Polski
Gamereactor
guide
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - Przewodnik po Wielkich Wróżkach

Co stało się z Muarenn, Satten, Laniah i Seddha (i ich dziwnym kuzynem Malanyą) po katastrofie? Dołącz do nas w poszukiwaniu ich w nowej grze Zelda na Nintendo Switch.

HQ

Nie byłaby to świetna gra Zelda bez Great Fairies, a tym bardziej, gdy kilka lat później ponownie odwiedzimy tę samą krainę Hyrule. W The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom">wspaniałe łzy królestwa Drogie, duże i sympatyczne Wielkie Wróżki powracają, ale nie znajdziesz ich Fairy Fountains tam, gdzie odwiedzałeś je w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Więc gdzie oni są? Dołącz do nas w podróży, aby odkryć ich w najbardziej muzycznej misji w grze...

Zelda: Tears of the Kingdom Guide: Wszystkie fontanny Wielkiej Wróżki i jak wydobyć je z ich kokonów

Wielkie Wróżki we Łzach Królestwa bardzo łatwo dostrzec w oddali od Hyrule Sky, zwłaszcza jeśli wystrzelisz się z Niebiańskich Wysp, ponieważ ich kokony emitują bardzo charakterystyczny kolorowy dym. Wkrótce zobaczysz, że przenieśli się do nowych miejsc i że chociaż nadal są bardzo kapryśni, tym razem nie chcą twoich rupii, ale zamiast tego muszą zadowolić swoje gusta kochające muzykę.

Cztery główne Wielkie Wróżki ukrywają się w swoich kokonach, czekając, aż usłyszą swój ulubiony instrument grany przez członków wędrownej trupy muzyków z The Troubadours, dowodzonych przez maestro Batulio . Druga wróżka, Malanya, idzie własną drogą, ale tym razem nabiera szczególnego znaczenia. Oto jak możesz ukończyć tę przyjemną muzyczną misję poboczną:

1. Gdzie jest Wielka Wróżka Muarenn i jak wyciągnąć ją z kokonu?

Kokon Muarenna będzie prawdopodobnie pierwszym, z którym się spotkasz, ponieważ gra "zaprasza" Cię do rozpoczęcia od Wioski Orni, a zatem będziesz przejeżdżał między Tabantą a Hebrą. Jej kokon znajduje się na północ od sanktuarium Orosium, między północnymi i południowymi stepami Tabanty, obok Stepowej Poczty. Uważaj, lodowcowy Griock czeka na ciebie tuż przed nim.

Ze swojego zamkniętego kokonu Wielka Wróżka przemawia do ciebie i aktywuje zadanie poboczne. Serenada dla Muarenn, gdzie mówi ci, że chce usłyszeć róg Trompatta od Trubadurów. Po zapytaniu mówią, że słyszeli coś w rodzaju rogu obok Wielkiego Mostu Tabanty. Jeśli pojedziesz na południe wzdłuż kanionu, usłyszysz róg grający piosenkę Lon-Lon Ranch, zanim dotrzesz do mostu i znajdziesz upadłego muzyka w zapadlisku między wzgórzami Ghissa i Droalna.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Trompatt ma swoje własne zadanie poboczne, The Dramatic Escape of the Instrumentalist, dzięki któremu musisz wyciągnąć go z kłopotów. Wewnątrz leja do ciebie należy naprawienie jego wózka i zadowolić się dostępnymi urządzeniami Zonai (lub kilkoma, które masz przy sobie), aby wyciągnąć go z ziemi i z. Kiedy jest gotowy, prosisz go, aby wsiadł (prawdopodobnie nie dostaniesz najbezpieczniejszego pojazdu). Użyj kul energetycznych Zonai, jeśli nie trzyma baterii i raz uratowany Trompatt nagrodzi cię wigorem miodem za pomoc.

To jest reklama:

Następnie, z powrotem na posterunku stepowym, zobaczysz, że wózek musi być zadaszony, aby śnieg nie zepsuł trubadurów w drodze do kokonu Muarenna, więc upewnij się, że nie ma żadnych luk. Kiedy Muarenn wychodzi z kokonu, gdy słyszysz piękny występ, dostajesz srebrną rupię. Następujące wróżki, z wyjątkiem Malanyi, podążają podobną strukturą w swoich zadaniach:

2. Gdzie jest Wielka Wróżka Satten i jak wyciągnąć ją z kokonu?

Kokon Satten znajduje się na poligonie Hyrule Knights' Training Ground, nieco na północny wschód od pływającego zamku Hyrule, w pobliżu Forest Inn. Wielka Wróżka ukryła się w nim po tym, jak kobieta nazywająca siebie Zelda przestraszyła ją.

Twój kolega dziennikarz Orni Penn z gazety "Lucky Clover Gazette" powierza ci zadanie poboczne Serenada dla Wielkiej Wróżki, w którym musisz stworzyć muzykę z jej ulubionego instrumentu, aby wyszła z kokonu, w tym przypadku będziesz potrzebowałskrzypiec Vioneli .

