Polski
Gamereactor
recenzje
The Crew Motorfest

The Crew Motorfest

Wylądowaliśmy na wyspie Oahu i wcisnęliśmy pedał do dechy w najnowszym wyścigu z otwartym światem od Wieży Kości Słoniowej Ubisoftu.

HQ

Teraz, gdy zostałem wypuszczony na wyspę Oahu w The Crew Motorfest, jest dla mnie jasne, że chociaż gra ma wiele podobieństw z serią Forza Horizon Playground, to tak naprawdę jest Riders Republic, które ta gra najbardziej wydaje się naśladować. Widzisz, na pierwszy rzut oka dynamika wyścigów w otwartym świecie i skupienie wystarczą, aby namalować obraz, że ta gra jest prawie kopią Forza Horizon, ale kiedy zaczniesz odklejać warstwy, spójrz na bardziej zręcznościowe systemy wyścigowe, doświadcz oferty wieloosobowej i zobacz, jak "historia" jest ułożona z jej Playlists, naprawdę czuję się jak tytuł sportów ekstremalnych Ubisoftu. I to zarówno na lepsze, jak i na gorsze.

HQ

The Crew Motorfest to ogromna gra. Wyspa Oahu jest gigantyczna, a ponieważ możesz użyć funkcji Fast-Nav, aby natychmiast przełączać się między samochodem / rowerem, samolotem i łodzią, możesz odkrywać ziemię bez kompromisów. Możesz nawet wymieniać samochody bez konieczności odwiedzania lokalizacji centrum lub domu. Wszystko jest możliwe w locie, a to działa w parze z bardziej zręcznościową naturą gry. Ale jeśli chodzi o rozmiar, The Crew Motorfest ma zaskakująco duży garaż z ponad 600 samochodami do przejścia, a mapa jest zaśmiecona aktywnościami i dodatkowymi celami, podobnie jak inne współczesne gry wyścigowe z otwartym światem. Uwierz mi, kiedy mówię, że nigdy nie zabraknie ci rzeczy do zrobienia w tym tytule.

Ale ponieważ Forza Horizon, na przykład, szczyci się bardziej realistyczną i dokładną naturą wyścigową, The Crew Motorfest wydaje się iść w drugą stronę. Samochody wydają się nieco zbyt responsywne i fałszywe, a symulowane systemy jazdy nie wydają się czymś, co Cię zdmuchnie i poprosi o ostrożność i precyzję jazdy. Do diabła, będzie nawet dryfować dla ciebie z niektórymi samochodami. Chodzi o to, że pod wieloma względami nie jest to symulacja wyścigów. To bardziej Need for Speed niż Gran Turismo i trzeba przyznać, że pasuje to do tonu gry, nawet jeśli umniejsza to w sensie wciągającym.

To jest reklama:

The Crew Motorfest wydaje się również tańczyć bardzo dziwną linię w odniesieniu do tego, jak podchodzi do kultury wyścigowej i jej tematu festiwalowego. Z jednej strony wyspa została udekorowana jak festiwal Forza Horizon, z dużymi centrami przypominającymi park rozrywki i zwariowanymi balonami rozsianymi po krajobrazie. Na całej wyspie natkniesz się nawet na grupę sterowanych komputerowo zawodników i prawdziwych graczy, podobnie jak tytuł Playground. Ale jednocześnie gra stara się opowiadać historie i edukować Cię o historii i zawiłościach świata sportów motorowych i samochodów, a wszystko to dzięki nowej ofercie kampanii Playlists.

The Crew MotorfestThe Crew Motorfest
The Crew Motorfest

Playlists to zasadniczo rozdziały, z których każdy odnosi się do różnych marek samochodów lub stylów jazdy. Jest rozdział poświęcony japońskim pojazdom i driftingowi, a drugi dostosowany do samochodów wyścigowych z najśmielszych marzeń. Istnieją off-roadowe Playlists, te tematyczne wokół łodzi i samolotów, inne poświęcone szybkim wyścigom w stylu Formuły, a niektóre tematycznie związane wyłącznie z producentami samochodów (na przykład Porsche i Lamborghini). W każdym Playlist będziesz rywalizować w różnych unikalnych wyścigach i jeździć różnymi samochodami, i chociaż powiem, że są one zabawne i interesujące do naśladowania, system Playlists często wydaje się bardzo długim samouczkiem, ponieważ wiele aktywności na całym świecie nie będzie dostępnych, dopóki nie ukończysz odpowiedniego Playlists.

To jest reklama:

W miarę wypełniania kolejnych Playlists znajdziesz więcej pułapek prędkości, slalomów, aktywności ucieczki, przedmiotów kolekcjonerskich i tak dalej, a wszystko to na mapie. Jest to podobne do tego, jak Forza Horizon ustawia kąty postępu, ale na przykład w Forza Horizon 5 jest tylko ograniczona liczba rozdziałów do odblokowania, podczas gdy w The Crew Motorfest będziesz zaczynać nowy Playlist co godzinę. A ponieważ Ubisoft i deweloper Ivory Tower wyraźnie mają wielki plan na żywo dla tej gry, wydaje się, że jest teraz mniejsza liczba Playlists, ponieważ Ubisoft chce, abyś wracał i co tydzień odłupywał Playlists.

