Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
recenzje
WWE 2K23

WWE 2K23

Rajstopy są założone, mięśnie piersiowe są naoliwione, liny pierścieniowe są zaciśnięte i teraz mogą zacząć się shenanigans. Johan otrzymał propozycję walki w serii WWE 2K, która naprawdę wróciła do biznesu...

HQ

WWE 2K20 odcisnęło na mnie piętno psychicznie. Jest to jedna z absolutnie najgorszych i najbardziej błędnych gier, w jakie kiedykolwiek grałem. Prawdopodobnie było to spowodowane rzeczywistością WWE i tym, jak wydawało się, że stracili coś niesamowitego w tym czasie. Seria WWE 2K musiała zostać przebudowana i dlatego 2K21 zostało pominięte przez twórców. Ale ze zła wyszło dobro, zarówno w świecie gier, jak iw prawdziwym życiu. Firma wrestlingowa napotkała prawdziwy skandal, który spowodował, że właściciel Vince McMahon opuścił swoją rolę CEO, pozostawiając otwarte drzwi dla kogoś innego, aby rozpocząć rezerwację pokazów, co robił przez długi czas. Pojawił się Triple H i zmienił statek na znacznie lepszy produkt. W międzyczasie Visual Concepts również udało się zebrać swoją grę i po udanym WWE 2K22 powracają z jeszcze lepszym WWE 2K23.

WWE 2K23
"I'm back and better than ever" zostało zaśpiewane w piosence intro Erica Bischoffa. Czy jest to również odpowiednie dla WWE 2K23?

Był bardzo długi czas, kiedy myślałem, że nadszedł koniec serii, która nigdy tak naprawdę nie dorównała staremu Smackdown! gry Here Comes The Pain, Poznaj swoją rolę i zamknij usta. Było długie, długie wołanie o powrót trybu General Manager, coś, czego brakowało od czasu Smackdown vs. Raw 2008. W zeszłym roku wrócił, ale nie był idealny. Wygląda na to, że programiści wysłuchali wielu opinii i dodali wiele ulepszeń. Należą do nich nowe typy meczów, możliwość posiadania mistrzów midcard (każdy program ma swój własny tytuł) i możliwość gry z maksymalnie czterema graczami / generalnymi menedżerami. Kolejnym dużym dodatkiem jest to, że po każdym większym pay-per-view lub wydarzeniu premium na żywo, jak to obecnie nazywają, istnieje możliwość wybrania jednego z trzech losowych bonusów. Mogą one być pasywne lub natychmiastowe i mogą dać niesamowity impuls Twojemu zespołowi. Niestety, być może mój największy problem z zeszłego roku pozostaje i polega na tym, że można zarezerwować tylko cztery mecze na pokaz (nie licząc PPV). To sprawia, że trudno jest zarezerwować wszystkie mecze i rywalizacje, które chcę.

WWE 2K23
Idąc w starą szkołę.
To jest reklama:

Mówiąc o rezerwowaniu meczów i rywalizacji, istnieje oczywiście piaskownica Universe Mode. Tutaj możesz rezerwować, jak chcesz i wpływać na wyniki, jeśli masz na to ochotę. To w zasadzie to samo, co w zeszłym roku, gdzie możesz grać jako pojedynczy zapaśnik lub zarządzać dowolnymi pokazami. Nowością jest system rywalizacji, który nadaje lepszą głębię trybowi gry.

Wszystkie tryby gry na świecie, a wspomnę o tym poniżej, nie mogą zostać zapisane, jeśli zapasy na ringu nie są dobre. WWE 2K20 nie miało ani dobrych trybów gry, ani dobrych zapasów. Ugh, przerażające zdjęcia niektórych robaków sprawiają, że budzę się z krzykiem w środku nocy. Całe szczęście, że WWE 2K23 radzi sobie bardzo dobrze na wszystkich frontach. Tryby gry są zróżnicowane i każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Wewnątrz ringu wydaje się, że jest to mieszanka symulacji i zręcznościówki, ale w dobry sposób. Płynie dobrze i jest łatwy do zdobycia dla nowicjuszy. Jeden przycisk to lekkie ciosy, inny wyrzuca cięższe ciosy, a trzeci prowadzi do chwytania. Który chwytak lub rzut będzie określany przez kolejne naciśnięcie dowolnego przycisku i joysticka w jednym kierunku. Daje to dużą różnorodność "ruchów" do zabawy. Jednak trudniej jest kontrować atak, a mecze nie są tak bardzo odwrócone, co moim zdaniem jest lepsze. Dużym ulepszeniem w meczach jest to, że nie musimy już odcinać palców, aby wyjść z próby szpilki (chociaż ta opcja jest w ustawieniach i możesz ją preferować. "Wszystko kręci się wokół gry i tego, jak w nią grasz", jak śpiewał kiedyś mędrzec). Nowością w tym roku jest przesunięcie w górę prawym joystickiem, gdy wskaźnik znajduje się nad kwadratem. Im bardziej jesteś zmęczony i ranny, tym szybszy i mniejszy jest ten kwadrat. Wrestling jest fajny do grania, ale wciąż są pewne drobne problemy. Postacie mogą się trochę teleportować, aby trafić swoje ciosy, a czasami wybijają w powietrzu bez powodu. Jednak zdarza się to dość rzadko i nie zakłóca ogólnego doświadczenia.

