takie jak oznakowanie GPS na drodze, czasami znikają, mogę z nimi żyć. Ale miejmy nadzieję, że zostaną one naprawione, gdy gra zostanie wydana publicznie.

HQ

Muszę powiedzieć, że ta gra pozostawia mnie strasznie podzielonym co do tego, co naprawdę myślę. Część mnie widzi, że można to było zrobić o wiele lepiej na tak wielu frontach. Większa różnorodność, bardziej tętniące życiem miasto, lepsza grafika, silniejsze postacie i lepsza fizyka pojazdów. Może Volition powinien przestać patrzeć na GTA i po prostu uruchomić własny wyścig? Ale inna część mnie naprawdę dobrze się bawi, kiedy gram w tę grę, a dla mnie to jest w końcu najważniejsze. To może nie być nowy Saints Row 2, który chciałem, ale jest to przynajmniej krok we właściwym kierunku i uważam to za zabawne. I prawdopodobnie zapewni mi to rozrywkę, dopóki nie nadejdzie czas, aby rozbić czaszki z Kratosem i Atreusem w listopadzie.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
To świetna zabawa. Mnóstwo opcji dostosowywania. Santa Ileso jest ogromny.
-
Brakuje różnorodności. Miasto jest nudne. Słaba grafika. Okropna fizyka pojazdów.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Rząd ŚwiętychScore

Rząd Świętych

RECENZJA. Przez Marie Lijegren

Spędziliśmy trochę czasu w pustynnym miasteczku Santa Ileso, w reboocie klasycznej serii akcji Volition.Wczytywanie następnej zawartości