Polski
Gamereactor
artykuły
Elden Ring

Co dalej z serią Soulsborne po DLC Elden Ring?

FromSoftware ma wiele ścieżek, które może podjąć, ale wydaje się, że jest kilka, które się wyróżniają.

HQ

Następne wydanie FromSoftware to Armoured Core VI: Fires of Rubicon. Podczas gdy ta gra mechów podobno wyciągnie wnioski z serii Soulsborne, nie dostaniemy jednej z gier RPG, które sprawiły, że FromSoftware stał się marką gier domowych przez jakiś czas. To rodzi nam pytanie, co słynny deweloper powinien zrobić dalej.

Pierwsza odpowiedź na to pytanie wydaje się dość jasna. FromSoftware powinno prawie na pewno wykorzystać ogromny sukces Elden Ring z DLC. Biorąc pod uwagę, że wszystkie gry Soulsborne poza Sekiro: Shadows Die Twice miały dodatkową zawartość, jest to bardziej kwestia tego, kiedy otrzymamy Elden Ring DLC, a nie czy.

Elden Ring

Ponieważ Armoured Core VI i Elden Ring DLC prawdopodobnie wypełnią najbliższy kalendarz FromSoftware, możemy spojrzeć w przyszłość, aby spekulować nieco na temat tego, co deweloper powinien zrobić dalej z najpopularniejszą serią z serii Soulsborne. Wydaje się, że istnieje kilka głównych ścieżek, które FromSoftware może zejść, ale fani od jakiegoś czasu proszą o kilka opcji.

To jest reklama:

Potencjalną opcją, w jaki sposób lista gier RPG FromSoftware może się rozszerzyć, jest nowe IP. Chociaż, jak zostanie omówione, jest wielu fanów, którzy byliby rozczarowani, gdyby nie zobaczyli kontynuacji swojej ulubionej gry, FromSoftware ma pewną awersję do sequeli, co pokazuje zniknięcie Miyazakiego podczas tworzenia Dark Souls II. Może to oznaczać, że zamiast zagłębiać się w już zbadane uniwersum, zobaczymy inną grę RPG z bardzo podobnymi motywami, ale zupełnie inną scenerią. Biorąc pod uwagę sukces Elden Ring, kolejny adres IP może być solidnym posunięciem dla FromSoftware.

Elden Ring

Spośród gier, które mogłyby dostać kontynuacje, są jednak dwaj wyraźni kandydaci. Dark Souls została zamknięta jako trylogia, więc wydaje się bardzo mało prawdopodobne, że dostaniemy kolejną grę z tej serii. Elden Ring jest również zbyt świeży i chociaż jest to najbardziej udany tytuł wydany przez FromSoftware, jest tak ogromny, że prace nad kontynuacją potrwają lata, zanim zobaczymy cokolwiek na nim. Pozostają nam więc dwie opcje: Bloodborne i Sekiro: Shadows Die Twice.

Zanim rozpocznie się pożar śmietnika, zdaję sobie sprawę, że Sekiro: Shadows Die Twice nie jest technicznie uznawany za grę Soulsborne, ale na pierwszy rzut oka widać, że istnieje w bardzo podobnym duchu do RPG, które FromSoftware stworzyło wcześniej, tylko z bardziej skoncentrowaną na akcji rozgrywką i grą rytmiczną jako podstawową mechaniką. Po tym, jak właśnie zobaczyliśmy rozległą, otwartą grę RPG, jaką jest Elden Ring, być może najlepiej byłoby skupić się na grze z większym naciskiem, takiej jak kontynuacja Sekiro.

To jest reklama:
Elden Ring

Kontynuacja Sekiro: Shadows Die Twice może działać jak powiew świeżego powietrza. Mechanika parowania i rozgrywka skradankowa są ściślejsze niż cokolwiek, co widzieliśmy w FromSoftware, dając ci poczucie za każdym razem, gdy stałeś przeciwko bossowi, byłeś w kinowym pojedynku pod koniec filmu samurajskiego. Ponadto, w więcej niż jednym zakończeniu Sekiro jest miejsce na kontynuację historii, co oznacza, że istnieje wiele możliwości rozszerzenia, jeśli FromSoftware chce zachować postać Wolfa, lub istnieje również szansa na całkowite porzucenie tej postaci i pójście w innym kierunku. Podczas gdy niektóre światy FromSoftware są większe niż Sekiro, walka w tytule 2019 jest czymś, czego nie należy pozostawiać tylko jednej grze, ponieważ jest to najtrudniejszy, ale także najsprawiedliwszy system w serii Soulsborne, ponieważ ze względu na rytmiczny styl walki, jeśli nie nadążasz, to zawsze gracz nie jest w stanie przewidzieć i zareagować na wroga.

Elden Ring

Podczas gdy Sekiro: Shadows Die Twice ma duży potencjał na sequel, to nie gra sprawia, że fani wściekają się na Twitterze za każdym razem, gdy Sony nawet sugeruje pokazanie brudnej wiktoriańskiej ulicy. Bloodborne jest nadal uważany za najlepszą grę, jaką FromSoftware umieściło w swojej serii Soulsborne i nie bez powodu. Przerażające i intrygujące budowanie świata, szybka i karząca walka oraz doskonali wrogowie, z którymi się mierzysz, łączą się, tworząc wrażenia z gry, których fani nawet nie są bliscy zapomnienia prawie osiem lat po premierze.

Z każdym mijającym rokiem fani trzymają się nadziei na Bloodborne remaster lub sequel, więc jeśli FromSoftware szuka innej gry Soulsborne do stworzenia, z pewnością znajdzie łatwy szum w ogłoszeniu kolejnej Bloodborne gry. Ponieważ fani tworzą demaki Bloodborne w stylu Game Boya, a nawet gry spin-off wyścigów gokartów skupione wokół RPG, jasne jest, że wielu chce zobaczyć więcej lovecraftowskiego, wiktoriańskiego horroru. To, czy zobaczymy więcej oficjalnych treści Bloodborne z FromSoftware, dopiero się okaże, ale popyt zawsze będzie.

Który sequel wolisz? A może chcesz, aby FromSoftware poszło w zupełnie innym kierunku?

Elden Ring

Powiązane teksty

0
Elden RingScore

Elden Ring

RECENZJA. Przez Stefan Briesenick

Oczekiwanie dobiegło końca, a Fromsoftware wita zniecierpliwionych fanów w swojej pierwszej przygodzie z otwartym światem. Jak wypadła współpraca deweloperów z George'em R.R. Martinem? Sprawdźmy.Wczytywanie następnej zawartości