Polski
Gamereactor
recenzje
Zenless Zone Zero

Zenless Zone Zero

miHoYo nadal produkuje przyciągające wzrok darmowe tytuły. Przetestowaliśmy Zenless Zone Zero.

HQ

Deweloper miHoYo w stosunkowo krótkim czasie stał się gigantem na rynku gier i trudno zaprzeczyć dominacji, jaką chińskie studio ma w lukratywnym gatunku gacha z tytułami takimi jak Genshin Impact i Honkai: Star Rail na swoim koncie. Teraz nadszedł czas, aby światło dzienne ujrzało kolejne doświadczenie wypełnione mikrotransakcjami, a dzięki Zenless Zone Zero studio ma na celu trafienie w czułą strunę zarówno nowych, jak i starych graczy, lądując gdzieś pośrodku swoich dwóch innych sukcesów.

Zenless Zone Zero
"Za darmo".

Podobnie jak jego starsze rodzeństwo, Zenless Zone Zero działa, jak już wspomniano, w gatunku gacha, w którym darmowe wejście jest równoważone przez duży nacisk na mikrotransakcje i grywalność podobną do hazardu. Innymi słowy, możesz pobrać "ZZZ" bez płacenia ani grosza, ale szybko zdasz sobie sprawę, że wiele rzadkich przedmiotów, sprzętu kosmetycznego i cennych walut jest trudnych do zdobycia, chyba że chcesz wyłożyć trochę dodatkowej gotówki. Tak więc nadal możesz grać, nawet jeśli nie chcesz płacić, ale możesz spodziewać się, że Twój postęp zostanie znacznie spowolniony w porównaniu z tymi, którzy wrzucają pieniądze w różnych formach i nominałach.

Zenless Zone Zero
Prezentacja zasługuje na pochwałę.
To jest reklama:

Dzieje się tak, ponieważ cała koncepcja została stworzona tak, aby utrzymać graczy w atrakcyjnym świecie gry i skłonić ich do ciągłego logowania, aby mogli wydawać więcej pieniędzy. W cieniu tego łatwo jest oczywiście dostrzec negatywną stronę Zenless Zone Zero, gdzie przyciągający pieniądze projekt, prosta grywalność i zachęty do tworzenia uzależnienia przykuwają twój wzrok. Biorąc to pod uwagę, nie oznacza to, że wszystko jest okropne, ponieważ nie można zarzucić miHoYo dostarczania złych i pozbawionych tożsamości doświadczeń, ale podobnie jak w przypadku innych tytułów studia, ZZZ emanuje dużą jakością, urokiem i atmosferą.

Zenless Zone Zero
Styl graficzny jest podobny do innych tytułów studia.

Historia opowiada o dwójce rodzeństwa, Wise i Belle, którzy wraz z różnymi agentami próbują zrobić karierę na odwiedzaniu alternatywnych światów i przynoszeniu do domu ukrytych tam bogactw. Jednak wszystko nie jest tak proste, jak się wydaje, ponieważ w tych portalach znajdują się groteskowe potwory, a jako outsider ryzykujesz również skażenie i przekształcenie się w martwe mózgi, jeśli nie uda ci się wydostać na czas. Osobiście podobała mi się ta bardziej okrojona historia, a nie zwykła, w której musisz uratować świat przed wielkim złem, a dla mnie o wiele łatwiej było wczuć się w bohaterów, gdy ich cele i zamierzenia były bardziej codzienne – ludzkie niż przesadnie heroiczne. Same postacie to również coś, co deweloper zrobił bardzo dobrze, ponieważ prawie każdej postaci udaje się nawiązać do jakiegoś rodzaju człowieczeństwa. Jasne, w żadnym wypadku nie jest to głębokie zanurzenie się w złożoność ludzkiej natury, ale jest urok, który przenika to doświadczenie i sprawia, że czujesz się związany z tym, co dzieje się na ekranie.

Zenless Zone Zero
Zamiast rzeczywistej eksploracji, ludzie są często zmuszeni do przedzierania się przez ekrany telewizorów.
To jest reklama:

Prezentacja jest również bardzo dobra, ponieważ fantazyjna kreskówkowa grafika dobrze komponuje się z swingującą muzyką, dobrymi aktorami głosowymi oraz fantazyjnymi i płynnymi animacjami, które nadają całości wystawnego wrażenia. Duża część historii jest również opowiedziana za pomocą dobrze wykonanych komiksów i jest to styl narracji, który dobrze pasuje do historii, z dużą dozą komedii i beztroski w skupieniu.

Rozgrywka następnie swobodnie miesza się między prostymi momentami akcji, dialogami opartymi na fabule, rozgrywką w menu i prostą eksploracją, a jak wspomniałem powyżej, ogólny projekt zarabiania pieniędzy powstrzymuje przyjemność z gry. Nic tak naprawdę nie ma szansy na rozkwit i chociaż sekwencje akcji mogą być zabawne i świetne do oglądania, mogłyby być nieco bardziej wciągające, gdyby pozwolono im rozkwitnąć w innym środowisku.

Zenless Zone Zero
Postacie są liczne i różnorodne.

Ostatecznie jest wiele rzeczy w Zenless Zone Zero, które mi się podobają, ale niestety wiele moich własnych doświadczeń potyka się z powodu gatunku, który zdecydował się przyjąć, i grywalności, do której próbuje się dostosować. Gdyby ZZZ był bardziej klasyczną fabularną grą akcji, skupiającą się na fabule i przyciągających wzrok bitwach, wrażenie byłoby znacznie lepsze, a zamiast budować całą przygodę w celu grindowania nowych przedmiotów, bardziej satysfakcjonujące byłoby dogłębne poznanie świata i jego postaci, a także mechaniki gry. Teraz, niestety, staje się kulejącą historią, która niektóre rzeczy robi dobrze, a inne gorzej, a zatem ocena może być niczym więcej niż prostym "w porządku".

06 Gamereactor Polska
6 / 10
+
Ładna prezentacja. Darmowa gra hazardowa. Urocze postacie. Ciekawa koncepcja.
-
Niedogotowana mechanika. Skup się na mikrotransakcjach.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości