Polski
Gamereactor
wiadomości

Były szef PlayStation: Powinna być tylko jedna konsola

"Bylibyśmy w lepszym świecie, gdybyśmy mogli ograniczyć się do jednej standardowej technologii konsoli domowej".

HQ

Shawn Layden nie jest nowicjuszem, a jeśli chodzi o branżę gier, w większości wie, o czym mówi. W końcu był szefem PlayStation w latach 2014-2019, a obecnie pełni rolę doradcy strategicznego dla Tencent Games.

Ostatnio Shawn wziął udział w dyskusji na IGN Live (dzięki, GamesRadar), gdzie tematem było dobro branży, a były szef PlayStation skorzystał z okazji, aby podzielić się kilkoma ciekawymi opiniami. Uważa, że branża gier powinna zostać ustandaryzowana, a wojna konsolowa musi się skończyć.

"Xbox, PlayStation, wysokiej klasy komputery PC, to prawie na płaskowyżu, gdzie wszystkie rzeczy są równe, są prawie takie same. Bylibyśmy w lepszym świecie, gdybyśmy mogli skupić się na jednej standardowej technologii konsol domowych, którą moglibyśmy połączyć i usunąć tę wojnę platformową z drogi.

Layden wspomniał, że branża z pewnością rozwija się pod względem przychodów, ale ilość sprzedanych konsol osiągnęła plateau około 250 milionów sztuk i nie wydaje się, aby rosła dalej.

"Jeśli spojrzysz na historię konsol, globalna baza instalacji w żadnej z tych generacji nigdy nie przekroczyła 250 milionów. Był taki moment, kiedy pojawiło się Wii, a dzięki Wii Fit sprzedano dodatkowe 20 milionów sztuk, ponieważ wszyscy myśleli, że mogą schudnąć. Ale to nie było możliwe do utrzymania i załamało się, a my nadal jesteśmy w tej ogólnej bazie 250 milionów aktywnych konsol".

Czy zgadzasz się z tym, co mówi Layden, czy branża powinna być ustandaryzowana za pomocą tylko jednej konsoli?

Były szef PlayStation: Powinna być tylko jedna konsola


Wczytywanie następnej zawartości