Polski
Gamereactor
wiadomości

Microsoft rozważa podniesienie (ponownie) ceny Game Pass Ultimate

Ponadto wciąż trwa decyzja, czy Call of Duty będzie premierą dnia 1 w usłudze.

HQ

Trudno zrozumieć decyzje podejmowane na najwyższym szczeblu w Microsofcie i Xboksie. Zwolnienie 1900 pracowników Activision Blizzard na początku tego roku, a następnie zamknięcie w tym tygodniu czterech studiów, a teraz także w trakcie redukcji zatrudnienia Zenimax (i z pewnością więcej zamknięć). Zniechęcająca sytuacja, o której wie każdy gracz, nie jest dobra ani dla platformy Xbox, ani dla całej branży.

A jeśli nowy raport Toma Warrena w The Verge zostanie potwierdzony, powszechne wsparcie dla Xboksa ucierpi jeszcze bardziej. Xbox podobno rozważa ponowne podniesienie ceny członkostwa Game Pass Ultimate. Warren podkreśla, że na razie są to tylko rozważania, ale decyzja może zostać podjęta w zależności od planów dotyczących premiery kolejnego Call of Duty, o którym mówi się, że będzie dedykowanym wydarzeniem, które odbędzie się w czerwcu po Xbox Games Showcase.

Najwyraźniej wewnętrzna debata dotyczy tego, czy Call of Duty - seria o wielomilionowych kosztach produkcji - jest opłacalna jako biznes do uruchomienia w Game Pass. "Rozumiem, że jest to debata, która toczy się wewnętrznie od dłuższego czasu, a niektórzy obawiają się, że przychody, które Call of Duty zwykle generuje dla Activision Blizzard, zostaną zmniejszone przez Game Pass".

Wygląda na to, że Game Pass nie generuje obecnie wystarczających zysków, aby zrównoważyć koszt Call of Duty, a Xbox jest w trudnej sytuacji. Być może dowiemy się więcej w przyszłym miesiącu, kiedy wydarzenia rozpoczną się w Los Angeles, ale jedno jest pewne: coś musi się zmienić na Xboksie.

Microsoft rozważa podniesienie (ponownie) ceny Game Pass Ultimate


Wczytywanie następnej zawartości