Polski
Gamereactor
guide
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - Specjalny przewodnik po koniach

Czy w Zeldzie jest inny gigantyczny koń: TOTK i wierzchowiec Zelda? Przyjdź przeczytać ten artykuł, a my powiemy Ci o tym wszystkim.

HQ

Od legendarnej klaczy Epona w Ocarina of Time po przede wszystkim Breath of the Wild, wierzchowce , które Link wykorzystał do przemierzania ziem Hyrule, były niemal współbohaterami jego przygód, a wybitny The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom nie może być prześcignięty w swojej miłości do koni. W rzeczywistości powiedzielibyśmy, że są jeszcze bardziej spektakularne konie (magiczne, nawet krzykliwe) i jest większe zaangażowanie Malanyi, Bóstwa Koni.

Zanim powiem ci, gdzie są rzadkie konie, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, że Stajnie nieco się zmieniły (niektóre są zamknięte lub nawet stały się siedzibą innego biznesu). Konie mają też w Tears of the Kingdom dodatkowy atrybut: siłę pociągu, używaną oczywiście do ciągnięcia wozów... lub prawie wszystko, co możesz wymyślić. Wreszcie, aby dowiedzieć się więcej na temat wierzchowców, zawsze możesz odebrać łóżko od Malanyi w funkcjonującej stajni: ujawni niektóre z najbardziej przydatnych sekretów dla najlepszych rycerzy.

Jak zdobyć wiernego złotego konia Zeldy

Być może najbardziej spektakularną nowością w grze jest ten okaz należący do księżniczki z błyszczącą złotą grzywą (wygląda prawie jak powóz) i dość zrównoważonymi statystykami. Jeśli szukasz miejsca, w którym znajduje się złoty koń, jest to całkiem łatwe, o ile nie zbliżysz się zbytnio do otaczającego Glacial Griock. Ze stajni stepowej, którą prawdopodobnie już zlokalizowałeś, udając się najpierw do wioski Orni, udaj się przez centrum północnego stepu Tabanta. Zanim dotrzesz do geoglifu króla demonów, zobaczysz grupę koni, wśród których wyraźnie wyróżnia się wierny złoty koń Zeldy.

Będziesz potrzebował około dwóch pełnych kół wytrzymałościowych, aby oswoić ten okaz, a jeśli brakuje ci tego względu, zawsze możesz ugotować trochę jedzenia lub eliksirów. Po oswojeniu spróbuj zwrócić go Harloa w stajni, która powierzy go twojej opiece wraz z królewskim uzdem, królewskim siodłem i orzeźwiającym eliksirem za wysiłek. Możesz go teraz zarejestrować w stajni (nazwaliśmy go Goldie).

The Legend of Zelda: Tears of the KingdomThe Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
To jest reklama:

Jak zdobyć wielkiego białego konia

Pamiętacie gigantycznego konia w BotW, który został znaleziony na południe od Płaskowyżu Świtu? Cóż, tutaj największym wierzchowcem w grze jest jego albinosowa wersja i hołd dla Malanyi i jej oryginalnej Fairy Fountain. Najpierw usłyszysz, że mieszka w okolicy Stajni Farone'a, a następnie, albo od przechodniów, albo od samej Malanyi w wiadomości, którą przekazuje ci w snach, dowiesz się, że zwykle widzi się go dokładnie po drugiej stronie Jeziora Koniowatych, na południowym krańcu mapy ze stajni.

Oczywiście jest o wiele bardziej uparty i da ci dobrego kopa, jeśli spróbujesz jeździć od tyłu. Jest tak samo duży jak jego poprzednik i ponownie wymaga sporo wytrzymałości. Ale dobrze zrobisz, jeśli masz już Mistrzowski Miecz lub jeśli ugotowałeś energiczne jedzenie.

Będziesz mógł zarejestrować go w dowolnej stajni (oczywiście nazwaliśmy go Santiago), ale nie będziesz mógł zmienić jego siodła ani uzdy, ponieważ nie istnieją w jego rozmiarze. Nie będziesz też w stanie poprawić jego atrybutów, ale są one już standardowo bestialskie.

