Polski
Gamereactor
artykuły
Overwatch 2

Dlaczego tryb PvE Overwatch 2 był tak ważny

I dlaczego jest do bani teraz, gdy został złomowany.

HQ

Prawdopodobnie widzieliście już wiadomość, że Overwatch 2 zrezygnował z trybu PvE. A przynajmniej deweloperzy z Blizzarda ujawnili, że nie mogą dostarczyć kampanii, którą obiecali dawno temu, gdy gra została po raz pierwszy zaprezentowana. W pewnym momencie pojawią się misje fabularne, ale nie dostaniemy talentów bohaterów, długoterminowych postępów ani niczego w tym rodzaju. Zasadniczo PvE, które mieliśmy nadzieję zdobyć, PvE, które było jedynym powodem, aby nadać Overwatch 2 swój tytuł, zostało złomowane. Krótko mówiąc, jest to do bani z wielu powodów.

Tryb PvE Overwatch 2 był ważny z wielu powodów. Przejdziemy do historii, którą mógłby opowiedzieć za chwilę, ale najpierw warto zauważyć, że zasadniczo powód, dla którego Overwatch 2 usprawiedliwiał się jako sequel, został teraz usunięty. Bez kampanii, która była zapowiadana w 2019 roku, zamiast tego mamy do czynienia z tym samym doświadczeniem wieloosobowym, co Overwatch, z kilkoma dodatkowymi bohaterami i dziwnym wydarzeniem, które opowiada nam trochę historii. Nie wiem jak wy, ale to nie brzmi dla mnie jak pełnowymiarowa kontynuacja.

To nie jest Overwatch 2, ale Overwatch 1.5, i tak, dobrze, że istnieje model free-to-play dla tych, którzy być może chcą tylko odebrać grę na kilka godzin, aby zobaczyć, o co tyle szumu. Ale Overwatch dla fanów, którzy chcą poświęcić godziny na grę, zdobyć skórki i co sezon przebić się do Diamond, skandaliczny model przepustki bojowej, który zdecydował się przyjąć Blizzard, sprawia, że fani znów tęsknią za skrzynkami z łupami, zdanie, które pięć lat temu byłoby szalone.

Overwatch 2
To jest reklama:

Anulowanie PvE jest czymś, w co większość cynicznych fanów wierzyła, że tak się stanie, ale w przyzwoitym świecie nie byłaby to najgorsza rzecz, jaka mogłaby się przydarzyć Overwatch 2. Zamiast tego jest to najnowsza klapa na długiej liście, którą Blizzard przygotował w swoim krótkim czasie z Overwatch 2. Od koszmarnie wycenionych przedmiotów sklepowych, przez ogólny brak nowej i interesującej zawartości, po zmuszanie oryginalnych graczy Overwatch do tej nowej platformy, mamy do czynienia z kiepską personifikacją kontynuacji i grą, która wielokrotnie udowadniała, że stawia zysk nad swoimi graczami.

Overwatch 2 nie jest w tym osamotniony, a wiele strzelanek i tytułów tylko wieloosobowych cierpi teraz z powodu traktowania swoich graczy jak dojnych krów. Biorąc jednak pod uwagę, że nie zawsze tak było w grze roku Overwatch, coraz trudniej jest obronić decyzję o przejściu na Overwatch 2, gdy nowi bohaterowie i mapy mogły zostać wprowadzone do oryginalnej gry.

Nie jest to krytyka zespołu deweloperskiego, ale stan gry jako całości jest daleki od tego, na co wielu fanów miało nadzieję w 2019 roku. Kiedyś było kopium gotowe do huffowania, że wszystko się poprawi, gdy PvE spadnie, ale teraz to się po prostu nie wydarzy i pozostawia Overwatch 2 jako rażącą, pustą łuskę sequela, podczas gdy mogło być o wiele więcej.

Overwatch 2
To jest reklama:

Dla fanów kolejnym powodem, dla którego będzie to bolesna strata, jest brak prawdziwego doświadczenia kampanii. Dzięki animowanym filmom krótkometrażowym i fabule Overwatch udowodnił, że z pewnością ma wystarczająco dużo interesującej zawartości, aby stworzyć wciągającą narrację, ale zamiast się nad tym opierać, teraz prawdopodobnie otrzymamy kilka bardzo podstawowych misji PvE. To może nadal dać nam dawkę historii, ale bez długoterminowego postępu obiecanego w 2019 roku, nie doświadczymy tej historii w jednej nadrzędnej fabule, ale zamiast tego dostaniemy ją w krótkich seriach, gdy tylko Blizzard będzie chciał ją wrzucić.

Rozgrywka, którą moglibyśmy zobaczyć z różnymi bohaterami przerobionymi na potrzeby kampanii, pozwoliłaby również na dwa odświeżające doświadczenia w Overwatch 2. Jeśli znudzi ci się poruszanie się po mapach dla wielu graczy jako Smuga, możesz zamiast tego zamienić się ze swoimi kumplami i zobaczyć, co możesz odblokować z nią na przykład w kampanii. Jednak nic z tego nie dostajemy. Ani wielka, nadrzędna historia, ani zmiana rozgrywki. Ponownie, mimo że tryb wieloosobowy Overwatch 2 może być czasami wyjątkowo zabawny, nadal jest niesamowicie podobny do rozgrywki Overwatch. Potrzebowaliśmy uzasadnienia dla sequela, który nie krzyczał tylko o pretekstu, by wycisnąć pieniądze z przepustki bojowej.

Wciąż są miliony fanów Overwatch. Niektórzy mogą z tego powodu zrezygnować z gry, ale większość nadal będzie grać. Gra jest wciąż dość nowa, więc prawdopodobnie zatrzyma graczy jeszcze przez kilka lat. Jednakże, jeśli Blizzard naprawdę nie przyspieszy zawartości, którą wnosi do stołu, coraz więcej osób wkrótce zorientuje się, że zostały źle sprzedane sequel.

Overwatch 2

Powiązane teksty

0
Overwatch 2Score

Overwatch 2

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Sequel strzelanki Blizzarda jest już dostępny, ale jak wypada jako kontynuacja jednej z najlepszych gier ostatniej dekady?Wczytywanie następnej zawartości