Polski
Gamereactor
artykuły

5 najlepszych występów Kevina Spaceya

Po dwóch rundach uniewinnień ze wszystkich zarzutów, powrócił i oczywiście nadszedł czas, abyśmy wybrali to, co uważamy za jego pięć najlepszych momentów.

HQ

Kevin Spacey ma za sobą bardzo burzliwe ostatnie lata z powodu problemów prawnych, ale wcześniej kontynuował karierę, w której aktor powołał do życia kolekcję niezwykle autentycznych i prawdziwych postaci, które do dziś nas oszałamiają. Oto pięć najlepszych występów Spaceya.

5. Glengarry Glen Ross (1992)

Występ Spaceya w niesamowitej sztuce Davida Mameta (sfilmowanej w najlepszy możliwy sposób przez Jamesa Foleya) jest jak występ Ala Pacino, Eda Harrisa i Aleca Baldwina - absolutnie niesamowity. Ten ponadczasowy utwór zespołowy jest na wskroś studium stylu aktorskiego, a pasja i upokorzenie przekazane przez postać graną przez Spaceya, Johna, gdy Ricky (Pacino) krytykuje go za jego błąd, jest jednym z najmocniejszych momentów w całym filmie - mimo że Spacey nie mówi ani słowa.

5 najlepszych występów Kevina Spaceya

4. Zwykli podejrzani (1995)

Rok 1995 był niesamowity dla Spaceya, który zaczął od kultowej, niezapomnianej roli Keysera Söze w przełomowym thrillerze Bryana Singera, a następnie zadziwił świat jako seryjny morderca John Doe w Siedem. Sposób, w jaki Spacey ożywia Keysera, ukrywając swój atut podczas godzinnego przesłuchania przez policję, sprawia, że ten film jest tak pamiętny pod wieloma względami.

To jest reklama:
5 najlepszych występów Kevina Spaceya

3. Poufne LA (1997)

Złożony, zniuansowany i charyzmatyczny to słowa, których użyłbym do opisania postaci sierżanta Jacka Vincennesa, granego przez Kevina Spaceya w thrillerze opartym na powieści Ellroya. W porównaniu z książką, Spacey wykonuje niesamowitą robotę, budując warstwy w swojej postaci, od żądnego światła reflektorów policjanta telewizyjnego, który wolałby być na pierwszej stronie niż rozwiązać trudną do rozwiązania zbrodnię, po bezwzględnego, inteligentnego i systematycznego, gdy jego kolega zostaje brutalnie zamordowany. Spacey jest tutaj fantastyczny.

To jest reklama:
5 najlepszych występów Kevina Spaceya

2. Amerykańskie piękno (1999)

Spacey zdobył Oscara za rolę Lestera Burnhama, którego kryzys wieku średniego był i pozostaje przezabawny. Samopoznanie podróży Lestera od zastraszonego głupca do buntownika wolnego od norm jest przedstawione z ciepłem, życzliwością i nowo odkrytą pewnością siebie przez magicznie dobrego Spaceya.

5 najlepszych występów Kevina Spaceya

1. Siedem (1995)

John Doe jest, moim zdaniem, obok Hannibala Lectera i Antona Chigurha, najbardziej przerażającym zabójcą, jakiego świat filmowy kiedykolwiek widział, a to wyłącznie dzięki fenomenalnemu portretowi Spaceya. Gra Doe chłodno i systematycznie, budując wizerunek wyrachowanego i superinteligentnego mordercy, który przechytrza całą policję, aby ostatecznie zrealizować swój diaboliczny plan.

5 najlepszych występów Kevina Spaceya


Wczytywanie następnej zawartości