Playlists to także coś więcej niż tylko wyścigi, ponieważ po ukończeniu głównej partii i odblokowaniu samochodu nagrody na końcu, Ivory Tower rzuca mnóstwo wyzwań na swój sposób i dodatkowych zadań, które zapewniają doświadczenie i gotówkę, dzięki czemu możesz awansować na swoje konto, aby odblokować więcej gadżetów, a także kupić nowe samochody, z których niektóre są wymagane do odblokowania następnego Playlist. Progresja w The Crew Motorfest nie wydaje się zbyt satysfakcjonująca, chociaż może to być spowodowane tym, że jestem tak dobrze zaznajomiony z silnikiem dopaminy, który jest Forza Horizon i jego koło się kręci.

The Crew Motorfest
The Crew MotorfestThe Crew Motorfest

Jeśli chodzi o personalizację samochodu, jest to jeden z obszarów, których moim zdaniem najbardziej brakuje serii The Crew Motorfest (i ogólnie The Crew). Nie ma problemów z poszczególnymi komponentami i częściami. Po prostu zdobywasz różne części samochodowe, w postaci kart, kończąc wyścigi lub awansując i po prostu umieszczając je w swoich samochodach, aby poprawić ich wydajność. Nie jest to zbyt ekscytujące, ale powiem, że tam, gdzie brakuje mu ekscytacji i głębi, nadrabia intuicyjną naturą i prostotą.

Ale w każdym razie, co z sieciową częścią gry? To właśnie tutaj inspiracja Riders Republic naprawdę wydaje się zajmować centralne miejsce w mojej opinii. Ścigając się online, możesz oczywiście po prostu wskoczyć do zwykłych wyścigów, ale możesz także dołączyć do wydarzeń i działań, które pojawiają się co jakiś czas, które pozwalają rywalizować w wielkich wyścigach i derbach rozbiórkowych i zobaczyć dziesiątki osób rywalizujących jednocześnie. Jeśli uważasz, że tego rodzaju czynności są chaotyczne w Riders Republic, spróbuj doświadczyć ich w mocnych samochodach. To szaleństwo. Niektóre z tych wydarzeń mają nawet dziwne niszowe umiejętności, a derby rozbiórki są ujęte w ramy battle royale, w którym musisz podnieść osłonę, aby chronić swój samochód przed rozbiciem na milion małych kawałków podczas kolizji, a jednocześnie unikać stopniowo kurczącej się granicy gry. Ten tryb nigdy tak naprawdę nie wciągnął mnie zbytnio, a wielkie wyścigi wydawały się zbyt chaotyczne, aby zaangażować kogoś, kto lubi ciasne wyścigi jak ja.

Podczas gdy system wyścigów i Playlists ma swoje pozytywy i negatywy, sama wyspa jest absolutnym cudem. Ivory Tower stworzył plac zabaw, który aż prosi się o eksplorację i podróżowanie, mapę, która jest również niewiarygodnie ładna. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, że Hawaje są jednym z najbardziej uderzających miejsc na świecie, ta reprezentacja wysp Pacyfiku uśpi to, szczególnie po deszczu, z kałużami odbijającymi lazurowe niebo, gdy płoniesz wzdłuż gorących asfaltowych dróg. Zauważyłem jednak kilka dziwnych błędów wizualnych, w tym cienie, które nie ustawiają się w linii ani nie pojawiają się w ogóle i pojawiają się tekstury, ale jeśli możesz rzucić okiem na te problemy (i sterowane komputerowo samochody pojawiające się z powietrza), to The Crew Motorfest nie zawiedzie swoją prezentacją.

HQ

Nie można zaprzeczyć, że The Crew Motorfest ma poważną konkurencję w przestrzeni wyścigów w otwartym świecie, a patrząc na mój czas z grą, dwie rzeczy są oczywiste. Po pierwsze, gra nie jest obecnie na tym samym poziomie jakości i struktury, co Forza Horizon 5, która jest grą, która do dziś jest prawie złotym standardem w tej kategorii tytułów. Po drugie, jest dla mnie jasne, że patrząc również na to, jak Ubisoft obsługuje The Crew 2, ta gra ma szansę starzeć się jak dobre wino, co oznacza, że chociaż czasami wydaje się nieco prosta i przewidywalna, elementy na żywo bez wątpienia oznaczają, że będziesz miał wiele powodów, aby kontynuować grę lub rutynowo wracać po więcej zabawy wyścigowej. Ale mając na uwadze obie te myśli, The Crew Motorfest jest kompetentnym i naprawdę zabawnym zawodnikiem, który wprowadzając kilka interesujących działań i funkcji online, stara się sprostać wyżynom i poziomom wciągającego realizmu, który oddziela dobro tego sektora gier od naprawdę wielkich.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Zapchana po brzegi zajęciami i treściami. Naprawdę piękna gra z uderzającą prezentacją. Dużo zabawy.
-
Listy odtwarzania zaczynają wydawać się nieco powtarzalne. Samochody wydają się zbyt zręcznościowe w prowadzeniu. Wyścigi online wypadają nieco płasko.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
The Crew MotorfestScore

The Crew Motorfest

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Wylądowaliśmy na wyspie Oahu i wcisnęliśmy pedał do dechy w najnowszym wyścigu z otwartym światem od Wieży Kości Słoniowej Ubisoftu.Wczytywanie następnej zawartości