Polski
Gamereactor
guide
Hades II

Wskazówki dla początkujących, jak rozpocząć pracę w Hades II

Oto kilka sposobów na ułatwienie sobie walki z czasem.

HQ

Hades II jest już dostępne! Cóż, jest już we wczesnym dostępie, ale biorąc pod uwagę, że ma już więcej zawartości niż pierwsza gra, jest to doświadczenie, w którym wielu fanów już utknęło. Niezależnie od tego, czy jesteś wieloletnim weteranem, czy rzucasz się na głęboką wodę w sequelu Supergiant, mamy kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci zacząć.

1. Wykorzystaj w pełni Melinoë

Jeśli grasz w Hadesa ze starej szkoły, prawdopodobnie wpadniesz w schemat atakowania i doskakiwania, tak jak w pierwszej grze, ale jeśli nie poświęcisz minuty na nauczenie się zastosowań różnych umiejętności Melinoë, możesz poczuć się trochę za słaby.

Największą zmianą jest pula magii, która będzie się odświeżać po każdej lokacji, więc nawet jeśli nie możesz jej automatycznie zregenerować, pamiętaj, aby spamować naładowane umiejętności, aby walka przebiegała nieco płynniej. Nie należy zapominać o obsadzie. W przeciwieństwie do pierwszej gry, ma zastosowanie, nawet jeśli nie jest wzmocniony przez boskie dobrodziejstwo. Niezależnie od tego, czy jesteś naładowany, czy nie, możliwość usidlenia wrogów może zmniejszyć dużą presję, więc pamiętaj, aby z niej korzystać.

To jest reklama:

2. Pamiątki, zdobądź pamiątki

Po kilku biegach uzyskasz dostęp do Nektaru, przedmiotu jednorazowego, który można podarować bogom i sojusznikom w obozie na Rozdrożu, aby zacieśnić z nimi relacje, niezależnie od tego, czy są one romantyczne, czy nie. We wczesnej fazie gry zalecamy zebranie jak największej ilości nektaru i podarowanie tylko jednego każdej postaci, nawet jeśli tak naprawdę nie lubisz ich tak bardzo.

Dzieje się tak dlatego, że kiedy po raz pierwszy podarujesz komuś nektar, odwdzięczy się pamiątką. Są to specjalne przedmioty, które możesz zabrać ze sobą podczas biegów, które dają potężne wzmocnienia. Dobre na początek to Knuckle Bones, Hecate's Wheel i Lucster Tooth, które otrzymujesz od Odyseusza, Hekate i Schelemeusa.

HQ
To jest reklama:

3. Chwyć topór Księżycowego Światła tak szybko, jak to możliwe

Jest to mniej ogólna wskazówka dotycząca gry, a bardziej bezpośrednia rada, jeśli chcesz szybko dotrzeć tak daleko, jak to możliwe. Topór Księżycowego Światła wymaga sporej ilości srebra do odblokowania, ale gdy już go zdobędziesz, zwróci się wystarczająco szybko. Wysokie obrażenia, choć trochę powolne, i jedyna mechanika blokowania w każdej z wydanych do tej pory broni sprawiają, że Topór Światła Księżyca jest obowiązkowy dla nowych graczy.

Podobnie jak tarcza z pierwszej gry, Moonlight Axe i jego blok pozwalają popełniać błędy bez konieczności ponoszenia za nie kary. Blok nie jest tak mocny jak tarcza Zagreusa, ale może uratować życie w większości walk w grze, pozwalając ci opanować walkę jak własne mitologiczne koła treningowe. Niektórym purystom może się to nie podobać, ale dla większości z nas pozwala to na łatwe wejście w grę bez poczucia, że po prostu uderzasz głową w ścianę w kółko.

4. Popiół nad psychiką

W Hades II istnieją dwa zasoby, które są niezwykle istotne dla ulepszenia Melinoë i twoich szans na dotarcie do Chronosa. Popiół pozwala aktywować karty arkana, które w rzeczywistości zapewniają ulepszenia, takie jak dodatkowe zdrowie, niezwykle ważne Death Defiances i inne ulepszenia. Psyche poprawia twój Chwyt, co oznacza, że możesz aktywować więcej kart jednocześnie, ale jest to naprawdę przydatne tylko wtedy, gdy masz karty do aktywacji w pierwszej kolejności. Dlatego uważamy, że najlepiej jest najpierw hodować Popiół bardziej niż Psyche, abyś mógł zobaczyć, które ulepszenia ci się podobają, a które cenisz najbardziej, gdy wejdziesz do Zaświatów.

HQ

5. Wydawaj pieniądze

Podobnie jak w przypadku Hadesa, Charon jest prawdopodobnie najważniejszym NPC w całej grze, ponieważ daje ci dostęp do dodatkowych dobrodziejstw, młotów dedala, zdrowia i nie tylko za pośrednictwem swojego sklepu. Chociaż możesz chcieć zaoszczędzić pieniądze, gdy nie widzisz niczego, co Ci się podoba przed walką z bossem, zamiast tego zalecamy wydanie tych pieniędzy. Chwyć pompon, zdobądź trochę dodatkowej magii, wydaj te pieniądze, bo możesz po prostu dostać kartę kredytową Charon. Nie tak się oficjalnie nazywają, ale te karty można wykorzystać do zdobycia dodatkowych Psyche, Popiołów i drogich Tkanin Losu z powrotem w obozie, co okaże się przydatne na dłuższą metę.

6. Niech Księżyc Cię prowadzi

Jednym z nowych bogów, których spotkasz w Hades II, jest Selene, która skutecznie działa jako jedyny sposób na zdobycie umiejętności Zew z poprzedniej gry. Naciskając F na klawiaturze, uzyskasz dostęp do jednej umiejętności, którą wybierzesz, gdy po raz pierwszy spotkasz Selene. Te umiejętności mogą być niezbędne w twoich biegach, a świetną na początek jest Forma Koszmaru. Ze względu na obrażenia, które zadaje i nieprzepuszczalną zdolność, jaką ci zapewnia, ma bardzo niski koszt magii. Wszystkie umiejętności Selene wyczerpią twoją magię, ale biorąc pod uwagę, że mają własne drzewka ulepszeń, które mogą uczynić je jednymi z najsilniejszych umiejętności w grze, są tego warte, a nawet warte zebrania kilku dodatkowych butelek magii, aby upewnić się, że możesz ich użyć więcej niż raz w walce.

Hades II

7. Dedal uderza ponad wszystko

Jeśli uważasz, że Młot Dedala jest potencjalnym dobrodziejstwem, zrób to. To jest wskazówka, to naprawdę takie proste. Młoty Dedala wzmacniają twoją broń, niezależnie od tego, czy są to silniejsze ataki podstawowe, różnego rodzaju umiejętności specjalne, czy nowa umiejętność, która całkowicie zmienia sposób gry. Niezależnie od tego, co mogą zaoferować, te młoty są podstawą większości twoich konstrukcji i zawsze mogą się przydać podczas trudnego, bezbożnego biegu.

8. Nie spiesz się z walką

Chronos to podstępny stary drań, więc taki jest i nie musisz się martwić, jeśli nie pokonasz go za pierwszym razem. Nie musisz nawet pokonywać pierwszego bossa za pierwszym razem, bo wiecie co? Tak naprawdę nie jesteś do tego przeznaczony. W miarę postępów w Hades II naturalnie staniesz się silniejszy, ale nie ma limitu czasowego, kiedy musisz pokonać Chronosa. Niezależnie od tego, czy zajmie to 10 czy 100 biegów, każda noc, którą wyruszysz, powinna pozwolić ci odciąć się od historii i ścieżki do Zaświatów. Czasami natkniesz się na boską konstrukcję, a innym razem bogowie RNG po prostu nie będą po twojej stronie. To po prostu jedna z tych gier. Tak długo, jak dobrze się bawisz, nie czuj presji, aby za każdym razem robić to lepiej. Jest mnóstwo rzeczy do odblokowania, a ich odblokowanie zajmie trochę czasu, więc po prostu baw się dobrze, a każda śmierć niech będzie lekcją.

Hades II

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości