Polski
Gamereactor
wiadomości
Doctor Strange

Joaquin Phoenix prawie dostał rolę Doctor Strange

Zamiast być superzłoczyńcą w Jokerze, mógł być bohaterem MCU.

Trudno wyobrazić sobie kogokolwiek innego w roli Doctor Strange niż zawsze charyzmatycznego Benedicta Cumberbatcha, ale faktem jest, że sprawy mogły potoczyć się zupełnie inaczej.

Według reżysera filmu, niewiele brakowało, aby rola magicznego doktora przypadła nikomu innemu jak Joaquinowi Phoenixowi, o czym Derrickson mówił w wywiadzie dla Slash Film.

– Cóż, powiem tylko, że spędziłem z nim trochę czasu. Spędziłem z nim kilka długich popołudni i naprawdę byłem pod wrażeniem jego osobowości i jego procesu myślowego".

"Oto, co powiem: myślę, że dawał, myślę, że otwierał swój umysł na taką możliwość. Myślę, że badał taką możliwość. Spotkałem się z wieloma aktorami i Joaquin był tym, z którym spędziłem najwięcej czasu.

Derrickson wspomniał, że w końcu po prostu nie czuł się dobrze i że zarówno jego, jak i Phoenixa doszli do wniosku, że MCU po prostu nie jest dla niego.

"W miarę jak kontynuowaliśmy rozmowę, stało się dla mnie jasne, że Joaquin tak naprawdę nie pasuje do tego filmu i prawdopodobnie nigdy nie należał do MCU. To bardzo specyficzny facet z bardzo konkretnymi celami jako aktor i bardzo specyficznym sposobem występowania".

Sam Phoenix również wypowiedział się na temat swojego bycia lub nie bycia w MCU, a także jego motywacji do odrzucenia przedstawionych mu ról.

"Flirtowałam z kilkoma z tych filmów, spotykałam się i zbliżałam, ale ostatecznie nigdy nie czułam, że będą naprawdę satysfakcjonujące. Było zbyt wiele wymagań, które były sprzeczne z moim instynktem charakteru. Byłem rozpieszczany. Nigdy nie musiałem iść na takie kompromisy".

Czy możesz sobie wyobrazić Phoenixa w jakiejkolwiek roli MCU, a jeśli tak, to w której?

Doctor Strange

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości