Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły

5 maskotek gier wideo, które zasługują na drugą szansę

Te słynne stworzenia nie miały wystarczająco dużo czasu w świetle reflektorów.

HQ

Maskotki do gier były kiedyś na topie. Byłeś drużyną Mario lub drużyną Sonica i toczyły się wojny o to, która strona była lepsza. Teraz, poza nielicznymi, które przetrwały, nie widzimy wielu rozmytych twarzy i ikonicznych stworzeń na naszych ekranach. Dla niektórych najlepiej było zostawić ich za sobą, ale inni zasługują na drugą szansę w życiu.

To nie jest lista najbardziej zapomnianych lub niszowych postaci lub maskotek gier, zamiast tego patrzymy na wybranych, którzy mieli naprawdę zabawne gry związane z nimi w tamtych czasach. Gdyby dano im szansę ponownie, ta piątka byłaby w stanie naprawdę zabłysnąć, o ile czas i wysiłek zostaną włożone w ponowne zwrócenie na nich uwagi.

5 maskotek gier wideo, które zasługują na drugą szansę

5. Smok Spyro

Naszą listę otwiera Spyro, który jest prawdopodobnie postacią z największą szansą na powrót. Ostatnio pojawiły się plotki, że zarówno Spyro, jak i Skylanders mogą pojawić się na naszych ekranach już w tym roku i chociaż nic nie zostało potwierdzone, jest to już coś, czym można się ekscytować.

To jest reklama:

Ostatni występ Spiro ukazał się w 2018 roku, co może sprawić, że pomyślisz, że dostał już drugą szansę, ale Spyro: Reignited Trilogy zremasterował tylko jego pierwsze trzy przygody. Naprawdę, potrzebujemy kolejnego, pełnoprawnego doświadczenia Spyro, które przywróci nam uczucie tych oryginalnych gier, nie tylko je przerabiając. Spyro nadal jest rozpoznawalną twarzą w grach, a fani zawsze proszą o więcej fioletowego smoka. Zobaczenie jego powrotu może dać nam kolejną świetną platformówkę przygodową.

5 maskotek gier wideo, które zasługują na drugą szansę

4. Banjo-Kazooie

Banjo-Kazooie, choć technicznie dwie postacie, nie byłyby widoczne bez siebie, więc oba są tutaj jako jedna pozycja na tej liście. Ponownie, ostatnio widzieliśmy naszego ulubionego niedźwiedzia i ptaka, ponieważ pojawili się jako postacie DLC w Super Smash Bros. Jednak ostatni raz dostaliśmy dedykowaną im grę w 2008 roku ze słabo przyjętym Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts.

To jest reklama:

Banjo-Tooie jest nadal pamiętane jako jedna z najlepszych platformówek wszech czasów i słusznie, dlatego głupotą byłoby pozwolić Banjo-Kazooie całkowicie wymarć, nie dając im przynajmniej jeszcze jednej szansy. W przeciwieństwie do Spyro, nie mielibyśmy nawet nic przeciwko obejrzeniu nowoczesnych remake'ów pierwszych dwóch gier, aby studia mogły przetestować wody i sprawdzić, czy IP jest nadal opłacalne. Ponieważ, nawet jeśli kochamy te postacie, jasne jest, że pieniądze nadal rządzą światem gier.

5 maskotek gier wideo, które zasługują na drugą szansę

3. Ty tygrys tasmański

Od dwóch (technicznie trzech) postaci znanych i kochanych w całym świecie gier, po być może stworzenie, o którym nigdy nie słyszałeś. Ty the Tasmanian Tiger to gra z 2002 roku, w której Ty musi zmierzyć się ze złym kazuarem Bossem Cassem i zebrać pięć artefaktów znanych jako Thunder Eggs.

Gra sprzedawała się dobrze i wyprodukowała trzy kontynuacje, a nawet doczekała się remastera w 2020 roku. Nawet jeśli Ty mógł zniknąć z radaru w porównaniu z tak wielkim nazwiskiem jak Spyro, inna gra z bohaterem rzucającym bumerangiem mogłaby się udać. Chociaż widzieliśmy Ty'a całkiem niedawno w remasterze, ponownie samo przerobienie gry nie wystarczy, aby naprawdę spróbować popchnąć postać z powrotem w centrum uwagi, i byłoby ekscytujące zobaczyć właściwy powrót Ty'a.

5 maskotek gier wideo, które zasługują na drugą szansę

2. Dżdżownica Jim

Nie widzieliśmy zwariowanego, niesamowitego Earthworm Jima od 2010 roku, a to było w Earthworm Jim HD, który znowu był tylko remake'iem. Robak w skafandrze kosmicznym ma największy potencjał dla nowej, świeżej gry. Poza wciągającą rozgrywką platformową, Earthworm Jim jest najbardziej rozpoznawalny ze swojej odrębnej marki humoru.

Zwariowane, surrealistyczne podejście Earthworm Jima w swojej komedii w połączeniu z ostrym stylem artystycznym nadaje mu tak wyjątkową osobowość, że wyróżniałby się nawet na nasyconym rynku gier. Earthworm Jim jest na tyle dziwnym i rozpoznawalnym bohaterem, że miejmy nadzieję, że da nam platformówkę z najwyższej półki, kiedy będziemy jej najbardziej potrzebować.

5 maskotek gier wideo, które zasługują na drugą szansę

1. Sly Cooper

W 2023 roku po raz ostatni widzieliśmy naszego ulubionego szopa pracza w Sly Cooper: Thieves in Time. Sly Cooper czuje się postacią, która została okradziona z części światła reflektorów, które słusznie powinien mieć. W 2016 roku ogłoszono, że powstanie spin-off filmu z tą postacią, tylko po to, aby ta adaptacja została po cichu zakonserwowana.

Nie mamy żadnych wiadomości o premierze gry Sly Coopera i chociaż przecieki mówią, że każdy mijający rok będzie tym, w którym usłyszymy więcej o Sly 5, nie ma nic oficjalnego pasującego do tych plotek. Podobnie jak w przypadku każdej innej postaci na tej liście, Sly Cooper ma tak oddanych fanów, że największą zbrodnią byłoby pozostawienie go bez żadnych nowych tytułów.

Jest kilka innych postaci, które zasługują na własne nowe tytuły, takie jak Rayman, Bubsy i Ecco the Dolphin, ale niestety ta lista może zmieścić tylko 5 pozycji. Znasz jakieś inne maskotki gier wideo, które potrzebują miłości? Daj nam znać.Wczytywanie następnej zawartości