Polski
Gamereactor
wiadomości
Forza Motorsport

Forza Motorsport deweloperzy świadczą o stresującym procesie produkcji gry

Najwidoczniej było zbyt mało siły roboczej i zbyt wielu konsultantów przyglądających się projektowi.

HQ

Microsoft dużo mówił o Forza Motorsport i ogromnym wzmocnieniu, jakie gra wniesie do serii. Nie tylko wizualnie, ale także pod względem realizmu. Dzięki Bogu oczekiwania fanów były wysokie, gdy gra w końcu trafiła na półki sklepowe po ponad sześciu latach rozwoju.

Niestety, szybko stało się jasne, że sprawy nie są tak różowe, jak obiecywano. Kilka najważniejszych elementów gry zostało skrytykowanych, a wielu z nas drapało się po głowach i zastanawiało, co tak naprawdę poszło nie tak za kulisami. Jak Forza Motorsport może grzebać w ten sposób?

Co najmniej jeden deweloper ujawnił teraz więcej na temat tego, co jest prawdopodobnie jednym z wielu powodów, dla których gra została uruchomiona w złym stanie. Coś, za co obwinia w rozmowie kwalifikacyjnej dużą ilość stresu, zbyt małą siłę roboczą i nie mniej ważną liczbę konsultantów.

Programiści, których Microsoft zatrudniał na podstawie umowy – to znaczy na czas określony bez opieki zdrowotnej i świadczeń – mogli pracować maksymalnie przez 18 miesięcy, zanim musieli wziąć sześć wolnych.

Wyjaśnia również, jak jego zatrudnienie zakończyło się stosunkowo nagle i że był to powtarzający się problem w zakręcie nr 10. Nie wspominając już o tym, jak negatywnie wpłynęło to na wewnętrzne rozpowszechnianie informacji o grze i silniku gry.

Campos uważał, że podpisał kontrakt na 18 miesięcy, a nie na rok, a Microsoft był gotów tylko przedłużyć jego kontrakt o kolejne kilka miesięcy.

Żal mi współpracowników, których zostawiam. To jedna dodatkowa ręka, której nie mają. Tyle wiedzy i niszowych rzeczy, których dowiedziałem się o silniku gry, poszło na marne, po prostu dlatego, że nie miałem czasu na spisanie dokumentacji, bo musiałem skończyć utwór

Możesz posłuchać całej historii w poniższym klipie i nie możesz wyjść z podziwu nad tym, jak źle potraktowano cały projekt.

Czy nadal grasz w Forza Motorsport ?

Forza Motorsport

Powiązane teksty

0
Forza MotorsportScore

Forza Motorsport

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Ścigaliśmy się do woli w najnowszym tytule wyścigowym w zakręcie 10.Wczytywanie następnej zawartości