To jest reklama:

"Podejrzewam też, że nie chciałby mieć włosów czesanych lub farbowanych."

Oczywiście lubi jabłka tak samo jak każdy syn konia.

The Legend of Zelda: Tears of the KingdomThe Legend of Zelda: Tears of the KingdomThe Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Jak zdobyć kościstego konia

Natkniesz się na kilka, jeśli już zagłębiłeś się w podziemia Hyrule, ale na powierzchni Hyrule ponownie zauważono kilka szkieletowych koni. W rzeczywistości w stajni na równinie Tonfar mówi, że wiedza o nich jest jego największym życzeniem. Pojawia się każdej nocy w parku Sanidin, tym z posągiem konia.

Podejdź bliżej, a zobaczysz, że bardzo łatwo jest go złapać, a następnie dość potulnym, ale w stajni nie są zbyt szczęśliwi, gdy wprowadzasz potwora ...

"Przykro mi, ale nie chcemy zajmować się tym okropnym stworzeniem."

Mieliśmy go nazwać Boney-M... W każdym razie chodzi o to, że Tonfar zachowuje spokój, ponieważ "ma wielu przyjaciół w bardzo głębokim i ciemnym miejscu" i w rzeczywistości prosi cię w innej misji, abyś jeździł na jeleniu lub niedźwiedziu. Oczywiście o 5:00 rano, przy pierwszym promieniu słońca, będzie to popiół. Niestety nie można długo trzymać szkieletowego konia.

The Legend of Zelda: Tears of the KingdomThe Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Jak zdobyć Władcę Gór

Jedna z najbardziej mistycznych istot w Breath of the Wild nadal mieszka na Górze Satolijskiej i tym razem będziesz mógł go zobaczyć, jeśli pójdziesz do jego małego zaścianka i złożysz ofiarę z owoców bożkowi. Jest tak miły, że wskaże szereg specjalnych jaskiń swoim boskim światłem, ale czy możesz go oswoić? Pozostawimy tę tajemnicę Tobie, ale gdziekolwiek zobaczysz wesoły kwiat, pamiętaj, aby odłożyć jabłko.

Jak zdobyć dobre konie

Wiesz, że najlepsze okazy są zazwyczaj jednego koloru, a Malanya w twoich snach nie waha się zostawić ci przeczucia, gdzie je znaleźć za pomocą telegramu. Na przykład zobaczysz rasowe w:


 • Wzgórza Hyrule, płaskowyż grzmotów...

 • Farone łąka, pasmo górskie Azosa...

Jak poprawić atrybuty konia

Chociaż na świecie można znaleźć potężne okazy, w Zelda: TOTK można również poprawić atrybuty swoich wierzchowców, jeśli odwiedzisz fontannę Malanyi w Akkala. Aby to zrobić, będziesz musiał zapłacić jej w coraz bardziej złożonych i specyficznych posiłkach. Dzięki temu pozwoli ci zwiększyć (z wyjątkiem niektórych szczególnych przypadków, takich jak Wielki Biały Koń, który "mówi, że chce pozostać taki, jaki jest) następujące atrybuty:


 • Siła

 • Szybkość

 • Opór

 • Siła ciągnąca

Stabilny program punktów lojalnościowych: karta punktów gildii

Kolejną nowością w Tears of the Kingdom jest to, że każda wizyta lub działanie w postach jest nagradzane punktem w karcie lojalnościowej, który z kolei można wymienić na nagrody z boku lady.

Nagrody punktowe gildii jeździeckiej


 • 3 punkty: uprząż ciągnąca

 • 5 punktów: tkanina boga konia dla paralotni
 • 7 punktów: dostęp do łóżek Malanya

 • 10 punktów: zwiększa liczbę koni, które można zarejestrować do 7

 • 13 punktów: siodło podróżne i uzda siodła

 • 16 punktów: usługa dekorowania grzywy

 • 20 punktów: zwiększa liczbę koni, które można zarejestrować do 8

 • 22 punkty: siodło i uzda siodła

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości