Polski
Gamereactor
artykuły

10 najlepszych adaptacji gier wideo... po Falloucie

Ale czy Fallout się udał?

HQ

Na przestrzeni lat pojawiło się tak wiele po prostu okropnych adaptacji gier wideo, że nadal wydaje się dość zaskakujące, gdy dostajemy naprawdę dobrą, a to biorąc pod uwagę, że ostatnio dostajemy coraz więcej lepszych adaptacji. Z Fallout teraz tutaj i szturmem podbijając świat, zebrałem moją listę 10 najlepszych adaptacji gier wideo.

1. Tajemność

Trudno się temu dziwić i chyba nawet nie muszę się tłumaczyć. Ta animowana wersja Riot Games ' niezwykle popularnej gry MOBA ma wszystko. Świetne i szczegółowe animacje, szeroka i przekonująca kolekcja postaci, z których każda wydaje się istotna i dodaje do historii, pewien stopień troski i honoru do materiału źródłowego, aby zadowolić oddanych fanów. Naprawdę nie ma zbyt wielu rzeczy, które Netflix zrobił źle w tym serialu, a jeśli już, to największym znakiem zapytania, jaki wszyscy wydają się mieć w Arcane, jest to, czy jakość może zostać utrzymana w drugim sezonie jeszcze w tym roku.

HQ

2. Castlevania

Niektórzy ludzie mogą powiedzieć, że Castlevania: Nocturne była lepszą adaptacją niż Castlevania i chociaż widzę argumenty przemawiające za tym, nie można zaprzeczyć, że oryginał musiał położyć podwaliny, za którymi podążał Nocturne. Dla wielu był to jeden z pierwszych prawdziwych znaków, że gra wideo może być z powodzeniem i nie tylko dobrze, ale i genialnie zaadaptowana na format telewizyjny/filmowy, a do dziś Castlevania prawdopodobnie stoi wysoko jako ulubiona adaptacja gry wielu ludzi. To zdecydowanie jest dla mnie na górze.

To jest reklama:
HQ

3. Ostatni z nas

Nadal czuję, że ten jest trochę oszustwem. The Last of Us od HBO był w zasadzie tylko kalką gry, która została jednogłośnie uznana za jedną z najlepszych wszech czasów. Nie było potrzeby podejmowania kreatywnego ryzyka ze względu na fakt, że oryginalna przygodowa gra akcji tak dobrze pasowała do formatu telewizyjnego, co oznaczało, że po ustaleniu obsady nie było zbyt wiele rzeczy, które powinny pójść nie tak. I tak się nie stało. The Last of Us to świetna telewizja, nikt nie może temu zaprzeczyć.

To jest reklama:
HQ

4. Cyberpunk: Biegacze na krawędzi

Chociaż uważam, że Cyberpunk: Edgerunners jest jedną z najlepszych adaptacji, jakie kiedykolwiek mieliśmy, umieszczam ją tak wysoko ze względu na jej wpływ na Cyberpunk 2077 i CD Projekt Red. Nie da się ukryć, że zarówno gra, jak i polskie studio miały kłopoty, gdy w 2020 roku pojawiło się Cyberpunk, co trwało jeszcze przez kilka lat z powodu nadszarpniętego zaufania fanów. Edgerunners pojawił się i dostarczył genialny serial, który był oryginalny, ale miał pewne przeplatające się elementy i zadebiutował w czasie, gdy Cyberpunk 2077 był w znacznie lepszym stanie niż w momencie premiery, gdzie posłużył jako katalizator, który skłonił wielu ludzi do powrotu do tytułu i uświadomienia sobie, że coś jest ukryte pod błędami i problemami.

HQ

5. Opad

Tak, już stawiam Fallout tak wysoko. Było wiele rzeczy, które mogły pójść nie tak z tym serialem. Casting mógł wydawać się niewłaściwy, przedstawienie pustkowia mogło być błędne, fabuła mogła wydawać się szara lub nieistotna, lista jest długa. Ale tak się nie stało w tym przypadku. Jest to (moim zdaniem) najlepszy fragment treści Fallout do tej pory. Daje mi to wiarę w tę serię i sprawia, że mam ochotę ponownie zanurzyć się w pustkowiach, mimo że nigdy nie zakochałem się w grach Fallout w taki sam sposób, jak w The Elder Scrolls. To nie tylko świetna adaptacja, ale także bardzo zabawna i przyjemna telewizja, co w moich oczach stawia ją znacznie wyżej niż niektóre inne adaptacje, które widzieliśmy w przeszłości.

HQ

6. Jeż Sonic

Sonic the Hedgehog trafia do finału, ponieważ pojawił się w czasie, gdy większość ludzi prawdopodobnie spodziewała się, że będzie to kolejne podejście do umieszczenia ikony gier na dużym ekranie. O dziwo, tak nie było. To, co dostaliśmy, było w rzeczywistości bardzo uroczym filmem przygodowym, któremu udało się stworzyć naprawdę interesującą historię dla postaci, która tak naprawdę nigdy nie miała najlepszych narracji wspierających go. Jasne, była cała ta katastrofa projektowa, która z perspektywy czasu wyszła na dobre, ponieważ Ugly Sonic prawdopodobnie nadal nawiedza sny wielu, ale Jim Carrey dostarczył również fantastyczny Dr. Eggman, tworząc ogólny produkt, który był tak dobry, że w tym roku dostaniemy nie tylko trzeci film, ale także serię spin-offów opartą na Knuckles Idrisa Elby.

HQ

7. Lara Croft: Tomb Raider

Jeśli znasz kogoś, kto podkochuje się w Larze Croft, prawdopodobnie możesz przypisać to temu filmowi. Podczas gdy Alicia Vikander dała z siebie wszystko, aby stać się Larą w niedawnym reboocie Tomb Raidera, dla wielu Angelina Jolie jest i zawsze będzie Larą aktorską. Gry Tomb Raider zawsze były popularne i prawdopodobnie nadal będą w przyszłości, ale prawdopodobnie możesz przypisać sławę Lary i multimedialną sławę kolekcji hitów z Jolie za kierownicą. Może nie były to najwspanialsze dzieła kina, ale dały nam niezapomniane spojrzenie na tę postać.

10 najlepszych adaptacji gier wideo... po Falloucie

8. Resident Evil (2002)

Podobnie jest z Resident Evil. Nakręcili tak wiele filmów, które służą jako sequele oryginału z 2002 roku, że szczerze mówiąc, nie sposób ich zliczyć. Większość z nich to również absolutnie odrażające kawałki filmu, których czasami prawie nie da się oglądać. Ale musisz spojrzeć na to dziedzictwo i fakt, że istniał rynek, aby zrobić tak wiele z tych filmów i przypisać to pierwszemu z serii, co dało nam pełną akcji wycieczkę wypełnioną urokiem lat 2000 i oryginalną historią.

10 najlepszych adaptacji gier wideo... po Falloucie

9. Film Super Mario Bros.

Każda adaptacja, która może wygenerować 1,5 miliarda dolarów w box office, zasługuje na to, aby znaleźć się na tej liście. The Super Mario Bros. Movie może przejść do historii jako jeden z najbardziej kultowych filmów animowanych wszech czasów, biorąc pod uwagę jego sukces w kinach i fakt, że doprowadził Nintendo do pozornego podwojenia wysiłków adaptacyjnych. To jest właśnie powód, dla którego zdecydowałem się umieścić tutaj The Super Mario Bros. Movie, a nie Detective Pikachu, ponieważ kiedy naprawdę to sprowadzisz, te dwa projekty są prawdopodobnie bardzo podobne w swojej rzeczywistej jakości.

HQ

10. Pokémon: Pierwszy film

Każda osoba, która dorastała z grami Pokémon, prawdopodobnie widziała ten film. Jasne, został zmiażdżony przez krytyków, gdy zadebiutował wiele lat temu, ale zasadniczo dał też Pokémonom ogólnoświatową platformę, której potrzebował, aby stać się tytanem rozrywki, jakim jest dzisiaj. Ten film prawdopodobnie przejdzie do historii jako jeden z najlepszych filmów animowanych lat 90., a może nawet XX wieku, co czyni go tak imponującym i kultowym projektem, zwłaszcza biorąc pod uwagę absolutnych troglodytów adaptacji, które również powstawały w tym czasie.

10 najlepszych adaptacji gier wideo... po Falloucie


Wczytywanie następnej zawartości