To jest reklama:

Aby wziąć towarzystwo z tej okazji, od Ciebie będzie zależało, czy zorganizujesz kłusaka do transportu muzyków i instrumentów. Twoja przychylność zostanie odzwierciedlona w czasopiśmie i otrzymasz tkaninę gazety jako prezent.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

3. Gdzie jest Wielka Wróżka Seddha i jak wyprowadzić ją z kokonu?

Kokon najmłodszej siostry Wielkich Wróżek znajduje się w pobliżu posterunku w zachodniej części Necludy, u wschodnich podnóży Twin Peaks.

Aktywując zadanie poboczne Serenada dla Seddhy będziesz wiedział, że Wielka Wróżka chce usłyszeć bęben Perkussa. Najwyraźniej bębny perkusisty słychać było w pobliżu wioski Kakariko, za zakrętem w drodze z pasma górskiego Bonooru. Usłyszysz to i znajdziesz go, w pobliżu zakola jeziora Ciela, pod skałą.

Perkuss chce trzy porcje wigoru miodu, a w zadaniu pobocznym Sweet as Honey sugeruje, abyś znalazł je w pobliżu "" w Kakariko, ale łatwo je znaleźć wszędzie i prawdopodobnie masz już jeden od trębacza (którego możesz użyć z Czujnikiem, jeśli już go masz, aby znaleźć więcej).

Kiedy wrócisz do Twin Peaks Post nad rzeką, zobaczysz, że nadszedł czas, aby przekroczyć go z całą firmą, więc zamień wózek w tratwę motorową i przestrasz trupę na śmierć po drodze.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

4. Gdzie jest Wielka Wróżka Laniah i jak wyciągnąć ją z kokonu?

Laniah jest starsza od swojej siostry Seddah, ale młodsza od swojej drugiej siostry Satten. Jej kokon znajduje się w pobliżu Plains Post, pod mostem Manhala, na wschodnim brzegu Niebiańskiej Rzeki, która graniczy z Gerudo na zachodzie.

Do zadania Serenada dla Laniah będziesz wiedział, że Wielka Wróżka chce usłyszeć przyjemny dźwięk fletu... od flecistki Flauryna, która jest powiązana z Haite, siostrą Yanae, i często są widywani w Farone Post na południowym wschodzie.

Udaj się tam i wewnątrz Zoeh powie ci, że słyszała flet przez kilka drzew na północy, a także dziwne zwierzę w lesie na wschodzie. Drzewa są przymocowane do słupa, a Flauryn jest na gałęzi. Rozpoczynając zadanie poboczne The Piper's Wish opowiada o pożarze na polu kwiatowym, który nieświadomie wzniecił, ponieważ jego ukochany Haite chciał zobaczyć świecące drzewo. Zdobądź 10 niewidzialnych świetlików, a on da jej cenny prezent bez zabijania drzew. Możesz udać się do lasu na północ w nocy, aby polować na owady.

Gdy gołąbki są ponownie zjednoczone, Flauryn jest zachęcany do powrotu z zespołem i możesz wrócić do Plains Post. Jest już trupa The Troubadours grająca w całości! Pozostaje tylko zamienić wózek w sękaty wózek, aby wspiąć się na kokon i zachwycić Laniah miłym koncertem.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Extra: Gdzie znaleźć Wielkie Bóstwo Malanya i jak wyciągnąć ją z kokonu

Nowość w BotW i znacznie bardziej "przerażająca" niż jej krewni, Wielkie Bóstwo Konia powraca również w Tears of the Kingdom, oczywiście, a teraz z nowymi możliwościami, jak wiele innych rzeczy w grze. Podobnie jak Cztery Wielkie Wróżki, Malanya przeniosła się w inne miejsce i nie znajdziesz jej już nad Jeziorem Koni (gdzie czeka na Ciebie kolejna jeździecka niespodzianka), ale będziesz z nią w znacznie większym kontakcie, a ponadto oferuje fantastyczną obsługę.

Po pierwsze, zanim znajdziesz kokon Malanya, dowiesz się o tym, gdy zdecydujesz się odpocząć w dowolnej gospodzie w Malanya łóżko zamiast normalnego łóżeczka. Jak ogłosili ci regenci karczmy, to zakwaterowanie ma tę zaletę, że otrzymujesz wyrocznię Malanya w swoich snach. Między innymi mówi, gdzie ją znaleźć, a także gdzie znaleźć dobre okazy koni, oprócz specjalnych koni w grze.

Wróżka jeździecka czeka na Ciebie obok posterunku Akkala na północnym wschodzie. Musisz podążać ścieżką za posterunkiem w Akkala East i dotrzesz do jeziora Roux, na północ od posterunku. Zamiast dawać jej muzykę, jak rumak, Malanya zostaje pokonana przez żołądek, w szczególności przez danie jej spirited marchewki.

Kiedy wychodzi z kokonu, ujawnia, że oprócz przywracania koni, które opuściły ten świat (już wskrzesiła twoje poległe wierzchowce w BotW), może wzmocnić ich atrybuty. Jeśli jednak chcesz użyć jej mocy, musisz zrekompensować jej jedzenie.

"W końcu jest powód tego powiedzenia. Sprawy koni nigdy nie są załatwiane na pusty żołądek".

W ten sposób, płacąc za już ugotowane potrawy, możesz poprawić atrybuty siły, szybkości, wytrzymałości i siły strzelania. Na przykład prosi o posiłki, takie jak urozmaicone górskie sauté, grillowane warzywa lub aromatyczne ziołowe sauté.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości