Polski
Gamereactor
recenzje
Thunder Ray

Thunder Ray

Niezależni deweloperzy Purple Tree podjęli próbę Punch-Out!! styl gry bokserskiej. Johan zbadał, czy to nokaut...

Są serie gier, które zostały umieszczone na dnie zamrażarek deweloperów i tam pozostaną. W Capcomie znajdziemy grę fabularną Breath of Fire, Sony ma szopa pracza Sly'a Coopera, a Nintendo ma F-Zero (nie, nowa gra battle royale się nie liczy). Ale Nintendo ma również inną klasyczną serię gier, o której wydaje się, że zapomnieli, a mianowicie Punch-Out!! gdzie ostatnia gra została wydana na Wii 14 lat temu w postaci Doc Louis's Punch-Out!!. Został również wydany tylko jako WiiWare w Ameryce Północnej. I szczerze mówiąc, niewielu innych odważyło się podjąć odrzuconą rękawicę gatunkową. Aż do teraz.

Thunder Ray

Niezależne studio Purple Tree z Argentyny, z dziewięcioma osobami w zespole według ich strony internetowej, wcześniej stworzyło Golazo! serialu, ale postanowił przyjrzeć się, jak mogą ożywić ten rodzaj gry bokserskiej. Rezultatem jest Thunder Ray, co odpowiednio jest również imieniem głównego bohatera gry. Jest bardzo jasne, że inspiracją jest Punch-Out!!. Konfiguracja jest dokładnie taka sama. Widzimy walkę za plecami Thunder Ray i z różnymi przeciwnikami przed nami. Jest to zatem kwestia poznania wzorców różnych bossów i kiedy zadadzą który cios. Na wyższych poziomach trudności jest trochę prób i błędów, ponieważ nie możesz po prostu przebić się do zwycięstwa. Na przykład, jeśli jeden wojownik zaczyna szarżować prawą ręką, musisz zgiąć się w przeciwnym kierunku, aby uniknąć ciosu. Albo inny wojownik da oparte na dźwięku wskazówki dotyczące tego, co nadchodzi. Zarówno nasz bokser, jak i przeciwnicy mają miernik pozostałego zdrowia. Opróżnij go, zadając ciosy i wysyłając zawodnika na podłogę. Kto uderzy w matę trzy razy, przegrywa. Większość z nich jest rozpoznawalna ze starego klasyka NES. Ale wtedy gra wrzuca kilka nieoczekiwanych rzeczy do miksu.

Thunder RayThunder Ray

W końcu, kto chce walczyć z ludzkimi bokserami, gdy są kosmici do pummela? Thunder Ray jest zmęczony tym, że nie ma człowieka nawet na zbliżonym do jego poziomu umiejętności i po kolejnej w walce otwierającej, która służy jako bitwa instruktażowa dla wszystkich przycisków i rzeczy, wydaje się, że jego modlitwa została wysłuchana. Mały kosmita przybywa i porywa Raya w kosmos. Jest groteskowo ogromny potwór, czarownica, mroczna postać, która wygląda jak coś z filmu Disneya (ale z nożem) i inne interesujące postacie. Mają również różne moce, których zwykle nie widzimy u ludzi. Wiedźma tworzy lekką tarczę, która musi zostać złamana, zanim zostanie skrzywdzona. Inna postać może nas otruć, a trzecia może nas zdezorientować, powodując odwrócenie joysticka i przycisków. To właśnie takie rzeczy sprawiają, że gra nie staje się powtarzalna, co jest podstawową formułą unikania i uderzania bez poruszania się po ringu. Purple Tree dodało zatem również dodatkowe ruchy. Prawy i lewy na drążku kontrolnym to oczywiście kierunek, w którym się pochylamy, aby uniknąć ciosów, ale w dół pozwala uniknąć niektórych ciosów w głowę, a w górę stawia twoich książąt do blokowania. Wszystkie cztery przyciski są również używane na różne sposoby. Dwa służą do uderzania wysoko, lewą lub prawą ręką, w głowę, podczas gdy pozostałe dwa są na ciele. Przytrzymując LB lub RB na kontrolerze Xbox (i odpowiednio na innych kontrolerach ręcznych), można naładować się, aby uzyskać dodatkowy mocny cios. Ale musisz być taktyczny, ponieważ musisz także śledzić nadchodzące ciosy. W końcu specjalny wskaźnik ataku zapełnia się, a gdy jest pełny, możesz nacisnąć oba przyciski jednocześnie, aby uzyskać dużą kombinację.

To jest reklama:
Thunder Ray

Coś, co jest szczególnie uderzające, to grafika. Kolory naprawdę się wyróżniają i czujesz się jak czytając mangę bokserską lub oglądając anime. Tła i postacie naprawdę mają po prostu... znak. Biorąc pod uwagę, że przeciwnicy są kosmitami, udało mu się również stworzyć kilka naprawdę niezapomnianych walk. Wspomniana postać cienia Lord Worw jest moją ulubioną. Wszystkie ataki i ruchy płyną dobrze. Są też naprawdę krwawe obrazy, zwłaszcza gdy niektóre postacie zostają pokonane i eksplodują, wysyłając krew i wnętrzności.

Gra jest dobra do tego, czym jest i jeśli byłeś fanem Punch-Out! W starych dobrych czasach może to być coś do sprawdzenia. Zwłaszcza, że gra jest stosunkowo tania. Tym, co ciągnie jednak całe doświadczenie, jest czas gry. Istnieje tylko jeden tryb gry, a mianowicie rozgrywanie historii przeciwko ośmiu różnym postaciom. Zajmuje to około 2,5 do 3 godzin, w zależności od tego, jak szybko ukończycie bitwy. Potem jedyną opcją jest zrobienie tego jeszcze raz.

To jest reklama:
07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Piękna grafika, zabawny boks retro, dobra mieszanka postaci
-
Za krótkie, za mało treści
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Thunder RayScore

Thunder Ray

RECENZJA. Przez Johan Vahlström

Niezależni deweloperzy Purple Tree podjęli próbę Punch-Out!! styl gry bokserskiej. Johan zbadał, czy to nokaut...Wczytywanie następnej zawartości