Polski
Gamereactor
wiadomości
Songs of Conquest

Songs of Conquest rzuca nowe światło na stary gatunek

Zabiera nas z powrotem do czasów świetności z mnóstwem modernizacji.

HQ

Songs of Conquest może wyglądać znajomo, gdy pierwszy rzut oka na nie spojrzysz. Jest to przygodowa gra strategiczna, pozwalająca kontrolować armie i budować własne królestwo w nadziei na pokonanie wrogów, niezależnie od tego, czy są to AI, czy inni gracze.

Jest pełen nostalgii, emulując inne gry z tego samego gatunku w latach 90., ale nadąża za nowoczesnymi standardami na więcej niż kilka sposobów. Jednym z największych wyróżników jest styl wizualny, który daje nam wspaniałe środowiska i postacie 2.5D. Rozmawiając z głównym projektantem gry, Carlem Toftfeltem, rozmawialiśmy o wyborach projektowych stojących za tym wyjątkowym wyglądem.

"Zaczęliśmy od robienia pixel artu 2D, ponieważ lubimy długowieczność sztuki pikselowej, nie starzeje się coś w rodzaju "- powiedział Toftfelt. "A potem zaczęliśmy to robić, a pewnego dnia jeden z artystów technicznych, po prostu bawił się, ustawiał to na płótnach. A potem podszedłem do jego biurka, po prostu zbliżyłem się i pomyślałem, och, to naprawdę fajne. To prawie jak 3D i po prostu wyskakuje w świecie w inny sposób. A ja na to: OK, myślę, że to robimy. I trwało to znacznie dłużej niż myśleliśmy, ale było warto".

Sprawdź nasz pełny wywiad poniżej, aby zobaczyć, jak jeszcze Songs of Conquest otwiera nowe możliwości, zachowując nostalgiczny klimat.

HQ

Powiązane teksty

0
Songs of Conquest Score

Songs of Conquest

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Turowa gra strategiczna firmy Lavapotion opuszcza wczesny dostęp, ale czy jest warta twojego czasu teraz, gdy jest w stanie 1.0?Wczytywanie następnej zawartości