Polski
Gamereactor
wiadomości
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom przekracza 20 milionów sprzedanych egzemplarzy

Pikmin 4 był największym hitem w serii, a Nintendo osiągnęło do tej pory 16 "milionowych" tytułów w tym roku fiskalnym.

HQ

Wraz z prezentacją raportu z wynikami finansowymi za bieżący rok fiskalny, Nintendo już poinformowało, że poprawiło swoje prognozy wzrostu i sprzedaży do końca marca 2024 roku. Część tego optymizmu znajduje odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży sprzętu, ale w tym samym duchu rozumiemy, że nie można polegać wyłącznie na obecnym katalogu, aby zachęcić 15 milionów nabywców więcej, więc trzeba również spojrzeć na gry.

I wcale nie poszło źle dla Nintendo w roku, w którym jego najlepsza produkcja, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, spadła o niecałe 20 milionów sprzedanych egzemplarzy, z 19,6 milionami kopii na dzień 30 września, co oznacza, że sprzedał się w liczbie prawie miliona więcej niż w ostatnim liczeniu. Aby spojrzeć na to z perspektywy swojego poprzednika, Breath of the Wild ma obecnie 31,5 miliona egzemplarzy od czasu premiery w 2017 roku i sprzedał się w 550 000 egzemplarzy od marca.

Najczęściej omawianym wydaniem w tym kwartale był Pikmin 4, z ponad godnymi pochwały 2,61 milionami sztuk (połowa z nich w samej Japonii, gdzie od tego czasu pozostaje na szczycie fizycznych list sprzedaży). To sprawia, że po przekroczeniu 2,4 "kilograma" Pikmin 3 Deluxe, jest najlepiej sprzedającą się grą z serii łagodnych strategii stworzonych przez Shigeru Miyamoto.

I nie możemy pominąć tytułów Mario, ponieważ częściowo ze względu na ich własną synergię, a częściowo z powodu dodatkowego impulsu zapewnionego przez Super Mario Bros: The Movie, gry hydraulika wzrosły na całym świecie. Gigantem listy pozostaje Mario Kart 8 Deluxe z 57,01 mln (ponad 1,55 mln od marca), Super Mario Odyssey już teraz przechyla kapelusz na 27 mln (26,95 mln, ponad 510 000 od marca 2023 r.). Mario Party Superstars 11,44 mln (1,27 mln od marca) i Super Mario 3D World + Bowser's Fury 12,58 mln, ponad 1,2 mln od marca.

Nie spowolniła też sprzedaż kredytów hipotecznych Tom Nook's Animal Crossing: New Horizons, z prawie 600 000 więcej sztuk od marca do 43,38 miliona egzemplarzy i ponad 1,1 miliona nowych poszukiwaczy przygód dla Paldei w Pokémon Scarlet i Purple od 1 kwietnia, zwiększając dziewiątą generację Pokémonów do 23,23 miliona sztuk od czasu premiery w 2022 roku.

To w sumie 16 milionów sprzedanych tytułów od Nintendo do tej pory w tym roku fiskalnym, ale ich prognoza wzrostu do 9% każe nam sądzić, że Super Mario Bros. Wonder wkrótce dołączy do tej listy i miejmy nadzieję, że jest jeszcze jedna niespodzianka, której jeszcze nie ujawnili.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości