Polski
Gamereactor
artykuły

Czy Sony PlayStation Showcase było rozczarowaniem?

Mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby ochłonąć, nadszedł czas, aby zadać ważne pytania.

HQ

Sony rozpoczęło lato gier w 2023 roku od PlayStation Showcase w tym tygodniu, wydarzenia, które ekscytowało miliony. Teraz mieliśmy kilka dni, aby ochłonąć od transmisji na żywo, czuję się dobrze, aby porozmawiać o tym dość otwarcie. Nie mamy szumu prowadzącego do koncertu lub depresji po koncercie, która nas obciąża, więc uważamy, że możemy dać mu wystarczająco uczciwą ocenę.

Czy zatem PlayStation Showcase było rozczarowaniem? Cóż, na pewno nie było wspaniale. Za kilka lat nie będziemy wspominać tego serialu, zastanawiając się, jak Sony udało się zrealizować tak niesamowite wydarzenie. Zamiast tego, podobnie jak zdecydowana większość tych gablot, jeśli mamy być szczerzy, 2023 PlayStation Showcase zniknie w pamięci potencjalnie przed końcem roku.

Czy Sony PlayStation Showcase było rozczarowaniem?

Czy to oznacza, że nie mamy absolutnie o czym rozmawiać? Nie, oczywiście, że nie. Pokaz nie był kompletną katastrofą, ponieważ mamy więcej niż kilka ogłoszeń, o których warto wspomnieć. Metal Gear Solid Δ, Dragon's Dogma 2, Marathon i oczywiście Marvel's Spider-Man 2 to prawdopodobnie największe zapowiedzi serialu, ale nawet wśród mniejszych odsłon, takich jak Ghostrunner 2, The Talos Principle 2, Neva i inne, jest wiele powodów do ekscytacji dla fanów tych tytułów. Istnieją jednak dwa główne problemy z tą gablotą, a pierwszym jest to, że chociaż widzieliśmy wiele, wydaje się, że Sony dążyło do ilości ponad jakością.

To jest reklama:

W rzeczywistości zdecydowana większość tych zwiastunów nie pokazywała nam prawie żadnej rozgrywki, jeśli w ogóle ją dostaliśmy. Czego właściwie dowiedzieliśmy się na przykład o Maratonie, Concord lub Metal Gear Solid Δ? Oczywiście możemy dowiedzieć się nieco więcej o tych tytułach dzięki postom na PS Blog i tym podobnym, ale jaki jest sens w prezentacji? Wiele tytułów, które zostały pokazane, można było po prostu zdegradować do postów na blogu, aby dać nam więcej tego, co nas interesowało. Zostajemy pod koniec godzinnej prezentacji, licząc nasze błogosławieństwa, że pojawił się Marvel's Spider-Man 2, zamiast postrzegać to jako wisienkę na szczycie fantastycznej prezentacji.

Czy Sony PlayStation Showcase było rozczarowaniem?

Fakt, że chcieliśmy więcej szczegółów na temat gier first-party, a inne duże i ekscytujące tytuły pojawią się na innych platformach, pozostawia nam drugi poważny problem z tą gablotą, a to jest nieznana przyszłość PlayStation. Ta prezentacja miała nam to dokładnie pokazać. Powinniśmy wejść w drugą połowę cyklu życia PS5, znając przynajmniej niektóre z głównych gier, które otrzymamy, ale zamiast tego po Marvel's Spider-Man 2 zastanawiamy się, co dalej. W młynie plotek jest kilka projektów i kilka rzeczy, które zostały ogłoszone wcześniej, takie jak Wolverine Insomniac, ale ta prezentacja powinna dać nam więcej ciekawostek na temat tych gier, podczas gdy ignorowanie ich pozostawia nas z raczej niespokojnym uczuciem w żołądku.

Nie mam wątpliwości, że - o ile coś pójdzie poważnie, poważnie nie tak - Marvel's Spider-Man 2 będzie świetny, a tytuły innych firm mogą również pomóc wypełnić czas między wydaniami first-party, z którymi Sony stało się synonimem w ciągu ostatnich kilku lat. Ale po premierze Spider-Mana, czego oczekują konsumenci Sony? Jaka jest następna wielka rzecz?

To jest reklama:
Czy Sony PlayStation Showcase było rozczarowaniem?

Rosomak? Jeśli tak jest, to jest to duży ciężar nałożony na barki Insomniac. Nie mówimy, że świetna gra first-party nie podniesie głowy, ale jeśli cofniemy się myślami do tego czasu w zeszłym roku, wiedzieliśmy, że dostaniemy God of War: Ragnarok i Marvel's Spider-Man 2, z jednym projektem, na który czekamy na teraz, a drugim, aby mieć oko na później. Gdy zbliżamy się do daty jesieni 2023 roku dla Marvel's Spider-Man 2, pozostawia to wiele niepokoju wokół tego, co Sony zrobi dalej, ponieważ bez jego głównych wyłączności niektórzy mogą zacząć kwestionować, za co kupują PS5. VR nie zapisze go, nie w stanie, w jakim jest, ani Wii U nie sklonuje jego sporządzenia.

Krótko mówiąc, tak, PlayStation Showcase było rozczarowaniem. Nie dlatego, że nie widzieliśmy zbyt wiele, ale dlatego, że nie widzieliśmy zbyt wiele głębi w tym, co widzieliśmy. Co więcej, ta prezentacja - bar Spider-Man - wydaje się, że mogłaby zostać stworzona przez każdą inną dużą markę gier, pokazując więcej nagłaśnianych wydań innych firm niż cokolwiek innego.

Czy Sony PlayStation Showcase było rozczarowaniem?


Wczytywanie następnej zawartości