Polski
Gamereactor
wiadomości
Shogun (2024)

Shogun potwierdzony na dwa nowe sezony

Dokąd zaprowadzi nas intryga Toranaga-sama na jego drodze do stania się kolejnym jednoczycielem samurajskiej Japonii?

HQ

Shogun jest nie tylko jedną z najlepszych obecnie serii, ale także znakomitą adaptacją klasycznej powieści historycznej Jamesa Clavella z 1975 roku. W dziesięciu odcinkach serial opowiada historię podróży Johna Blackthorne'a i jego przybycia do Japonii w samym środku kryzysu politycznego, który grozi ponownym pogrążeniem regionu w wojnie domowej. Blackthorne nie ma innego wyjścia, jak tylko stanąć po stronie Yoshiego Toranagi (Hiroyuki Sanada) i wplątać się w intrygi watażków walczących o tytuł szoguna, przywódcy wojskowego i władcy całego kraju.

Produkcja szanuje zarówno materiał powieści, jak i japońską tradycję i kulturę, i wydaje się, że idzie dobrze. The Hollywood Reporter nie tylko donosi, że Shogun jest najchętniej oglądanym serialem w historii FX, ale że będzie kontynuowany przez kolejne dwa sezon y. Wygląda na to, że plany trzymania się samodzielnego sezonu są już dawno za nami, a Sanada jest zadowolona z dalszego odkrywania tej historycznej powieści samurajskiej.

W tej chwili wiemy tylko, że trwają prace nad sezonami 2 i 3, że będzie to zupełnie nowa historia i że po raz kolejny w roli głównej wystąpi Sanada, a producentem wykonawczym będzie Miccaella Clavell, córka Jamesa Clavella i znana w przeszłości z roli aktorki w Octopussy.

Nie możesz się doczekać więcej Shōgunów?

Shogun (2024)

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości