Polski
Gamereactor
Videos
Hades II
HQ

Hades II - Podgląd wideo

Hakowaliśmy, tnęliśmy i doskakiwaliśmy w nowym roguelike'u Supergianta.

Audio transcriptions

"Hades, magnum opus Supergiant Games, jest grą tak ukochaną przez fanów roguelike'ów, że dla wielu jest synonimem gatunku i wyżyn, jakie może osiągnąć. Żądania DLC lub sequela piętrzyły się, gdy tylko pojawiły się napisy końcowe. Jedyne pytanie do Supergiant po dostarczeniu tak wspaniałej gry było to, dokąd zmierzają? Okazuje się, że odpowiedź brzmi: w dół. Pauza, poczekaj, mam na myśli to w najbardziej dosłownym sensie, ponieważ zamiast wspinać się w górę i z Hadesu, tym razem walczymy z zapomnianych pól Erebu."

"aż w dół i z powrotem w głębiny podziemi, podążając za tytanem czasu Cronos przejmuje królestwo Hadesa i ponownie prowadzi wojnę na Olimpie. Zniknęły krwawe wydarzenia, wspaniały i dziwnie gościnny dom Hadesa wraz z większością postaci, które trzymaliśmy.
z pierwszej gry. Bezczelny Zagreus jest obecnie MIA, więc spada to na jego siostrze, księżniczce ciemności Melanoe, aby pokonać tytana. Zamiast działać jako zbuntowany młodzieniec, którym jesteśmy w pierwszym Hadesie, nieposłuszny, ale nigdy tak naprawdę nie zdradzający naszego ojca w poszukiwaniu naszej matki, jesteśmy w Hadesie II rzuceni na linię frontu wojny, która zagraża samym niebiosom. To ogromna zmiana pod względem tego, co jest w grę i w mniej zdolnych rękach mogłoby to być niesamowicie wstrząsające. Istnieje rozłączenie między Hadesem a jego sequelem, ale przez cały czas wydaje się to zamierzone, od gołych kości atmosfery twojego obozu na rozdrożu do nowych przedstawień bogów i bogiń przygotowujących się do wojny. Jako długoletni fan pierwszej gry, nie mogłem się powstrzymać od poczucia lekko zniechęcony, tęskniąc za spokojną, jubileuszową atmosferą pierwszej gry."

"Supergiant wykonał tutaj świetną robotę, sprawiając, że nowa sceneria jest inna, nie wyglądając przy tym na inną.
Obcy. Podobnie jak jego poprzednik, Hades II natychmiast przenosi cię i zanurza w dziwnym świecie, niebezpiecznym miejscu, które wciąż jest tak piękne i pełne głębokich, interesujących postaci, że że nie możesz pomóc, ale chcesz spędzić tam czas. Wybaczcie, że będę się czepiał narracji i scenerii, ale to właśnie tutaj są najbardziej zauważalne zmiany w Hades II. Rozgrywka Mądra, złota formuła Supergiant po raz kolejny błyszczy. Szybka walka obracająca się wokół Hakowanie, cięcie i rzucanie jest tak samo płynne i przyjemne, jak w oryginalnym Hadesie."

"Twoje zwykłe ataki, ataki specjalne i rzuty mogą być wzmocnione przez różne ulepszenia, takie jak Większość z nich pochodzi od bogów z Olimpu. Hestia, Selene i Apollo to tylko kilka z nowych twarzy, które tym razem zaznaczają swoją obecność, wraz z z nowymi i pięknymi ręcznie rysowanymi wzorami. Te nowe dobrodziejstwa i nowe bronie, których możesz użyć wstrząsnąć walką Melanoe w porównaniu do stylów walki Zagreusa, ale największe zmianą, którą zauważysz w walce, jest dodatkowy zasób, którego używasz do walki."

"silniejszych, specjalnych i regularnych ataków. Jako wiedźma i bogini, Melanoe ma wiele do zaoferowania.
sztuczek w rękawie, dzięki czemu jej opcje są nieco bardziej zróżnicowane. Zamiast rzucać jest po prostu pociskiem, który wbija się i wyskakuje z wrogów, Melanoe może uwięzić wrogów w szerokim obszarze działania, a następnie zadać im duże obrażenia, jeśli przytrzymasz przycisk."

"Jest też kilka innych drobnych poprawek, takich jak dodanie jedwabnej zbroi, którą możesz podnieść, która w razie potrzeby zwiększy twoje zdrowie, a także dodatkowy efekt, który trwa tak długo, jak to tylko możliwe.
tak długo, jak twoje dodatkowe zdrowie. Poza walką, Hades 2 przyspieszył swoją grę, jeśli chodzi o do zbierania zasobów. Zamiast po prostu wyruszać z wędką w głębiny piekła, Melanoe może wyposażyć się w kilof do wydobywania srebra, tablet, który może sprowadzić zbłąkane cienie z powrotem do obozu, szpadel do kopania kwiatów i oczywiście niezawodny wędkę. W Wielkim Kotle Wiedźmy przed Hekate na Rozdrożach możesz ulepszyć swój obóz, dodać dodatkowe zasoby do zadania i kontynuować fabułę za pomocą zasobów, które zbierasz z każdym wyposażonym przedmiotem. Jedynym problemem jest to, że możesz tylko zabrać ze sobą tylko jeden przedmiot, więc jeśli zauważysz srebro, a masz w ekwipunku tylko szpadel, to masz pecha."

"Jak dotąd trudno mi powiedzieć, czy Hades 2 oferuje więcej czy mniej wyzwań niż pierwsza gra. Pod pewnymi względami jest trudniejsza. Dostajesz tylko jeden defiance śmierci lub dwa, jeśli wyposażysz pewną pamiątkę. Twoje zdrowie zaczyna się znacznie niżej a sposoby na jego odzyskanie zostały w dużej mierze osłabione. Z drugiej strony sama Melanoe wydaje się odrobinę silniejsza niż Zagreus w tym, co dostaje w swoim podstawowym zestaw. Zdolność do usidlania wrogów jest bardzo silna i może wydostać cię z ciasnych miejsc dość łatwo. Wydaje się również, że zajmie ci więcej czasu, aby odpowiednio uzupełnić swoje umiejętności."

"gałęzi ulepszeń, ponieważ w przeciwieństwie do Lustra Straty z pierwszej gry nie możesz zawsze podążać za umiejętnością, którą chcesz. Niektóre są ukryte, dopóki nie ulepszysz ich sąsiednich i szybko przekonasz się, że musisz oszczędzać prochy z wielu przebiegów tylko dla jednej aktualizacji."

"Jeśli chodzi o wrażenia dźwiękowe i wizualne, Hades 2 to niesamowita uczta dla oczu i zmysłów.
uszu. W drugiej strefie znajduje się utwór, który szybko trafi do mojego stałego repertuaru.
listy odtwarzania, gdy stanie się dostępna, a poza tym ogólna muzyka, którą słyszysz podczas rozwalania wrogów jest w dużej mierze świetna. Postacie i ich projekty raz są pełne osobowości. Niektóre są dokładnie takie, jak wyobrażałem sobie ich odpowiedniki z greckich mitów podczas gdy inne poszły w innym, ale wciąż przyjemnym wizualnie kierunku. I z Oczywiście te postacie byłyby niewielkie bez gwiezdnego aktorstwa głosowego, którym jest Supergiant."

"dobrze znany w tym momencie.
Hades 2, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, ma niesamowitą presję związaną z premierą, a nawet we wczesnym dostępie. Cztery lata po premierze pierwszej gry, większość ma nadzieję na całkiem kompletne doświadczenie od samego początku. I muszę przyznać, że Supergiant zrobił imponujące wrażenie."

"robotę, wydając grę, która wciąż ma przed sobą kilka dróg, ale w żaden sposób nie czuje się jak niedźwiedzia przysługa oryginałowi. Są pewne rzeczy, których brakuje. Portrety postaci nie ma wszystkich, ale z drugiej strony włożono w nie dużo pracy.
aby zapewnić doświadczenie, które wciąż emanuje doskonałością."

"Podobnie jak Melanoe dla Zagreusa, Hades 2 jest godnym następcą oryginalnej gry. The fabuła poczyniła ogromne postępy i choć niektórzy mogą krytykować formułę rozgrywki za jest w dużej mierze podobna do tego, co było wcześniej, kiedy jesteś na zwycięzcy, może to po prostu lepiej od niego nie odchodzić, nawet jeśli nie jest jeszcze ukończony. Hades 2 to wciąż doskonała sposób na zabicie czasu."

Zapowiedzi

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej