Polski
Gamereactor
wiadomości

Coppola krytykuje Hollywood: Wszystkie największe studia toną w długach

Coppola wydał 120 milionów dolarów z własnych pieniędzy na stworzenie Megalopolis.

HQ

Francis Ford Coppola nie był łaskawy w doborze słów, gdy podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes został poproszony o opisanie swoich przemyśleń na temat przemysłu filmowego i jego obecnej sytuacji. Nic dziwnego, że streaming był pierwszą rzeczą, o której wspomniał reżyser, a którą porównał do wypożyczalni wideo z przeszłości.

Coppola opisał również, że jego zdaniem klimat w przemyśle filmowym jest obecnie bardziej nastawiony na spłacanie długów niż na produkowanie świetnych filmów. I o tym, jak wierzył, że stare, klasyczne kawalerki niekoniecznie będą istniały zbyt długo.

"Obawiam się, że przemysł filmowy stał się bardziej kwestią zatrudniania ludzi, aby spłacali swoje zobowiązania dłużne, ponieważ studia są bardzo, bardzo zadłużone. A ich praca polega nie tyle na robieniu dobrych filmów, ile na upewnieniu się, że spłacają swoje zobowiązania.

"Oczywiście, nowe firmy, takie jak Amazon, Apple i Microsoft, mają mnóstwo pieniędzy, więc może się zdarzyć, że studia, które znaliśmy od tak dawna, niektóre wspaniałe, nie będą już istnieć w przyszłości".

Ponieważ ze wszystkimi sequelami, które Hollywood wyprodukowało w ostatnich latach, a teraz histerią AI na tym temat i wszystkimi miejscami pracy, które zostały i zostaną utracone w tym procesie. Nietrudno więc zgodzić się z Coppolą. System studyjny musi być odwrócony do góry nogami.

Czy zgadzasz się z Coppolą i co myślisz o przyszłości branży?

Coppola krytykuje Hollywood: Wszystkie największe studia toną w długach

Dzięki, ostateczny termin.Wczytywanie następnej zawartości