WWE 2K23WWE 2K23
Rob Van Dam i Kurt Angle to dwaj przeciwnicy w tegorocznym trybie Johna Ceny.

Kimś, kto zawsze był największym remisem w WWE, jest John Cena. Nigdy nie byłem jego fanem (w świecie wrestlingu) i nigdy nie będę. To oczywiście bardziej jego charakter niż on jako osoba, ale jestem całkowicie bardziej zainteresowany zespołem Cena Sucks niż zespołem Let's go Cena. Dlatego w tym roku mogę cieszyć się trybem Showcase, który dotyczy Johna Ceny. Ale zamiast "Cena wygrywa lol", jak to było w zasadzie przez całą jego karierę, skupiają się tylko na dużych stratach. Jest wszystko, od jego debiutu przeciwko Kurtowi Angle'owi, przez ECW match przeciwko Robowi Van Damowi, aż po The Undertakera na Wrestlemanii. Są jednak pewne straty, których moim zdaniem brakuje. CM Punka oczywiście nie ma z wyraźnych powodów, ale na przykład nie ma tam nic z jego długiego feudu z JBL. Ponadto mecze nie są nawet w porządku, ale przeskakują tam iz powrotem w czasie. Dodatkowym niespodzianką jest to, że nie gramy jako Cena, ale jako jego przeciwnicy w meczach. Nieoczekiwane, wiem, ale nie mam nic przeciwko biciu różnych jego wersji. Dobrze miesza sekwencje z gry i filmu, ale chociaż jest to tryb rozrywkowy, nie sądzę, aby zbliżył się do zeszłorocznej wersji z Rey Mysterio.

To jest reklama:
WWE 2K23WWE 2K23
W MyRise jest zarówno kobieca, jak i męska narracja.

Coś, co nadrabia zaległości w zeszłym roku, to prawdopodobnie najlepszy tryb gry, MyRise. Jest to tryb kariery w grze i kontynuuje w tym samym duchu, co w zeszłym roku, pozwalając ci rozmawiać z ludźmi za kulisami i rozwijać historię lub odsunąć się na boczny tor. W tym roku są dwie różne historie, jedna dla twojego męskiego zapaśnika, a druga dla twojej kobiety. The Lock jest wersją skoncentrowaną na mężczyznach i opowiada o postaci, która rywalizuje na całym świecie na scenie niezależnej, a teraz została wprowadzona do WWE. Tam otrzymuje postać Blokady, coś, za czym wcale nie przepada. Historia jest wtedy o tym, albo podążanie za tym, co kierownictwo uważa, że powinieneś być, albo o złamanie blokady. Odpowiednik po stronie żeńskiej nazywa się The Legacy. Tam nasza postać trafiła do WWE, ponieważ jej ciotka była supergwiazdą i jest w Hall of Fame. Nie jest zbyt popularna wśród innych, którzy wywalczyli sobie drogę na szczyt, podczas gdy ona dostaje się tylko przez swoją rodzinę. Podążaj śladami swojej rodziny lub stwórz własne imię to wybór tutaj. Obie historie są zabawne i istnieje wiele wątków pobocznych, które są odblokowywane za pomocą wiadomości z telefonu komórkowego lub rozmów z ludźmi. Niektóre rozmowy nawet odblokowują zawartość, jak stara wersja WCW Triple H, zwana Jean-Paul Levesque. Jedyny problem, jaki mam z tym trybem, polega na tym, że nie jestem całkowicie przekonany do kobiecego aktora głosowego.

Coś, czego wcale nie sprzedaję, to raczej niepotrzebna próba trybu Ultimate Team. Kupuj pakiety kart i odblokowuj zapaśników w MyFaction. W zeszłym roku nie mogłeś nawet grać przeciwko innym prawdziwym graczom. W tym roku można, ale tylko w meczach towarzyskich. Nie rozumiem, dla kogo, oprócz kolekcjonerów kart, ten tryb gry.

Ale ogólnie wydaje się, że seria WWE 2K powraca naprawdę. Tegoroczna wersja jest o lata świetlne lepsza niż katastrofa WWE 2K20, a także krok naprzód w stosunku do zeszłego roku. WWE 2K23 jest naprawdę zabawny dzięki dobrej mieszance trybów gry i świetnej akcji w ringu. Fani wrestlingu długo na to czekali.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
+
Dwie świetne historie w MyRise, ulepszony tryb GM, zabawa i świetna akcja na ringu, najlepsza grafika w serii do tej pory, WarGames teraz włączone.
-
Tryb Ultimate Team MyFaction jest zupełnie zbędny, kilka drobnych kolizji
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
WWE 2K23Score

WWE 2K23

RECENZJA. Przez Johan Vahlström

Rajstopy są założone, mięśnie piersiowe są naoliwione, liny pierścieniowe są zaciśnięte i teraz mogą zacząć się shenanigans. Johan otrzymał propozycję walki w serii WWE 2K, która naprawdę wróciła do biznesu...Wczytywanie następnej zawartości