Polski
Gamereactor
wiadomości

Atari przejęło Intellivision

W ramach umowy Intellivision będzie nadal rozwijać i dystrybuować konsolę Amico.

HQ

Atari jest ostatnio w szale przejęć, przejmując różnych deweloperów i IP, którymi wielu największych wydawców nie wydaje się być tak zaniepokojonych. Obejmuje to wiele marek i franczyz, które były popularne w latach 80. i 90., a teraz Atari również wybrało producenta konsol.

Zgadza się, Atari przejęło Ninte... Żartuję. Atari kupiło Intellivision Entertainment LLC., producenta i dystrybutora konsoli do gier Amico. W komunikacie prasowym wspomniano, że dzięki tej umowie Intellivision będzie nadal rozwijać i dystrybuować platformę, a dzięki licencji Atari rozszerzy swoją ofertę o nowe wersje gier Intellivision na system.

Atari pomoże w tym procesie, rozszerzając fizyczną i cyfrową dystrybucję starszych gier Intellivision, a także zbada możliwości tworzenia nowych gier i licencjonowania marek w celu zwiększenia własności Intellivision.

"Atari jest cennym partnerem i jesteśmy przekonani, że będzie odpowiedzialnym zarządcą legendarnej marki Intellivision" - powiedział Phil Adam, dyrektor generalny Intellivision Entertainment. "Z niecierpliwością czekamy na naszą rozszerzoną współpracę i perspektywę wprowadzenia szerokiej gamy nowych tytułów na platformę gier z rodziny Amico".

W ramach tej umowy Atari zakupiło również prawa do ponad 200 tytułów, co jeszcze bardziej ugruntowało pozycję Atari jako tytana IP oprogramowania.

Atari przejęło Intellivision


Wczytywanie następnej zawartości