Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
recenzje
WWE 2K22

WWE 2K22

Po porażce, jaką było WWE 2K20, seria powraca po rocznej przerwie.

HQ

Seria WWE 2K powraca i jest lepsza niż kiedykolwiek. WWE 2K20 było tak wyjątkowo złe i pełne błędów, zarówno według graczy, jak i mediów, tak złe, że nawet deweloperzy i wydawcy wydawali się mieć koszmary o groteskowych postaciach, czasem bez twarzy. Dlatego postanowili po prostu pominąć wydawanie wersji w zeszłym roku i zamiast tego włożyli wszystkie swoje wysiłki w stworzenie dobrego WWE 2K22. Konami próbowało tego samego z serią Pro Evolution Soccer, ale zamiast tego wypuściło eFootball, grę, którą uznaliśmy za najgorszą grę zeszłego roku. Biorąc pod uwagę to i jak przeciętne były gry wrestlingowe od ładnych kilku lat, w ogóle nie wiązałem wielkich nadziei z WWE 2K22. Miło mi powiedzieć, że się myliłem.

Nie zajęło mi wiele sekund, aby zobaczyć, że to naprawdę duża poprawa. Zniknęły te twarze, które mogą przestraszyć małe dzieci, a zamiast tego większość postaci faktycznie wygląda dobrze. Jasne, jest oczywiście kilka chybień, ale to line-up ponad 160 osób i większość z nich jest bardzo dobrze zrobiona. To samo można powiedzieć o samych zapasach. Został prawie całkowicie przerobiony z fiaska, które widzieliśmy kilka lat temu. Wszystko płynie znacznie lepiej i zniknęło, w większości przypadków, wszystkie te problemy, w których ataki zostały całkowicie pominięte lub gdy twój zapaśnik zrobił coś wyjątkowo zabugowanego. Jasne, wciąż wspinają się w rogu ringu, kiedy nie chcę, żeby to robili, albo rzucali dropkick w stronę przeciwnika. Ale trudno opisać to jako coś innego niż ogromne ulepszenie od 2K20. To jak noc i dzień, a teraz naprawdę fajnie się gra. Zniknęła również większość małych mini-gier podczas przypinania i poddań. Zostały one zastąpione przez dobre staromodne zacieranie guzików, które właściwie wolę.

WWE 2K22

Ruchy opierają się teraz na mechanice kombinacji, pomyśl o wolniejszej wersji Tekkena lub Street Fightera. Ostatni wciśnięty przycisk określa, jakiego rodzaju będzie to combo. Na przykład X, X, X, A (na kontrolerze Xbox) oznacza trzy lekkie ataki, po których następuje ostateczny, cięższy atak. Przycisk B można również mieszać, ponieważ służy do różnych chwytów. Trochę mnie denerwuje, ale na pewno nie jest to poważny problem, to to, że za każdym razem, gdy wybieram atak chwytający przyciskiem B, a następnie ponownie naciskam przycisk, aby wybrać typ ataku, jest to, że każdy atak chwytający ma w zasadzie ta sama animacja. Zawsze muszę iść do tak zwanego aresztu, zanim będę mógł wykonać następny atak. Odnosi się to również do Irish Whip, w którym odrzucam przeciwnika w kierunku lin lub narożnika ringu. To teraz wymaga blokady, zanim będę mógł to zrobić, co jest nieco niepotrzebną zmianą i myślę, że to sprawi, że gracze będą preferować kopnięcia i ciosy zamiast chwytów, co jest przeciwieństwem tego, czym powinny być zapasy. W końcu to nie jest Noc Walki.

To jest reklama:

Kontrowanie ataków przeciwników można teraz wykonać na trzy różne sposoby. Pierwszym z nich jest klasyczny licznik, w którym wciskasz przycisk w momencie, gdy nadchodzi atak. Drugim jest przewidzenie, jakiego ataku użyje przeciwnik. Wciskając X lub A podczas ataku przeciwnika, możesz skontrować, jeśli użyje odpowiedniego ataku. Ostatnim sposobem jest po prostu wycofanie się z ataku jak Aloy w serii Horizon. Nie widziałem żadnego powodu, aby używać czegokolwiek innego niż pierwszy sposób. Pewnie dlatego, że od zarania dziejów jest to ten sam sposób używany w grach wrestlingowych. W tym roku nie ma ograniczeń co do liczby liczników (lub odwróceń, jeśli wolisz), których możemy użyć. Wystarczy odpowiedni czas. Czasami może to prowadzić do uczty kontrowania, podczas której obaj zawodnicy skontrują wszystko.

WWE 2K22

W tegorocznym powrocie do serii dodano również kilka bardzo interesujących trybów gry. Pierwszym z nich jest MyGM, tryb, którego szukałem od czasów Smackdown vs. Raw w 2006, 2007 i 2008 roku. Każdego roku na próżno miałem nadzieję, że powróci. Teraz w końcu znów tu jest... i jest ogromnym rozczarowaniem. Jest cienki jak kartka papieru. Dobrze zaczyna się od tego, że wybieramy GM lub tworzymy własnego, a następnie wybieramy kilka na Raw, Smackdown, NXT lub NXT UK, a przeciwnik robi to samo. Ale radość nie trwa dłużej niż zarezerwowanie pierwszego koncertu. Możesz zarezerwować tylko trzy mecze na pokaz. Porównaj to do Smackdown vs. Raw w 2006 roku, gdzie można było zarezerwować dwa razy więcej. Jak mam zarezerwować wszystkich moich zapaśników z tylko trzema meczami? Rozwiązaniem tego problemu, jak myśleli deweloperzy, było złomowanie prawie wszystkich tytułów. Jedyne pasy, o które trzeba walczyć, to pasy główne dla kobiet i mężczyzn. Więc nie ma tytułów takich jak Intercontinental Championship ani żadnych tytułów drużynowych.

Pytanie brzmi, dlaczego w ogóle miałbym się interesować tworzeniem duetu, kiedy nie ma o pasy walki. Nie pomaga również to, że dostępne są tylko mecze pojedyncze i mecze drużynowe. W ogóle nie ma potrójnego zagrożenia ani rozgrywek wieloosobowych. Nie da się nawet grać przez cały rok kalendarzowy. Do wyboru są 15, 25 lub 50 tygodni. Starają się, aby wszystko było interesujące dzięki różnym rzeczom, takim jak karty mocy dla każdego GM, które dają różne bonusy i rezerwują różne typy, które walczą ze sobą, aby uzyskać najlepsze oceny meczowe. Ale upada. Naprawdę nie tego chciałem.

To jest reklama:
WWE 2K22

Drugim nowym trybem jest MyFaction, który jest odpowiednikiem WWE MyTeam z serii NBA 2K (lub Ultimate Team od EA). Nie było niespodzianką, że dodano to, biorąc pod uwagę pieniądze, które zarabiają na tych trybach. Tak, tutaj obowiązują również pakiety kart, które można kupić za prawdziwe pieniądze. Zdziwieniem było więc, że w trybie tym nie można grać online przeciwko innym. To tryb Ultimate Team przeciwko komputerowi. Co oczywiście całkowicie usuwa powód do grania w te tryby. Zawartość jest w zasadzie w całości skopiowana z NBA 2K22 z różnymi wyzwaniami, kolekcjami kart i tym podobnymi.

Powrócił tryb Universe, który jest prawdopodobnie najlepszym trybem gry w grze. To w zasadzie piaskownica, w której możesz stworzyć własny program i zaplanować go dokładnie tak, jak chcesz. Tutaj możesz spędzić wiele godzin, symulując występy i być może oglądając słabsze wspinanie się na górę lub samemu rozgrywając wszystkie mecze. Nowością w tym roku jest możliwość grania konkretnym wrestlerem, coś, co twórcy nazywają „player lockiem". To tryb Universe, ale gramy tylko jako jedna z postaci. W tym roku tryb pokazowy skupia się na Reyu Mysterio i jego karierze. Jest dobrze zrobione i łączy wideo z prawdziwych meczów, aby płynnie przejść do meczu wirtualnego. Do rozegrania jest w sumie dwanaście meczów od 1997 roku do chwili obecnej. Trudno dyskutować z wyborem Mysterio tutaj, biorąc pod uwagę jego długą karierę. Ukończenie różnych misji w meczach odblokowuje również takie rzeczy, jak postacie i miejsca.

WWE 2K22
WWE 2K22WWE 2K22

Wreszcie mamy MyRise, czyli tryb fabularny gry. Ostatnim razem, gdy mogliśmy to zagrać, było tak, jakby to było napisane przez 11-latka, w którym Samoa Joe dostał ramię robota i poślizgnęliśmy się na tackach z jedzeniem w szkole. Tym razem jest znacznie bardziej skoncentrowany na walce o drogę do światła reflektorów. Zaczyna się w Performance Center NXT, a wszystko rozgrywa się poprzez rozmowy z innymi postaciami. Wybór należy do ciebie, odpowiadaj jak prawdziwy drań lub jak miły drań. Prowadzi to do różnych odgałęzień historii i możliwe jest posiadanie zupełnie innych doświadczeń z jednego przejścia na drugi. Ponadto historie różnią się, jeśli zdecydujesz się grać jako mężczyzna lub kobieta. Krok w absolutnie właściwym kierunku.

WWE 2K22 nie jest idealny, ale w porównaniu z fiaskiem sprzed dwóch lat, seria wrestlingu w końcu wróciła na tor. To najlepsza gra z serii od lat.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Dużo treści; dobra grafika; prezentacja kariery Reya Mysterio; tryb fabularny; wrestling znów jest fajny.
-
MyGM to prawdziwe rozczarowanie; tryby Ultimate Team i MyFaction są tylko offline; długie czasy ładowania; gra czasami się zawiesza.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
WWE 2K22Score

WWE 2K22

RECENZJA. Przez Johan Vahlström

Po porażce, jaką było WWE 2K20, seria powraca po rocznej przerwie.

0
WWE 2K22 - zwiastun rozgrywki

WWE 2K22 - zwiastun rozgrywki

WIADOMOŚĆ. Przez Aleksandra Olszar

Wydawca 2K z przyjemnością przedstawia najnowszy zwiastun prezentujący rozgrywkę z WWE 2K22. Pełen akcji materiał wideo pokazuje gwiazdy WWE w zupełnie nowej oprawie...

0
WWE 2K22 wystartuje 11 marca

WWE 2K22 wystartuje 11 marca

WIADOMOŚĆ. Przez Alicia Chang

Po epickiej porażce niesamowicie strasznego WWE 2K20, WWE 2K21 zostało anulowane, a WWE 2K Battlegrounds - gra bardziej zręcznościowa, która nie była o wiele lepsza -...Wczytywanie następnej zawartości