Polski
Gamereactor
Videos
Star Wars: Knights of the Old Republic Remake
HQ

GRTV News - Embracer sprzedaje Saber Interactive

Programista Star Wars: Knights of the Old Republic Remake jest w bloku siekania.

Audio transcriptions

"Witajcie wszyscy w kolejnym odcinku GRTV News. Jest to ostatni odcinek w tym tygodniu i kontynuujemy ten trend, który mieliśmy przez cały tydzień, dotyczący zwolnień.
To niekoniecznie dotyczy zwolnień, ale jest w podobnym stylu. Grupa Embracer to ogromny wydawca, absolutnie ogromny wydawca, który wydaje się...
Przeszli przez fazę, aż do kilku lat temu, kiedy kupowali wszystko i naprawdę starali się skonsolidować branżę."

"Ale oczywiście branża nieco się zmieniła i widzimy, że wielu z tych dużych wydawców musi sprzedawać rzeczy lub zmniejszać rozmiary swoich zespołów, aby móc związać koniec z końcem.
Grupa Embracer w zasadzie sprzedaje ludzi i zamyka studia na lewo i prawo. Widzieliśmy to ostatnio w odniesieniu do firm takich jak Volition, deweloper Saints Row.
Został on całkowicie zamknięty po tym, jak reboot Saints Row nie do końca był lub nie do końca osiągnął oczekiwany poziom."

"Teraz Embracer sprzedaje dewelopera remake'u Knights of the Old Republic, Saber Interactive. Zostaną oni odsprzedani od szwedzkiej firmy macierzystej.
Zastanawiam się, co się stanie z remake'iem Knights of the Old Republic, prawdopodobnie zostanie anulowany, ponieważ w przeciwnym razie byłby to bardzo burzliwy rozwój.
Ale tak czy inaczej, zanurzmy się i spójrzmy."

"Deweloper remake'u Cota sprzedany przez Embracer Group. Spodziewajcie się, że będzie to pierwszy z wielu zespołów opuszczających gigantyczną szwedzką firmę. Czy to oznacza, że remake Star Wars Knights of the Old Republic sprzedaje nam szansę?
Embracer Group stało się niemalże puentą dla tych z nas, którzy pracują w mediach związanych z grami, ponieważ szwedzka firma przyciągnęła tak wielu deweloperów, a nawet wydawców przez lata, że było tylko kwestią czasu, zanim wieża stanie się genialna.
Rozpadająca się wieża, przeczytaj Bena."

"Otrzymaliśmy bardzo wyraźną wskazówkę na ten temat, gdy ogromna umowa z Arabią Saudyjską upadła w ostatniej chwili w maju, a Embracer potwierdził, że zmusi ich to do restrukturyzacji.
Widzieliśmy, jak weszło to w życie wraz z 900 zwolnieniami, zamknięciem Free Radical i wkrótce potem, ale powiedziano nam, że to tylko pierwsze kroki.
Teraz nadszedł czas na strategię numer dwa."

"Jason Schreier z Bloomberga ujawnia, że Embracer Group sprzedaje Saber Interactive, deweloperów lub wydawców gier takich jak Expedition's MudRunner, której recenzję opublikowaliśmy wczoraj, więc koniecznie ją przeczytajcie.
World War Z będzie miało również 40 000 kosmicznych żołnierzy piechoty morskiej, co ma się ukazać, jak sądzę, jeszcze we wrześniu, po ogromnym opóźnieniu, które przesunęło go z 2023 roku.
I mityczny remake Star Wars Knights of the Old Republic."

"Do prywatnych inwestorów w transakcji wartej do 500 milionów dolarów amerykańskich, ważne jest, aby zauważyć, że Schreier nie wie, czy obejmuje to spółki zależne, takie jak 4A Games i Tripwire, przy czym 4A Games to, jak sądzę, twórcy Metro i Tripwire.
Pracują chyba nad nadchodzącym Killing Floor 3?
Robili też takie rzeczy jak Maneater."

"Ale tak czy inaczej, skorzystał z okazji, aby powtórzyć, że remake Dakoty jest nadal opracowywany, nawet jeśli nie oznacza to, że gra faktycznie ujrzy światło dzienne w przyszłości.
Tak czy inaczej jest to dobra wiadomość, ponieważ cieszę się, że utalentowani ludzie z Saber Interactive nie dołączają do stale rosnącej listy zwolnień ogłaszanych praktycznie każdego dnia.
Co ciekawe, jest tam napisane, że Knights of the Old Republic jest nadal w fazie rozwoju."

"To dziwne stwierdzenie, ponieważ gra, nie chcę powiedzieć, że była w piekle rozwoju, ale miała już bardzo wymagający rozwój.
Została zapowiedziana lata temu i od tego czasu nie pojawiło się nic znaczącego.
Wydaje się, że to wciąż odległe lata.
Teraz to się dzieje, musisz pomyśleć sobie, z pewnością jest wiele przeszkód, które ta gra przeskakuje, czy produkt końcowy spełni oczekiwania?
Trudno powiedzieć."

"Ale tak czy inaczej, Saber Interactive zostało sprzedane za około pół miliarda dolarów, co jeśli spojrzysz na wartość wielu firm zajmujących się grami w dzisiejszych czasach, 500 milionów dolarów nie wydaje się aż tak dużą kwotą.
Zwłaszcza dla firmy, która pracuje nad tymi wszystkimi naprawdę dużymi IP, takimi jak Warhammer, Star Wars, a nawet World War Z.
Zobaczymy więc, gdzie Saber Interactive skończy, czy ktoś się pojawi i ją przejmie."

"Nie sądzę, by pojawiła się jeszcze jakakolwiek wzmianka o tym, kto mógłby kupić Saber Interactive, ale ponownie, takie rzeczy dzieją się dość szybko, więc bądźcie czujni.
W przeciwnym razie, jak powiedział Eric, spodziewajcie się więcej informacji na ten temat w nadchodzących tygodniach i miesiącach.
Będą nadal sprzedawać deweloperów, ponieważ kupili ich zbyt wielu, a to ogromna firma, która nie może się utrzymać."

"Więc będą sprzedawać więcej, prawdopodobnie zamykając więcej.
Prawdopodobnie będą dodatkowe zwolnienia, więc spodziewajcie się tego wszystkiego, szczególnie w marcu, ostatnim miesiącu tego roku fiskalnego.
W przeciwnym razie, tak, to cały czas, jaki mamy na dzisiejszy odcinek GRTV News.
Uważam, że Gearbox również jest na celowniku, więc spodziewajcie się, że wkrótce się to zmieni."

"Ale tak, to wszystko, co mamy w dzisiejszym odcinku GRTV News.
Wrócimy w poniedziałek na kolejny odcinek tygodnia, więc cieszcie się piątkiem, cieszcie się weekendem i do zobaczenia po drugiej stronie.
Trzymajcie się wszyscy."

Wiadomości GRTV

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej