Polski
Gamereactor
wiadomości
Metal Gear Solid Δ: Snake Eater

Producent Metal Gear Solid Δ chętnie nawiązałby współpracę z Hideo Kojimą

Producent remake'u Metal Gear Solid 3 odpowiada na trudne pytania.

HQ

Konami wydało nową serię wideo zatytułowaną METAL GEAR - PRODUCTION HOTLINE , promującą nadchodzące wydanie remake'u Metal Gear Solid 3, Metal Gear Solid Δ: Snake Eater.

Fani zadają w nim pytania kluczowym osobom w produkcji i jest to oszałamiająco szczery film. Zdając sobie sprawę z nieco nadszarpniętej reputacji, jaką Konami ma z Metal Gear Solid po odejściu Hideo Kojimy, producent Noriaki Okamura dzieli się swoimi reakcjami na miażdżące opinie otrzymane od fanów.

Biorąc pod uwagę cytaty takie jak "Metal Gear is dead, and you are the those who killed it" i "You can even make a simple remaster", musiało to być upokarzające doświadczenie dla Okamury. Zespół wydaje się jednak być w dobrym nastroju i zakładając, że Kojima wyciągnie tę konkretną gałązkę oliwną, chciałby współpracować z twórcą serii w przyszłości.

Zapytany, czy byłby otwarty na współpracę z którymś z pierwotnych członków zespołu, Okamura powiedział: "Cóż, nie jest moją rolą, aby odpowiadać w imieniu kogokolwiek spoza firmy lub zgadywać, jak mogą się z tym czuć. Ale mówiąc za siebie, osobiście nie chciałbym niczego bardziej niż ponownie pracować z panem Kojimą i resztą zespołu. Gdyby tak się stało, to byłoby marzenie".

Okamura kończy mówiąc, że zdaje sobie sprawę, że ludzie mogli odejść, a odpowiedzialność za dobrą grę spoczywa całkowicie na barkach nowej drużyny.

Nie wiadomo jeszcze, czy to naprawdę uczciwe podejście wystarczy, aby przywrócić zaufanie wiernych Metal Gear, ale z pewnością wygląda na to, że zespół jest w tym na dłuższą metę.

Metal Gear Solid Δ: Snake Eater jest ustawiony na wydanie w 2025 roku.

Metal Gear Solid Δ: Snake Eater

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości