Polski
Gamereactor
Videos
Volgarr the Viking II
HQ

Legendarny wojownik powraca - Volgarr the Viking II Wywiad

Spotkaliśmy się z Digital Eclipse, aby porozmawiać o niezależnej kontynuacji i o tym, jak zespół sprawia, że wymagająca seria jest bardziej przystępna, nie oszczędzając na jej kultowym poziomie trudności.

Audio transcriptions

"Witajcie wszyscy, witajcie z powrotem na Gamereactor. Wciąż jesteśmy na The Mix, a ja stoję tutaj przed stoiskiem Volgarr the Viking II z Calvinem z Digital Eclipse.
Powodem, dla którego chciałem przyjrzeć się Volgarrowi, jest to, że miałem trochę informacji z wyprzedzeniem, aby dowiedzieć się trochę o tej grze i wygląda na to, że robisz naprawdę imponujące i ekscytujące rzeczy z sequelem, więc daj mi podsumowanie."

"Dlaczego ludzie powinni być podekscytowani Volgarr the Viking II?
Jasne, to znaczy, minęła dekada od wydania pierwszej gry i wiem, że wiele osób czekało na sequel, więc włożyliśmy wiele serca w to, aby ta gra była prawdziwą kontynuacją pierwszej, zachowując wierność wszystkim tym wymagającym kluczowym filarom, które mieliśmy w oryginale.
Ale wzięliśmy pod uwagę wiele opinii z oryginału, aby uczynić go nieco bardziej przyjaznym dla nowych graczy, ludzi, którzy mogą nie być zbyt zainteresowani wyzwaniem, więc ludzie, którzy lubią oryginalną grę, jej wyzwanie, nadal otrzymają to wszystko i więcej."

"Ale ludzie, którzy są nowi, może niezbyt zaznajomieni, może byli trochę zniechęceni oryginalną grą, teraz mają kilka nowych funkcji, które zobaczą podczas gry, sprawią, że będzie ona nieco bardziej przyjazna i mamy nadzieję, że otworzy ją na znacznie większą publiczność niż na początku.
Minęło 10 lat odkąd Volgarr tam był i mamy nadzieję, że tym razem uda nam się trafić w nowy tłum.
Opowiedz mi trochę o tych opcjach dostępności, które tam wprowadzasz, wiesz, niekoniecznie dostępności, bardziej po prostu mniej wymagających, prawda?
Racja, tak, więc jednym z głównych elementów, które staraliśmy się obejść, był pomysł, aby nie zmuszać ludzi do pełnego ponownego uruchomienia gry, co było jak duża rzecz w pierwszej grze, więc dodaliśmy więcej punktów kontrolnych i punktów, w których możesz zrobić sobie przerwę podczas gry, a jeśli zginiesz i wrócisz, nie musisz wracać do początku poziomu, aby kontynuować grę."

"Ponadto, jeśli skończą ci się wszystkie życia, masz teraz system kontynuacji, który nie istniał w pierwszej części, teraz możesz wybrać kontynuację i zacząć od nowa w świecie, w którym się znajdujesz, zamiast wracać do początku.
Myślę, że takie drobiazgi pomogą graczom, którzy byli sfrustrowani pierwszą odsłoną, czerpać z niej nieco więcej frajdy.
A co z tymi pochlebcami, co z tymi ludźmi, którzy lubią wyzwania i lubią być popychani do granic możliwości, co robisz w Volgarr the Viking 2, aby, no wiesz, zachęcić ich do pójścia na całość?
Absolutnie, tak, więc te same punkty kontrolne, o których właśnie mówiłem, jeśli jesteś naprawdę pewny siebie w tym, jak grasz, możesz po prostu iść naprzód i przełamać je podczas przechodzenia, otrzymasz nagrodę w postaci skarbu i dadzą ci więcej żyć, jeśli chcesz, ale oznacza to, że nie możesz wrócić i użyć tego punktu kontrolnego, jeśli zginiesz i będziesz go potrzebować."

"Ponadto sposób, w jaki gra się kończy, jest powiązany z tym, jak dobrze grasz i osiągasz wyniki, więc jeśli skończysz używając wielu kontynuacji na swojej drodze, nie zobaczysz najlepszego możliwego zakończenia, ale jeśli uda ci się przejść grę grając z bardzo małą liczbą kontynuacji, możesz nawet uzyskać dostęp do tajnego poziomu i bossa, który nie byłby dla ciebie dostępny, gdybyś musiał go użyć.
Więc zdecydowanie zachęca cię do dobrej gry, umiejętnej gry, a jeśli potrafisz grać umiejętnie, będziesz w stanie odblokować wszystko, co gra ma do zaoferowania."

"Minęło 10 lat od wydania oryginalnej gry, jak zmienił się sam Volgarr? W jaki sposób ta wersja Volgarra jest potężniejsza w porównaniu do oryginalnej wersji?
W rzeczywistości jest tak samo potężny, ale jest teraz starszy, więc będzie miał trochę siwych włosów, ma wiele tych samych ruchów i trochę więcej, ale zdecydowanie nie jest silniejszą osobą z tej perspektywy. To wciąż Volgarr, ale zauważysz, że rzeczy, które dodajemy do gry, w pewnym sensie pomagają idei, że Volgarr jest teraz nieco starszy, nie jest tak świeży jak kiedyś, ale wyzwania wciąż istnieją."

"Volgarr the Viking 2 ukaże się stosunkowo niedługo, prawda? Powiedz mi, kiedy to nastąpi i na jakich platformach możemy spodziewać się gry.
Absolutnie, tak, Volgarr the Viking będzie dostępny 6 sierpnia i pojawi się na wszystkich głównych platformach: PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series, Steam, GOG, Nintendo Switch. Dostaniemy to wszystko w ciągu zaledwie kilku miesięcy.
Upewnij się, że to sprawdzisz, to już prawie tutaj, nie będziesz chciał tego przegapić, zwłaszcza jeśli lubisz wyzwania, ponieważ jest ich tutaj mnóstwo. Ale tak, to był Volgarr the Viking 2, bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji o grze od swojego lokalnego redaktora. Dzięki chłopaki."

Summer Events

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej