Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
Recenzje seriali
HBO's The Last of Us

The Last of Us - Sezon 1

Eirik obejrzał serial HBO i PlayStation Productions i ostatecznie nazwał go najlepszą adaptacją w historii.

HQ

Mam nadzieję, że moje recenzje The Last of Us i The Last of Us: Part II jasno pokazały, że uwielbiam dwie postapokaliptyczne gry Naughty Dog. To jeden z powodów, dla których byłem nieco sceptycznie nastawiony do seriali HBO i PlayStation Productions, co sprawia, że jest to tym lepsze i zaskakujące, że efekt końcowy jest najlepszą adaptacją gry wideo w branży filmowej i telewizyjnej w historii.

HBO's The Last of Us

Jednym z głównych powodów jest to, że serial wykonuje ogromną pracę, opowiadając wyjątkową historię The Last of Us, a jednocześnie przedstawiając nowe, nigdy wcześniej nie widziane części wszechświata. Świetny sposób, aby zarówno bawić, jak i zaskakiwać tych z nas, którzy znają karczmy i wyjścia z gry i dać nowym widzom głębsze zrozumienie świata. Oprócz tego z kilkoma dużymi i małymi zmianami i można śmiało powiedzieć, że przygoda Joela i Ellie jest obowiązkowa na HBO w nadchodzących tygodniach, nawet jeśli ma to być tylko część tego, co jestem pewien, że będzie gorącymi dyskusjami.

Ponieważ niektóre zmiany bez wątpienia zadowolą złość lub cokolwiek pomiędzy fanami gry. Fakt, że poprawki musiały zostać wprowadzone, ponieważ odtworzenie pewnych momentów byłoby niezwykle trudne do zrobienia bez narażania ludzi na niebezpieczeństwo, zrujnowania tempa i / lub rozdmuchania budżetu serialu pod względem czasu trwania i pieniędzy na kawałki, ale to nie znaczy, że nie wolno nam nie lubić kilku z nich. Nie będę psuł tych, które sprawiły, że zmarszczyłem nos. Usuńmy się ze stwierdzeniem, że jeden lub dwa zwroty akcji nie są obsługiwane tak dobrze w serialu, jak w grze. Czy to dlatego, że mamy mniej czasu z postaciami i światem, mniej satysfakcjonujące aktorstwo, czy też Neil Druckmann (jeden z głównych twórców gry) postanowił zakończyć swój odcinek w... "Bardziej artystyczny" sposób, który kwestionuje części podstawowych elementów wszechświata.

To jest reklama:

Nie zrozumcie mnie źle. Nazywanie aktorstwa momentami mniej satysfakcjonującym nie oznacza, że zawsze jest gorzej. Jest po prostu inny. Zarówno Pedro Pascal, Bella Ramsey, Nick Offerman i garstka innych aktorów dostarczają niesamowitych interpretacji swoich postaci. Myślałem, że nie będą w stanie zbliżyć się do ukochanych wersji gry, a nawet prześcignąć ich kilka razy, więc fantastycznie jest widzieć, jak głównie to robią. Jasne, na początku różnice są dziwne, ale nie zajęło mi dużo czasu, aby ponownie zakochać się w tej historii po przyzwyczajeniu się do mieszanki starego i nowego.

Aspektem, który serial robi niemal bezbłędnie, jest radzenie sobie z infekcją. Wiele zwiastunów oczywiście wyraźnie to wskazywało, ale wciąż wywołuje to gęsią skórkę, aby zobaczyć i usłyszeć, jak bajecznie odtworzeni są zainfekowani. Ich dźwięki są w zasadzie takie same jak w grze i mam nadzieję, że zespoły zajmujące się efektami i charakteryzacją otrzymają mnóstwo nagród za to, jak sprawili, że te stworzenia były przerażająco wiarygodne. Dodajmy do tego piękne zdjęcia i gwiazdorską muzykę Gustavo Santaolalli, a powiem, że The Last of Us zasługuje na wzmiankę obok ukochanych seriali, takich jak Gra o tron i Sukcesja w już imponującym portfolio HBO.

Zgadza się. The Last of Us jest po prostu tak dobry. Ujmując to w perspektywie: nigdy nie zawracałem sobie głowy ponownym oglądaniem serialu co tydzień po obejrzeniu go przed premierą, ale nie mogę się doczekać, aby zobaczyć wszystkie dopracowane - a nie wczesne wersje ekranowe z brakującymi efektami specjalnymi, ADR itp. - odcinek The Last of Us u boku was co tydzień. Chociaż ponowne opowiedzenie historii, przez którą przeszedłem w arcydziele gry, w pewnym stopniu zmniejsza wpływ, nie ma wątpliwości, że seria The Last of Us jest nie tylko najlepszą adaptacją gry, jaką kiedykolwiek widzieliśmy - to także jeden z najlepszych programów telewizyjnych. Pozwala to większej liczbie osób doświadczyć mistrzowskiej historii gry i przyprawia fanów ciekawymi zmianami i nowymi świetnymi aktorami. Moim największym problemem jest to, że pokazuje również, dlaczego gra jest znacznie lepszym medium niż jakakolwiek inna, ponieważ brak tak dużej kontroli nad postaciami i światem sprawia, że ta przygoda jest nieco mniej wpływowa. Nie jest to jednak wielka sprawa, gdy wszystko jest powiedziane i zrobione. The Last of Us jest nadal pierwszym serialem, który trzeba obejrzeć w 2023 roku i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak poradzi sobie z kontynuacją, jeśli (miejmy nadzieję, kiedy) HBO zapali światło na drugi sezon.

HQ
To jest reklama:
08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości