Polski
Gamereactor
Recenzje seriali
The Bear (Disney+)

Niedźwiedź - Sezon 3

Po drugim sezonie, który wystrzelił Niedźwiedzia w stratosferę, kontynuacja wydaje się, jakby skończyło mu się paliwo.

HQ

Jestem głęboko przekonany, że drugi sezon The Bear jest jednym z najlepszych programów telewizyjnych na rynku. Naprawdę ma to wszystko, a ponieważ jest tak starannie opakowany wokół ograniczeń czasowych związanych z otwarciem restauracji, nie pozostawia czasu na tłuste i niepotrzebne szczegóły.

Jednak problem z tym, że sezon 2 The Bear jest tak świetny, polega na tym, że naprawdę trudno jest go kontynuować. W pewnym sensie drugi sezon wydaje się być idealnym zakończeniem serialu. Po tym, jak sezon 1 kończy się, gdy Carmy dostaje pieniądze, aby naprawdę pozwolić jej się rozerwać na strzępy, sezon 2 kończy się otwarciem przez niego restauracji, o której zawsze marzył. Oczywiście, dzięki długiemu czasowi spędzonemu w zamrażarce, wszystko rozpada się w tym idealnym momencie, ale nadal wydaje się, że jest to Niedźwiedź na wskroś.

The Bear (Disney+)

To pozostawia nam sezon 3, który już od pierwszej minuty musi udowodnić, że jest potrzebny. Tak, chcemy zobaczyć, co stanie się dalej z tymi postaciami, które kochamy, ale potrzebujemy też nowego celu, do którego wszyscy zaczną dążyć. Albo, jeśli tego nie mamy, potrzebujemy ważnego powodu dla każdego głównego gracza, abyśmy mogli się nim zainteresować. I niestety, nie mogę powiedzieć z pełną pewnością, że 3. sezon The Bear spełnia te wymagania.

To jest reklama:

Ten sezon jest nadal bardzo dobry dla czasami niezwykłej telewizji, ale stwierdzenie, że jest choć trochę bliski idealnemu poprzednikowi, byłoby po prostu fałszywe. Jest kilka rażących problemów z 3. sezonem The Bear, których prawdopodobnie wybaczylibyśmy każdemu innemu serialowi, ale ponieważ jest to The Bear, nie może się z nimi pogodzić.

HQ

Największym problemem, jaki miałem, jest ogólne tempo i wrażenie nieistotności w tym sezonie. Po pierwszym odcinku, który w dużej mierze posłużył jako podsumowanie tego, co wydarzyło się wcześniej, byłem gotowy, aby ruszyć naprzód, a jednak dopiero w drugiej połowie sezonu naprawdę poczułem, że dzieje się coś wartościowego. Łzy w związku, które pojawiły się w zeszłym sezonie, zostały odłożone na dalszy plan, problemy, które mogły nadejść i zostać rozwiązane w trakcie sezonu, zostały wypchnięte, aby stworzyć tę ogólną potrzebę, że sezon 4 jest tym, w którym wszystko się wydarzy.

Nie jest to do końca wspaniałe uczucie, gdy oglądasz większość sezonu 3. The Bear nadal jest więcej niż przyjemnym zegarkiem dzięki pracy nad budowaniem postaci w poprzednich sezonach, ale w stosunku do sezonu 3 panuje poczucie apatii, którego naprawdę się nie spodziewałem. Świadomość, że dostaniesz czwarty sezon, musi być świetna, ale to nie znaczy, że poświęcasz jakąkolwiek pilność, aby załatwić sprawy w trzecim. Nadal są świetne odcinki i niezapomniane momenty, których nie będę spoilerować, ale w większości pojawiają się one później, pozostawiając pierwszą połowę, zwłaszcza czując, że się ociąga, aby dobre rzeczy można było zachować na sezon 4.

To jest reklama:
The Bear (Disney+)

W tym sezonie jest też zdecydowanie za dużo udawanych momentów, jak na mój gust. Każdy odcinek ma jakąś dedykację dla Faksu. Neil, grany przez Mathy'ego Mathesona, jest zbyt sympatyczny, by kiedykolwiek wydawać się irytujący, ale jego brat Theodore Fak, który poza tym miał świetne cameo w świątecznym odcinku sezonu 2, wydaje się bardzo apodyktyczny w tym sezonie. Musiałem wygooglować aktora, który gra Teda Faka, żeby upewnić się, że nie jest scenarzystą lub producentem, który daje sobie więcej czasu ekranowego. Jest też epizod z Fałszywym Filmem, który, w przeciwieństwie do poprzednich występów celebrytów w serialu, posłużył tylko do przerwania immersji The Bear, sprawiając, że wydaje się on bardziej skeczem SNL niż prestiżową telewizją, jako którą go znamy.

Jest to odpowiedź na tych, którzy krytykują Niedźwiedzia za to, że został nazwany komedią, ponieważ nieudolny Faks został pozostawiony, aby dać serialowi bardzo oczywistą komediową ulgę, która przez większość czasu wydaje się nie na miejscu. Ich czas spędzany przed ekranem również okrada innych z przyzwoitego rozwoju. Ritchie, najlepsza postać w serialu, przez większość sezonu czuje się pozostawiony na uboczu, na przykład mając wątek, który się zaczyna, ale nie kończy.

The Bear (Disney+)

Podsumowując, The Bear Season 3 wydaje się być niedokończonym produktem. Wiemy, że pierwotny plan zakładał nakręcenie sezonów 3 i 4 jeden po drugim, ale teraz presja na czwarty sezon jest znacznie większa. Być może twórca Christopher Storer potrzebuje presji, aby osiągnąć wielkość, podobnie jak sam Carmy. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć. Może to zabrzmieć, jakbym był zbyt surowy w stosunku do The Bear, ale kiedy oczekujesz wspaniałej telewizji i w większości dostajesz tylko świetne, nadające się do oglądania odcinki, czujesz się trochę przygnębiony. Właśnie tak bardzo rozpieścił mnie ten serial.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
+
Znakomite występy jak zwykle, świetne dialogi, kilka wyróżniających się odcinków
-
Za dużo Faksów rozpieszcza kucharza, średnie tempo, zbyt wiele ważnych rzeczy pominiętych
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Niedźwiedź - Sezon 3

Niedźwiedź - Sezon 3

RECENZJA SERIALU. Przez Alex Hopley

Po drugim sezonie, który wystrzelił Niedźwiedzia w stratosferę, kontynuacja wydaje się, jakby skończyło mu się paliwo.Wczytywanie następnej zawartości